Skocz do zawartości

[Pytanie] Umywalka na oknie :/


MaGuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko :D Czy jest możliwe tak skonstruowanie ściany między oknami aby mogła do niej przylegać umywalka (chodzi mi czy dało by rade wepchać tam rury z dopływem wody) Problem jest pokazany na szybkim podglądzie :D Ta ściana zaznaczona czerwonym jest moja bolaczką, i nie wiem czy moze przylegać do niej umywalka. Architekci i dekoratorzy pomórzcie :P

 

012zb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a co ma ilość kondygnacji do rzeczy ? :]

Rury możesz puścić w ścianie. Umywalkę podłącza się i tak wężykiem, który jest elastyczny. Taka umywalka pewnie nie będzie przyczepiona do ściany tylko zamocowana na jakiejś ramie a ścianka może byc z płyty GK, tylko żeby maskowała mocowanie, więc z ok 6cm.

No i jeszcze przecież można zastosować umywalkę stojącą, nie będzie trzeba robić żadnych ścian.

 

Edit: nie zrozumiałem na początku. myślałem że okno jest od ściany do ściany :] a takim przypadku jak pokazales bez problemu da sie to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak widze pewne przeciw wskazania

1. rury lepiej instalowac w scianach wewnetrznych

2. jesli przy umywalce chcesz zrobic lustro idt... to w tkim razie to co narysowales jest najgorszym mozliwym wykozystaniem swiatla slonecznego

 

ps.

jak zamiezasz rozwiazac problem osadzania sie pary na szybach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to jest chyba kinkiet

2. czy to jest wentylacja??

 

jesli chodzi o osadzanie sie pary wodnej to w naszym klimacie i przy tak duzym oknie na wentylacji grafitacyjnej daleko nie zajedziesz moze lepiej jakis nawiew, alebo klima??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów mi tak jeszcze :P Nie mam pojęcia o czym Ty do mnie piszesz, ja jestem zwykłym spokojnym chłopakiem, nie krzycz na mnie :P

 

A tak poważnie to 1. Tak to chyba kinkiet, 2. Nie mam pojęcia.

 

Z tym nawiewem/klima dobry pomysł - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 1 to rzeczywiscie kinkiet to jak sam widzisz to okno mimo ze jest duze to nie spelnia swojej funkcji bo zeby sie ogolic w sloneczny dzien bedziesz musial wlaczyc dodatkowo sztuczne swiatlo.

 

Jesli 2 to wentylacja to czy nie jest to blad, to znaczy czy ogien z kominka nie bedzie opalal sciany??-przepraszam za offtopicowe pytnie ale mnie to troche zdziwilo

 

ps.

projekt robisz do szkoly czy ktos to bedzie budowal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w sumie nie jest to off topic bo ciagle gadamy o problemie :P

 

Projekt robie dla siebie :D Nie martw się nikomu nie popsuje porannej toalety zaparowanymi oknami :)

 

Dzięki za wartościowe informacje :) Musze jeszcze rozkminić coś z ta wentylacją/klimatyzacja. Na bank Twoje sugestie się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ale własciwie o co chodzi z tymi szybami? Dlaczego musza byc tak sterylnie suche?

Wiadomo że w łazience wilgoć w mniejszej czy większej ilosci wystepuję. I wentylacja jest potrzebna. Rozumiem: drewno, blaty z okleinami - kontakt z wodą nie jest wskazany ale okno?

Chodzi o estetyke? ze moga zaparowac i ze przez 20 min po prysznicu nie bedzie ogródka widać z łazienki :).

 

Nie no poważnie , ja bym trzasnął takie rozwiązanie o którym pisze MaGuu...

Jest fajowskie.

 

Woda: Podprowadzenie wody do tej scianki nie powinno stanowic problemu.

Grubość: Moze scianka nie koniecznie mogła by miec 6 cm, bo to chyba ściana zewnętrzna, więc też jakies ocieplenie powinna miec. Na rynku na pewno jest 150 różnych technologii dot. ścian osłonowych, do wyboru. Ale sama scianka moze miec nawet 8cm + ocieplenia z 8cm. Więc licz kilkanascie cm.

Oświetlenie: Osobiscie uwazam ze akurat takie rozwiazanie moze być dość udane, jesli ta scianka pomiedzy szybami nie będzie zbyt szeroka. Osoba stojąca przy umywalce stoi jakies 60-70cm od sciany. Więc pod pewnym kątem twarz człowieka jest oświetlona i z lewej i z prawej strony.

Podkreślam, że o ile ta ścianka nie będzie zbyt szeroka!

Poza tym jeśli pomieszczenie jest nie za duże, światło odbija się skutecznie od ścian, a potem także od lustra przy umywalce i mówiąc jezykiem maksowym GI jest całkiem spore. :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

względy cieplne to podstawa imho w łazience gdzie często się niekompl. ubranym chodzi musi byc tak ze 23-25 st celsjusza żeby było comfortowo.

Jak nie dmuchniesz ciepełkiem na te szyby jak dobrze CUG radzi

to nie dość że beda parować to ciągnąć od nich bedzie niemiłosiernie.

8 cm styropianu to zdecydowanie za mało a 8 cm ytonga przewróci Ci się do ogródka jak mocno sie o umywalkę oprzesz.

mój tip

1 nadmuch ciepłego pow od dołu w podłodze - ew kaloryfery konwektorowe - zehnder takie robi we wnękach w podłodze przykryte rusztem/kratka - wyciąg na górze

2 sciana niech bedzie 8 ale z zelbetu ( choc lepiej ze 12 ) - można powiesić umywalkę

3 styropian ale co najmniej 12 U=0,24 i jest wpożo

a co do rurek to doprowadzenie ciepłej np w miedzi 15 mm + otulina czyli 35 mm to samo zimna

i odpływ jakieś 40 mm może być od bidy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... troche ten temat w głupią strone zaczyna schodzić, ale ok...

 

względy cieplne to podstawa imho w łazience gdzie często się niekompl. ubranym chodzi musi byc tak ze 23-25 st celsjusza żeby było comfortowo.

Zgadzam się. Szyby moga być trojwarstwowe z niskim wspołczynnikiem prznikalnosci cieplnej. Na pewno takie rozwiazanie jest mniej ekonomiczne ale mysle tez ze ogrzewanie podłogowe wystarczy na zachowanie odp. klimaciku.

a 8 cm ytonga przewróci Ci się do ogródka jak mocno sie o umywalkę oprzesz.

Pisałem o 8-mio centymetrowym prefabrykacie z zelbetu, a nie o Ytongach.

 

 

 

Podejrzewam ze takie szczegóły jakie rurki i tak nie interesują MaGuu

On chce tylko sobie zrobić fajną wizke, jak mniemam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol to ładną dyskusję zapoczątkowałem :P Wiec tak, owszem wszystko toczy się w około wizki ale róznież bardzo zalezy mi na dobrym projekcie. Na rozwiązaniach które w realnym świecie miały by zastosowanie;) i na projekcie w którym nie bedzie zaparowanych szyb :D Wiec dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zrobie tak:

1) Kaloryfery konwektorowe tak jak wspominał Youki-Pouki

2) Ściana 12 cm + jakieś tam ocieplenie.

 

No to chyba starczy. Jeszcze raz dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności