Skocz do zawartości

Egzaminy wstepne - Szczecin


Gość sheena__

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sheena__

Witam serdecznie

Jestem tegoroczna maturzystka. W przyszlym roku chce zdawac na archtekture.. ucze sie rysunku prywatnie u architekta ale on przygotowuje mnie pod katem politechniki gliwickiej, a mi marzylaby sie szczecinska. Tyle co sie dowiedzialam to egzaminy wstepne miedzy tymi dwoma uczelniami sie roznia. Na stronie Politechniki Szczecinskiej nie znalazlam wyczerpujacych informacji, wiec gdyby ktos mogl mi napisac jak mniej wiecej wygladaja egzaminy w Szczecinie, na co zwraca sie szczegolna uwage i co jest w koncu brane pod uwaga na fizyka czy historia?

I jeszcze jakis przykladowe temaciki?

z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość sheena__

Generalnie byly juz tutaj "kryteria" oceniania na architekturze gliwickiej. Tak w skrocie zeby nie powtarzac: preferowane sa raczej prace jasne (w przeciwienstwie do np krakowskiej) z widoczna konstrukcja, linia horyzontu, linie pomocnicze do punktow zbiegu (opanowana perspektywa), perspektywa powietrzna z wyraznym rozdzieleniem planow. Przy tematach jest glownie narezucana perspektywa ludzka.

a ja dalej czekam na cos na temat politechniki szczecinskiej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie.....

 

1. Pkt za ocene z wybranych przedmiotów na świadectwie maturlnym.

2. Egzamin 2 dniowy:

a) rysunek odręczny , postać stojąca , postać siedząca

b) testy z wyobraźni, podstawy geometrii, rzutowanie brył przenikanie itp.

 

To było jakiś czas temu , ale chyba niewiele się zmieniło. Układ był na tyle chory że osoby bez wyobraźni dostawały się ponieważ miały same 6-tki na świadectwie bo tata lub mama był/a dyrektorem szkoły gdzieś na wsi .....

Więc zadzwoń na dziekanat , wszystko Ci powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 2 roku PS, ogolnie na egzaminie jest tak, ze w praktyce oceny ze swiadectwa maja mniejsze znaczenie niz to co pokazesz na egzaminie, wiadomo im lepsze masz oceny tym lepiej, ale nie jest to najistotniejsze.O historii mozesz zapomniec bo z tego co pamietam nie miala ona w ogole znaczenia, w tym roku z tego co sie orientuje takze nie.Jesli chodzi o fizyke to w tym roku bylo tak, ze malo kto mial mature z fizyki, wiec wedlug wzoru dostepnego na stronach politechniki byly brane punkty z oceny z fizyki ze swiadectwa. Jesli zastanawiasz sie jakie przedmioty brac na mature to skup sie przedewszytskim na matmie, ona jest najwyzej punktowana.

Co do egzaminu, to jest to egzamin dwudniowy, 1 dzien to rysowanie postaci, z tego co mi wiadomo od kilku lat nie bylo zadnych ekscesow, czyli 4 godziny, w tym przez 2 godziny -2 postacie, i przez kolejne 2, postac siedzaca. U mnie bylo tak ze przez te pierwsze 2 godziny modelka zmieniala sie co 10min, byla pochylona by po 10 minutach stac wyprostowana i mielismy robic wlasciwie 2 rysunku jednoczesnie. Papier szary pakunkowy, duzy format:) W drugim dniu jest egzamin z "wyobrazni przestrzennej" w praktyce jest to tak ze dostajesz 1 lub 2 arkusze brystolu, i przy uzyciu dowolnych narzedzi(klej, tasma, nozyczki..) masz zrobic abstrakcyjna forme na zadany temat, przykladowo Brama, Slonce po deszczu, przebicie przenikanie, granica, hierarchia itp. Teoretycznie ja to rozumiem jako tworzenie form abstrakcyjnych przenoszacych pewne emocje, ale w praktyce niektorzy robili totalnie doslowne bryly (np. granica gdzie ludzie robili slup graniczny i budke) i niby tez sie dostawali, ale z drugiej strony moze z innych czesci mieli lepsze oceny. No i coz tyle, pisze o tym drugim dniu bo o ile mi wiadomo, chyba nigdzie indziej nie ma na tej zasadzie egzaminu, bardziej przykladaja wage do rysunku, ale moze sie myle.Na koniec zapraszam do szczecina, mamy czystsze powietrze, ladniejsza okolice, i fajna szkole;]hehe, pozdrawiam, jak masz pyt. wal na gg - 1100472.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Jak już jesteśmy przy PS : ) do zapytam bo też się tam wybieram z tym, że na informatyke. Wie ktoś może jaki są szanse dostania się i ile trzeba mieć punktów żeby się spokojnie bez stresów dostać ?? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz od razu na zawodowe, duzlo latwiej sie dostac, i fajniejsi ludzie. dwustopniowe studia to super rozwiazanie tez dlatego, ze zawsze mozesz skonczyc szkole gdzies indziej.

ja uderzalem ze stara matura, i jakos problemow nie bylo, ale jak to teraz wyglada to dokladnie Ci nie powiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightjay

Spora liczba osób wybiera politechnike krakowską i jej wydził architektury ze wzgledu na dobre papiery po jej ukończeniu jest tylko jeden problem bardzo doroga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe PS egzaminy... powiem tak...dostaje sie kazdy.. kto co to jest to dlugie z drewna i lezy przednim kolo tego duzego, i cienkiego.

czyli jezeli wogoole rysoojesz to dostaniesz sie na loozach... w ostatnich latach na PS nie ma zbyt wielkiej konkurencji :D a fakt ze oceny o niczym nie decyduja.... a no i zastanow sie nad wyborem... ale zapraszamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności