Skocz do zawartości

Apokalipsa: Władca Otchłani


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem przyłączyć się do bitwy i spróbować swoich sił... ciekawe co z tego wyniknie?

 

Po krótce o pomyśle: nawiązując do klasyki - Apokalipsa Świętego Jana, rozdział 20; postaram się ukazać moment otwarcia bram otchłani piekielnych przez Abadona - upadłego anioła - klucznika (Władcę 6 Domu). Oparłem się na cytacie z anglojęzycznego przekładu z greki:

 

\"The Book of Revelation: Apocalypse of St John

Chapter 20:

 

20:7. And when the thousand years shall be finished, Satan shall be loosed out of his prison and shall go forth and seduce the nations which are over the four quarters of the earth, Gog and Magog: and shall gather them together to battle, the number of whom is as the sand of the sea.\"

 

Wśród jego najbliższych sług znajdą się: Gargulec, Ghoul, Mohrg, Kyton etc. Mam nadzieję, że jakoś będzie to wyglądało. :)

Poniżej wstępny szkic (służący bardziej zaplanowaniu scenki, niż ukazaniu faktycznych postaci) - całość ukazana w formie tryptyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ma być 2d a technika dowolna więc co wam przeszkadzają poserowe postacie?? Czy z posera czy ze zdjęcia, co a różnica? Boris zawze ze zdjęcia maluje np. Kiedyś w fantastyce była fajna galeria gdzie pokazywał jak to robi.

 

Dla mnie pracka jest zajebista i szczerze powiem juz taka jak jest w tej chwili straszne wrażenie robi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser, technika dowolno, ale pewne normy jeszcze obowiazuja, 1 - to bitwa 2d, 2 - przy urzyciu zdjeci i materialow tez obowiazuja pewne prawa i zasady, bez przegiec, chcesz powiedziec, ale nie istotne to puki Adso nie pokarze co dalej planuje.

 

W karzdym razie Poser, czy przypadkowe zdjecia z netu, z cudza licecja sa wciaz zabronione - IMO oczywiscie

 

To jeszcze dodam ze pracka zapowiada sie bardzo sympatycznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Biglebowsky ma calkowita racje, jesli chodzi o uzycie poserowych postaci byloby conajmniej nie fair w stosunku do innych uczestnikow (!), a poza tym jakie dawalyby swiadectwo mnie jako autorowi :)

 

Ale tak jak napisalem wczesniej - to wlasciwie plan samej scenki - a zdecydowanie latwiej kombinowac z ustawieniami postaci gdy sa gotowe, niz szkicowac je za kazdym razem i to tu to tam cos podmieniac czy retuszowac (przynajmniej takie jest moje zdanie i nie kazdy musi sie z tym zgadzac). Ale tak czy siak dzieki za uwagi. Mam nadzieje, ze w natloku pracy zdaze dokonczyc projekt...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 update: korzystając z nadmiaru wolnego czasu zacząłem rozpracowywać niebo (aby to wszystko jakoś wyglądało, ziemię zamarkowałem kawałkiem zdjęcia). Myślę, że nie wygląda to najgorzej, ale posiedzę jeszcze nad tym...

Gwoli uzupełnienia dodam, że pracuję wyłącznie w Photoshopie 6.0 (choć Painter by się przydał! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie choć dodalbym jakies wieksze wyladowanie amosferyczne uderzahjace np w jedni miejsc z ktorego jkby wylania sie nowa postać. a co do uzywania postaci z posera do biglebowsky

ma racje i takie sa zasady bitwy. ale jako referencja czy pomc to jasne zawsze mozecie wszyskiego uzywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Po krótkiej przerwie kolejny update: tym razem nieco poprawione niebo i ziemia (jeszcze nie ukończona). Powoli wprowadzam też całą \"teatralną\" otoczkę ostatnich chwil ludzkości :)

 

Co do Twojej propozycji Saygon, by dorzucić jeszcze jedno wyładowanie atmosferyczne, z którego wyłaniałby się Strażnik - jestem za!!! Dzięki za pomysł! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update: Ponieważ czas ucieka, a ja mam coraz więcej pracy (zawodowej :) ) postanowiłem zmienić nieco koncepcję i uszczuplić scenkę - poniżej wstępny szkic. Głównym bohaterem nadal pozostaje jednak Abadon (teraz jednak nie tyle w roli \"odźwiernego\" ile Absolutnego pana i niszczyciela. Zobaczymy co z tego wyniknie i czy uwine się na czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca zapowiada sie swietnie, szczegolnie mrożący krew w żyłach motyw z wyrwaną głową :)

 

Do wymiany dałbym jednak:

1. białe przyodzienie na pasie - wydaje się jakby facet lubił sobie zjeść.

2. \"krawędzie\" płaszcza

3. refleksy na kosie. Te na drewnie są rewelka, ale cała reszta ostrza nie za bardzo..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ciesze sie, ze moja praca przyciagnela uwage choc kilku osob (prowokujac przy okazji do uwag i komentarzy) - wszystkim serdeczne dzieki! :)

 

Niestety bitwy nie ukoncze... a szkoda :(

 

Szykuje mi sie w najblizszym czasie ( na jakies 2 lata :) ) istny natlok pracy, a terminy gonia...

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia! [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ostatni update...

 

The Book of Revelation: Apocalypse of St John

Chapter 20:

 

\"20:7. And when the thousand years shall be finished, Satan shall be loosed out of his prison and shall go forth and seduce the nations which are over the four quarters of the earth, Gog and Magog: and shall gather them together to battle, the number of whom is as the sand of the sea.\"

 

\"Lord of the Abyss\"

 

I have tried to show the moment of arrival of Abbadon - Head of the Sixth House of Hell, Demonic Ruler of the Abyss - onto the Earth.

 

All the included graphics are handmade within Adobe Photoshop 6.0 (with all available filters and effects).

 

Dziękuję za wszystkie komentarze i uwagi!

Niech wygra najlepszy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności