Skocz do zawartości

A oto lov-poly go gry RTS co wy na to


-=AjaS=-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To będzie gra na engine 3D dlatego ograniczenia w szczegółowości obiektów, a co do textur to nadal jest to wielka niewiadoma!!!

 

Poszczególne ściany są mapowane teksturą co najmniej 128 *128 i więcej ( tekstury są w 80% wykonywane na podstawie zdjęć, 20% to rysowanie ) jak na widok z izometri od góry to taka textura w szczególności wystarczy ale w zamyśle gry ma być możliwość podchodzenia do obiektów z 1 osoby. Dlatego problem pojawił się jak pogodzić texturę dobrze wyglądającą z 1 osoby, dobrze wyglądającą z izometri a dodatkowo oszczędzić na rozdzielczości textury

 

Przyznajcie że tekstura na obiekcie w rozdzielczości 128/128 kiepskawo wygląda z bliska a oszczędzać trzeba...........!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot tak engine będzie na OpenGL wiem że ten standard obsługuje większe textury ale nie w tym rzecz aby gra chodziła na P4 i wypasionej karcie GFX lecz aby wypośrodkować możliwości engine a sprzętem minimalnym na jaki się przewiduje wypuścić grꅅ

 

A jak wam się wydaje jakiej wielkości max tektury obsłużyła by karta z 32 MB pamięci ????

( tak wiem teksturowanie przez AGP itp.. każdy gracz wie że jest to kicha….)

 

A jakie Lov-poly robi się w 2003 roku na bazie engine UT2003 hehhhhh

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh,

 

wiesz - faktycznie skoro gre wypuszczasz za miesiąc to szczytem możliwości jest P4 i GeForce FX.... i to jest wypas...

 

a przewidziałeś, że ten sprzęt za rok, dwa będzie pisakiem do worda?

 

BTW. W UT2003 modele mają od 4500 do 16000 poly..., w UT2004 sceny mają po 1.500.000 poly z multi teksturami.... i jakoś Epic nie myśli o P4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

darkelf jak widzę stawiasz nas za murzynami (nie obrażając czarnoskórych)....

 

uważasz, że w Polsce ludzi nie stać na sprzęt?...

 

nie powiedziałbym... stać ich na średniej jakości sprzęt komputerowy a za dwa lata P4 będzie bardzo średniej jakości...

 

a jeśli chciałbyś się oprzeć o to, że Epicowi, Eidosowi i innym się nie opłaca myśleć o Polsce bo jest piractwo, słaby sprzęt, itp .... to mylisz się - od 4 lat rosnie sprzedaż legalnych gier komputerowych w Polsce średnio o 72% rocznie co oznacza, że rentowność tej branży w naszym kraju jest na poziomie 42%! czyli o 8% więcej niż w USA.... jeśli nie wierzysz to sprawdź w badaniach SMG/KRC Poland...

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta a to dlatego że obniżyli ceny z 159 zł do 69 i 99...a pozatym faktem jest to że gry wydaje się teraz nie na 1 płycie tylko na paru...aby różnica między ceną u pirata a orginałem była jak najmniejsza...dlatego są z grami tesh różne pierdółki czasem nikomu nie potrzebne...ale cieszące fakt że ma się orginał...czysty marketing...

 

co do sprzętu boowa...owszem mash racje...można wywalić 3000zł na sprzęt...ale nie raz na 1 rok !! Nawet sama modernizacja dużo kosztuje dla człowieka który żeruje na dorobku rodziców :P a większość graczy własnie nie jest jeszczew wieku poborowym :)

 

pozdro..[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,

 

mala rozdzielczosc: trzeba brac poprawke na fakt, iz na scenie jest zwykle wiele obiektow i kazdy trzeba poteksturowac, czasem tez jeden obiekt teksturuje sie jednoczesnie kilkoma teksturami (np. tekstury swiatla) oraz dla przyspieszenia wyswietlania animacji stosuje sie tzw. mipmapping, wiem ze wygodnie jest myslec, ze przeciez \"niedlugo sprzet to udzwignie\" ale jednak np teksturowanie jednego domku textura 1024x1024 wydaje mi sie przesada szczegolnie w wypadku tego typu gry.

 

Jezeli chodzi o liczbe polygonow to lepiej ta moc procesora graficznego pozostawic na inne elementy takie jak np. generacja calego lasu drzew (itp.), mysle ze takie efekt bedzie duzo lepszy niz szczegolowy budynek na pustyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie wiem jak jesst z tymi grami w polsce ale co z tego ze duzo osob kupuje gry... wciaz sa to ilosci 10-krotnie mniejsze niz w usa tudziez innych germancach wiec i tak ameryka sie liczy.

A co do tego czy polakow stac... to bym sie zastanowil ;).

Moge sie mylic, b nie siedze za bardzo w grach wiec :P. Ale na swoim przykladzie widze ile osob kupuje gry pirackie a ile oryginalne wiec nie wiem czy te badania maja cos w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... nie mam siły

 

nie będę się wdawał w dyskusję ale niech przykładem będzie Chrome... Ci ludzie nie mysleli o Polsce i dobrze na tym wyszli a projektowanie gry zrobili z myślą o dzisiejszych PC-tach a nie o dawnych...

 

...a wydawanie gry z przeznaczeniem tylko na Polski rynek to samobójstwo finansowe bo jesli jest tak jak twierdzi Darkelf to i tak nasi rodacy bedą mieli gdzieś to, że gra jest dla nich tylko kupia na giełdzie albo w promocji amerykańskiego RTS\'a albo FPS\'a... cokolwiek... bo po co płacić nawet 29.99 za chłam graficzny skoro ma się za tą cenę piracki miodzik....

 

tyle odemnie...

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgadzam się budynek wygląda przyzwoicie ale……..

 

- okna w kominie ???? hm bo chyba ten obiekt sterczący pionowo do góry to komin

 

-podaj ile ten obiekt ma faces i jakiej wielkości texturę użyłeś do mapowania tego budynku.

[co?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności