Skocz do zawartości

3ds, AE, C4 - przenoszenie ruchu kamery


streaker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

juz ci mowie. Ja pracowalem na MatchMoverze i Voodoo camera tracing. Proces przebiegal nastepujaco. Wczytanie sekwencji obrazkow, zrobienie tracingu, pozniej poprawki trakowania, nastepnie w owych programach sie zapisywalo ta sekwencje ruchu jakos maxowski scrypt (nie pamietam rozszerzenia pliku), nastepnie odpalasz maxa i w menu masz taka rubryczke jak MAXscript i tam wlanczasz funkcje run script, jezeli nie ma bledow pliczek to ci sie ukazuje kamerka juz zanimowana + chmura punktow i juz tylko wystarczy odpowiednio dopasowac cala scene. Tutaj masz linka z moja wczesniejsza praca jeszcze nie skonczona. http://www.acpik.com.pl/super-oko/ksk1.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze cie bardzo http://www.acpik.com.pl/super-oko/ks_ok2.ms to jest taki skrypcik z kamerka z MM. Jezeli chodzi o AE to nie wiem dokladnie ale zadje mi sie ze on nie ma takiej mozliwosci jak MM eksportowac ruch kamerki. Owszem ma tam sledzenie punktow ale to jest 2D tylko i nie potrafi robic tego w przestrzeni, ale moge sie mylic, combustiona nie uzywalem wiec sie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "na odwrót" (czyli z max'a do AE albo Comb) to nie jest to wielki problem, chyba pisałem już o tym w któryms poście - wykorzystuje sie do tego pliki .rpf albo .rla. Natomiast jeśli chodzi o przenoszenie informacji o kamerze (ale tej z AE albo Comb, a nie jakiejś "zmatchowanej"/ztrackowanej - bo to max potrafi zrobić sam) to np. AE jak się zaznaczy klucze np. pozycji i przez ctrl+c/v przeniesie do notatnika to można zobaczyć w jaki sposób AE przenosi info o kluczach przez schowek. Potrzeba jeszcze tylko jakiegoś średnio zdolnego programisty, który napisze szybciutko skrypcik przerabiający te informacje na zjadliwe dla max'a i mamy problem rozwiązany.

Co do Combustion to jeszcze nie wiem, ale się dowiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valoos: Dowiedziałeś się już... :)

Odświeżam wątek, bo znowu jestem w tematyce animacji, i akurat kopiowanie z Combustiona wartości klatek przydałoby mi się w tym momencie (AE nie za bardzo potrafie się posługiwać).

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład, nie posiadam Boujou, PFTracka ani żadnego innego softu do trackingu (Choć jest darmowy Voodoo, ale wtedy jeszcze o nim nie słyszałem) i trackuję sobie ruch kamery w Comb (oczywiści jest to tylko 2d tracker, ale mam odpowiedni materiał) potem przenoszę ten ruch do maxa, odpowiednio przeskalowuję scenę lub wartość x,y position dla kamery i mam gotową scenę do łączenia z 3d z materiałem filmowym. Taki tracking dla nie wymagających.

(sytuacja combustion -> max)

 

Co do wcześniejszego postu, to przypominam sobie, że miałem zaanimowaną pięknie kamerę w maxie i chciałem przenieść to do combustiona (rendering był robiony vrayem i chciałem zaoszczędzić sobie czasu, tj, zrobić jeden duży render i po nim przejechać kamerą w combustionie (scena była statyczna, kamera też nie zmieniała mocno kątu pod jakim patrzyła na scenę).

Bo jak wiadomo operowanie kamerą w maxie jest 1000 razy wygodniejsze (przynajmniej dla mnie) niż w combustionie. (max -> combustion, tak dla wygody)

A chodziło mi w tym wypadku o tą kompozycję: http://www.streaker.freesitedirect.com/portfolio/10_video.mov około 1.6 MB jeśli ktoś chciałby zobaczyć.

 

I jeszcze ostatnia sprawa, żeby ktoś nie pisał, że to prosta scena i można było to zrobić bez vraya i renderowałoby się zdecydowanie krócej (np lighttracerem ) odpowiadam krótko: w vrayu jest mi wygodniej.

 

To by było na tyle, pozdr Kenzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności