Skocz do zawartości

FINAL RENDER STAGE 1 kontra - VRAY - oraz MAX6 reviev


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak sie zastanawiam po co ten thread jest.. skoro tylko PENdzel zajmuje sie scenami... wiadomo, ze zoptymalizuje scenke dla V-Raya na maxa... proponuje powierzyc scenki FR\'owe MareGowi, ktory jest tutejszym specem od FR\'a bo jakos mi sie widzi ze nie jest to rowna walka ;)

 

Ale to tylko moja opinia.

 

Pozdrawiam

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pendzel.. jakzwykle wklejasz nam tu jakas lipe

zebym mial czas. to bym to przerenderowal..

ale nie dzis..

 

jutro cie zabije

w nocy

jak bedziesz grzecznie ptaka pod kolderka szarpal

 

:)

 

hue

 

pozdro jo. co nie ?

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, geez ledwo co oficjalnie zapowiedzieli Maxa 6 na jesien, a tu juz patrzcie :) Skad go wytrzasnales? [cfaniak]

 

Z tego co wiem Mental ma bardzo realistyczne renderery, ale niestety jest wooolny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem do testowania :) wersję alfa ale mental jest tam nienajnowszy choć shaderów ma full i ciut ciut

 

a działa - hmmm - jeśli powiem, że szybciej od brazila to poobrażam ludzi.... ale niestety - taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 6 wyjdzie na jesień - a to jak widać wersja testowa (Alpha), która będzie chodzić do czasu.... aż ktoś jej nie połamie ;)

 

A splash jest faktycznie jakiś słaby....

 

a jeśli chodzi o sprzęt to nie pytaj :) - zobacz: http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=3339&page=22

 

tam gdzieś już pisałem o nim :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh bowa ale podsycasz wiec i ja :)

MAX 6 + MR u mnie niestety 2.25 s ale piekna kwadratowosc intensywnosci fotonow - poprostu cudo (sorry ale rok juz mentala nie uzywalem wiec....)

 

 

mr_2min25s.jpg

2 min 25 s na Atlonie 2100 512 ram (bez dopalaczy render pipe :) hehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci to Adek powiedzieć - własnie zainstalowałem Softimage XSl 3.2 EXP i zobaczyłem co potrafi nowy MentalRay i porównałem z tym w Maxie 6.... chyba discreet okroił go na potrzeby szłostki

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje ze to przez Alphe go okroil... przynajmniej mam taka nadzieje.

 

No ale wracajmy do dyskusji... niebawem zamieszcze swoje rendery Stage-1

 

Update:

 

Zapowiedziane rendery... na razie jeden minimalnie zmieniony i poprawiony AA na cieniach:

 

01.jpg

 

Czas 5:05

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendzel ja proponuje porownaj to pierwszaa scene ze swiatlem wolumetrycznym w stodole i jak to v-ray pokaze i powiedz mi jeszcze jedno jak dlugo sie piesciles z materialami FR pewnie nic jestes dobry w v-rayu.Ja myslalem ze cos potrafie w fr ale jak zobaczylem stage 1 to widze ze musze sie zaczac uczyc od nowa.Niestety te twoje porownania wygladaja tak jakby goscie z v-raya placili Ci za to abys przekonal wiekszosc ludzi do v-raya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna scena...

 

Ustawien GI jeszcze nie zmienialem.

 

02.jpg

 

Czas 16:17

 

 

Update:

 

Kolejny render:

 

03.jpg

 

Wszystko robione na Athlonie TB 1200 MHz + 256 MB shitowego SDRAM

 

I znow... udalo mi sie troche polepszyc czas:

 

03a.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah, i\'ve seen it ;)

 

Teraz to udowodniles nam ze topic powinien sie nazywac \"V-Ray is killing Stage-1\" i ze Twoja rola to wklejanie renderow z forum V-Raya zrobionych przez samych masterow tego (niezlego trza przyznac) renderera i dolowania ludzi ktorzy wola Finala i wreszcie (chociaz tego sie wyprzesz) przekonywania innych ze V-Ray jest lepszy [cfaniak]. IMHO ofcoz [mruga]

 

Btw. http://www.chaoticdimension.com/forums/phpBB2/viewtopic.php?t=3297&start=50 - tam aktualnie na koncu jest tez porownanie GI i SSS (chociaz nie wiem czemu z wylaczonym AA w fR)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyparszam sobie! wszystkie rendery ktore wisza na Evermotion (a jak podejrzysz linki jest tego wiecej a 2 rendery masterow) sa moje sorry ze FR S1 sie nei udal to nie moja wina. ale ma zato znakomitego toonza, Volumetryki o czym vray moze tylko pomazyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności