Skocz do zawartości

Kamera video


Willow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Potrzebny będzie Karta TV.

Przykład jest dla programu Pinnacle Studio 8.3, ale w innych programach robie się to podobnie.

 

1. Podłączasz kabelki z kamery do karty tv [rotfl]

2. Włączasz np.: Pinnacle Studio

3. Wybierasz opcję Capture i wyjście composite

4. ustawiasz kodeki i to wszystko

 

Możesz jeszcze zgrać to przez standardowy program do obsługio tunera.

Ja mam AverMedia TV Capture98, jak podłączysz kamerkę do karty to włączasz tryb composite lub external view i ustawiasz już tylko kodek. Potem już tylko klikasz na rec. Najlepiej zgrywaj w nieskompresowanym formacie, ale są wady tego; w 320x240, 1 minuta = 100MB.

Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

ee tam powiem tak:

 

capture: VIRTUAL DUB, jest najprostszy, ustaw tak, aby nie gubil klatek, prawdopodbonie max 384/288 (rozdz) na cienik sprzecie. Moge dac ci duzo dobrych rad jak chcesz (robie juz piąty \"teledysk\") na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ostrzegałem o nieskompresowanych ramkach !!

 

a tak przy okazji, jak robiecie animkę w maxie i potem ją obrabiacie to do jakiego formatu ja zgrywacie ??

 

Ja tylko i jedynie na nieskompresowane klatki, nieważne czy to 320 czy 640. Plik końcowy zajmuje wtedy od 1-30Gb, ale mnie to nie przeszkada [rotfl] taki plik bezproblemowo potem obrabiam. [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

wlasnie - jaki trzeba miec sprzet zeby obrabiac skompresowane wideo? bo ja musze a premiere miec uncompressed :( a mam tylko 20 GB wolnego

 

i to co mnie wkurza to bariera 4 GB na plik w fat32 - karta tv dziala mi tylko w windows98 (na sterownikach od 95) a niestety w windows98 nie ma ntfs :(

 

czy moze ktos sie orientuje czy w WIN ME jest NTFS ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PII350, 256MB RAM i sobie jakoś radzę z plikami po 10-20Gb, fakt trochę czasu to zajmuje, no ale co poradzić jak kasy niema na nowy sprzęt.

 

Karawan a nie możesz automatycznie dzielić pliku w maxie lub virtualdubie ??

 

Ja zawsze tak robię, jak widzę że max będzie mi coś renderował 48 godzin, to jednego dnia renderuję np 25% animacji, a poten resztę i sobie potem to ładnie składam.

 

PS. Czy ktoś kozystał z Pinnacle Studio 8.3 ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

kveldurv - to ze masz pliki 20 GB to nie znaczy ze masz dobry sprzet tylko ze jedziesz na NTFS w windows 2000.... Ja nie moge bo w windows 98 plik moze miec max 4096 KB (4 GB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

Nie moge - mam zaintaloweane jednocz. dwa systemy: Windows 98 i 2000 sp3. Karta TV dziala w 98, gdzie plik to max 4 gb, potem uruchamiamm 2000 i robie montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

znalazem stery ale:

1) albo nie ma funkcji \"composite\"

2) albo obraz jest czarnobialy

3) albo nie ma dzwieku

4) kombinacje wyzej wymienionych

 

A i tak to jakich zlom (dostalem...) od kumpal a i tak jade na sterownikach po niemiecku do windows 95 OSR 2 :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności