Skocz do zawartości

Mini bitwa: Nano-tech (Skilo)


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czemu przegrane? Robie pierwsza bitwee a i moge powiedziec ze ta pracka jest jedna z pierwszych w 3ds max. A pierwsza z jakiego kolwiek obrazka wiec sam sie ucze i czekam na jakiekolwiek uwagi tylko wrzucam jeszcze oryginalny obrazek

feng-zhu-5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Swietlik

Jak tak to spox, tylko że jak sie zrobi całość i potem trzeba dopieścić scenke w kilku (znaczy duzo) drobiazgach to nie bardzo przychodzą chęci - wiem z doświadczenia (przemyśl to).

 

racja Swietlik

sam jak juz wymolelowalem sporo ale bez szegolow to stwierdzilem ze syf i wszystko od poczatku zaczolem robic

Skilo lepiej odrazu wszystkie szczegoly bedzie ci latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponował na wszystkie elementy wrzucić jeden kolor (najlepiej biały albo szary) i wyrenderować to jeszcze raz.... ta mnogość kolorów odwraca uwagę od geometrii i ciężko cokolwiek powiedzieć... potem ustaw światła łącznie z GI (może być LightTracer lub jakiś zewnetrzny renderer)... no i zobaczymy

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm To nie sa tekstury tylko kolory ale w jpeg tak to wyglada:) I kurde ciagle nie wiem co to GI i gdzie tego szukac!!! Czy to jest skladik brasila?!. Ok zrobilem w szarym dla was. Dodalem Lighty. Prosze o krytyke

 

 

nanoo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GI (Globalna Illuminacja) - \"Kurs na szybko\".

1. Stawiasz światełko brazilowskie. W zakładce \"Photon Maps\" klikasz na global, zaznaczasz \"generate photons\" i wpisujesz odpowiednią wartość. Dalej zaznaczasz \"Private Focus\" w polu Photon Focusing.

2. W renderingu w zakładce \"Brazil: Luma Server\" w \"Sampling Control\" w polu \"Bounces\" wpisujemy 2. Nad tym polem masz jeszcze \"View Rate\" i \"Sec Rate\", tu musi być tak że View Rate ma być o jeden wyższy od Sec Rate. Nie wiem dlaczego ale tak jest dobrze.

W zakładce \"Brazil: Photon Map Server\" klikasz na kółeczko obok napisu global aby stało się zielone, dzięki temu włączasz globalną illuminację.

Dalej musisz odpowiednio poustawiać parametry w świetle jak i w globalu.....jakie ?? To już zależy od scenki i innych dupersztyków. Żeby ładnie wyszło musisz się długo pobawić.

 

W mojej scence mam takie ustawienia:

 

Światło:

Multiplier = 0,5

# photons = 20000

 

Render:

\"Brazi: Luma Server\"

View Rate = 8

Sec Rate = 7

Bounces = 2

\"Brazil: Photon Map Server\"

Photons in Estimate = 256

Max Search Radius = 50

Reszty nie zmianiałem.

 

Oprócz tego dodałem troche SkyLight\'a dla Direct Illumination.

 

Pamiętaj aby zamknąć pomieszczenie w którym znajduje się światło, bo inaczej fotony będą sobie lecieć i lecieć a mają się odbijać. I czas renderingu się \"troche\" zmieni.

 

P.S. I tak będziesz musiał dobrać odpowiednie parametry dla swojej scenki.

Powodzenia.

[urwanie glowy][urwanie glowy][urwanie glowy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vzdenerwowany]vzdenerwowany]vzdenerwowany]

Miałem taki sam problem. Teraz jak coś dodam do scenki, to zapisuje jako nowy plik.

[rotfl2][rotfl2][rotfl2][rotfl2][rotfl2][rotfl2]

Troche to zaczyna zajmować, ale szkoda kasować:D:D:D

Spróbuj zmergować te obiekty może ujdzie.

Powiem tylko, że mi nie pomogło [gafa]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zmergować tą scenke.

Tak tylko wspominam, bo mi nie pomogło [gafa]

 

Coś mi sie zaczyna walić bo niemogłem edytować posta, albo u was bedzie wszystko widoczne hi hi nie wiem, albo za dużo substancji lasujących mózg jak na jeden wieczór [lol2] [rotfl2] [lol2] [rotfl2] [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny renderq. Tym razem juz tekstury:)))) Nie wiem jakw am sie podoba. Z modelem juz nie kombiuje bo mnie wkur**a i najchetniej bym go zaczal od nowa. Jak wam sie podoba mowcie. Aha i kiedy jest koniec tej bitwy bo jestem zainteresowany?

 

 

nano-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag.

-zaokrąglij odrobine te krawedzie.

-pobrudz podloge.

-jakbrudzisz to pamietaj o krawedziach,z nich czesto zchodzi farba. dodaj jakies konkretne swiatlo ,zeby byl;o widac ze to z góry sie swieci, moze nich tam bedzie swietlówka?

okipowodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swaitlo jest wdrodze bo nie renderuje w post editorze:)))) Ale bedzie. Fiolety i zielenie to kolory robocze bo nie mialem pomyslu jeszcze ale juz to poprawilem. Podloge zostawie bo mi sie podoba. jest fajna. A nie wiem co z krawedziemi zrobic??? Jak je zaokraglic?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności