Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Ludzka natura"


bojar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nadzije, że się nie jmtm00 pogniewa otóż wpadłem na pomysł podobny aczkoliek inny. Rzecz dzieje się w czasie II wojny światowej (lub poprostu wojny) maszyna wojenna typu czołg (jesli II wojna to Tygrys, jeśli symbol to coś wymyśle) przejeżdza po skrzypcach pozostawiajac po sobie tylko resztki ich dawej świetności. I tak maszyna reprezentuje zło, bestie, ludzką nienawiść, agresje, ... , natomiast skrzypce ludzkie piękno, sztuke, miłość, dobro, po prostu piękno. Wynikiem ogólnym ich starcia jest pozorna wygrana besti na tym świecie ale tak naprawde ona może tylko zniszczyć skrzypce może zniszczyć skrzypka ale nie zniszczy, piękna sztuki ,która pozostaine wieczna nawet w tak trudnych chwilach jak wojna ...

Zastanawiam się nad tytułami : "Ludzka natura" "Natura człowieka"

 

wersja angielska

Hello. This is happening during world war II (or any war), a tank driving over a violine leaving behind just pieces of its former greatness. The war machine is representing the evil, the beast, hatred, agression...., and the violine represents human beauty, art, love, something good, precious. The effect of their meeting is seeming to be a victory of the beast on this world, but in reality, the beast can only destroy the violine , can destroy the violinist , but cannot destroy the beauty of art, which stays eternal even in such difficult situations as war...

Hello after a long break, I'm back even thought some of you might have thought that I've given up. I slightly changed the concept to something which is in my opinion more dramatical. What we see is the fate of a violist who doesn't have a chance against war and its brutality, but althought she died, she didn't give up and left an immortal treasure, honour and love for the immortal art.

 

I know that not only I have this kind of problem so the answer would be appriciated not only by me.

 

 

bitwa3dludzkanatura2ox4xr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jesli Ci sie to uda bede pod wrazeniem.

Mysle ze Twoj pomysl wymaga jedynie absolutnie perfekcyjnej kompozycji, renderingu i stu innych drobiazgow.

W zyciu bym sie do czegos tak delikatnego nie dotknol...

Czolg/gasiennice + skrzypce...

Jak zlapiesz dobry kadr moze byc SUPER!

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) wbrew wszelkim opiniom zdecydowałem się na czołg z II Wojny Światowej zmotywowały mnie opowieści mojego dziadka o tym jaka to była z nich straszna bestjana froncie i zdecydowałem się właśnie na niego zaczołem modelowania dziś powinien być gotowy korpus i wieżyczka jutro zajme się detalami czołgu jak zdąże pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu nie chodzi o to, że to tylo czołg tak poprostu tu chodzi o to co on robi i dlaczego :) to jst symbol ... Zrobiłem detale tyłu układ spalinowy i kraty na silnik :) zabieram się za detale kadłuba i wieżyczki pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i wsparcie :) oto nadszedł czas na gąsienice pozdrawiam cały czołg będzie gotywy zaraz na początku stycznia może w niedziele (chyba,że nie będe w stanie )pozdrawiam i życzę wszystkim szampańskiej zabawy jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo, tank jak malowany, hehe, choc jest tu kilka detali ktore mi nie pasuja, np grubosc blotnika tylnego, to byla tylko blacha ktora i tak w trakcie uzytkowania czolgu odpadala: ], ponadto te przewody od filtru chyba inaczej troszczeczke ida, poniewaz je podlaczyles w plaszczyznie one sa podlaczone jeden pod drugim do filtra, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LADNIE. detale sa spoko, tylko... jaki bedzie kadr? Ja jak i jmtm00 proponujemy szkic kadru i rozmieszczenie wszystkiego.

Zastanawiam sie tez jakie skrzypce nam zaprezentujesz? Jaki model? Beda stare, czy beda swiecic nowym lakierem?

Wpadlem tez na taki pomysl, zeby pod fotorealistycznymi ostrymi w ksztaltach gasienicami czolgu byly namalowane (2D) rozgniecione skrzypce.

Podkreslalo by to sztuke piekno skrzypiec i jak dla mnie ciekawie by to wygladalo. A wiem ze malowac tez potrafisz :)

Wtedy ta praca by zapewne nie wygrala, ale czym jest wygrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl troche przypomina zwycieska prace z poprzedniej bitwy - "Cos małe i delikatne". Ale to takie czepianie sie na siłe ;)

Odpowiedni kadr bedzie tutaj kluczem do sukcesu. Może pokazać w zbliżeniu same skrzypce (nowiutkie, blyszczace, piękne) i miażdzące je (lub majace je za chwilę zmiażdzyc) gąsienice czołgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi jmtm00 wlasnie mi chodzilo ze takie cos bylby bardzo ciekawe. Obawialem sie ze az za bardzo ze by poprostu nie przeszlo.

Co do skrzypiec to nie uwazam ze powinny byc nowe. Bo to popelina, w starych rzeczach jest ta magia, wiadomo ze ktos juz ich uzywal, gral na nich, tworzyl. Nowe moga byc piekne, ale stare bede i piekne i tajemnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

diesbonus > no raczej wszysko wymodeluje :P a co do kadru to pracuje nad nim może już dziś coś pokaże :)

jmtm00 skrzypce już dziś później :)

araneus co do czołgu to będzie mało widoczy (zastanawiam się po co go tak dopiściłem:)) ale już tak mam wariat poprostu i czasem za bardzo roztrzepany :) skrzypce będą zobaczycie jakie już niedługo ...

rayGun and mrkrzysiek dzięki za wsparcie :) pozdrawiam a oto teksturki czołgu :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl bardzo fajny. Boje sie ze uchwycenie w kadrze calosci moze byc problemem. Tak sie zastanawiam czy nie lepiej w przypadku czolgu zagrac skojarzeniem. Stosunek czolgu do skrzypiec jest dosc znaczny i pokazanie calego moze zniczszczyc scene a, tutaj "pierwsze skrzypce" graja skrzypce:P:P wiec bardzo dobrze zastanow ise nad kadrem.

 

Wymodelowales caly czolg a moze sie okazac ze potrzebujesz tylko kawalek..

 

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak go zakamuflowałeś, że go prawie nie widać :), przez tą teksture wszystkie szczegóły się zlewają ze sobą i ich nie widać.

ale skrzypce ważniejsze, tak jak pisał -Ukash-, może czołgu tylko kawałek będziesz potrzebował i to ten kawałek wyszlifujesz na maxa, ale nie wiem jaki masz plan.

powodzenia,

ps. bardzo ambitna praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzijeeze przynajmnoej tex czolgu jest w baardzo durzej rozdzielczosci oraz modlee kol sa super dokladne, bo bedziesz musial dac zblizenie na kola.

trawka wyglada neico dziwnie, heeh sciezka wyglada jak drozka wydeptana przez mrowki, chodzi mi o skale, jakas taka malo realna: ]

pozatym spoko model czolgu jest ok: ] pozdrawiam, czekam na skrzypce: ], pierwsze skrzypce: ] hehe cu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam po długgggggggggggggiejjjjjjjj przerwie (sesja itp:)) niestety :) ale wróciłem choć pewnie myśleliście, że się poddam :P zmieniłem troszku koncepcje na bardziej wedłóg mnie dramatyczną otóż widzimy los który spotkał biedną skrzypaczke niemającą szans z wojną i jej okrócieństwem lecz choć umarła nie poddała się i pozostawiła po sobie nieśmiertelny skarb honor i miłość do nieśmiertelnej sztuki ...

 

bitwa3dludzkanatura2ox4xr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde aleś mnie zastrzelił tym kadrem...inaczej mi sie to wyobrazało...ale nic. Nie marnuj potencjału tego czołgu!! taki fajny a tak daleko....i szkoda ze taki czorny troszkie. Oka oka takie niedopowiedzenie ;)...ale jednak troszke za bardzo sie maskuje w tle...ale tak spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ona robiła na tym polu ze skrzypcami ?? według mnie w tej wersji praca traci swoją poprzednią symbolike, i jest bardziej zdjęciem z pola bitwy niż symbolem dewastacji sztuki przez wojnę ;), tak pomyślałem jak ją zobaczyłem.

poprzedni pomysł był świetny, chociaż bardzo trudny do zrobienia.

popatrzyłem jeszcze raz , i nawet nie jest tak źle, ma klimat, ładne skrzypce. ale popracuj porządnie nad trawą, to jest pole, jakaś łąka? jeśli tak to może troche zróżnicuj źdźbełka, jakieś kwiatki gdzieniegdzie ( może nad skrzypcami... :) ). No i czołg jakoś ciekawiej przedstaw, bo szkoda ładnego modelu. popracuj nad oświtleniem. Może jakaś mina wybuchła w tle, i wystrzeliła kupe ziemi i pyłu w góre- taki żywy ślad wojny ;)

popracuj bo to będzie jednak ciekawa praca

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności