Skocz do zawartości

Piekna i Bestia: "Metafora taka..."


Drakula

Rekomendowane odpowiedzi

med6ye.jpg

 

 

 

Obrazek w oryginalnym formacie A2 wykonany przy uzyciu Photoshopa7 i (miejscami) Paintera9. Calosc zajela jakies 30 godzin nieustannej dlubanki przy uzyciu autorskich brushy. Pomysl na obrazek wpadl raczej przypadkiem - generalnie byl wymyslony "na szybko" w oparciu o zalozenie, ze ma byc to obrazek przedstawiajacy cos innego niz ludzie (bo ludzi to praktycznie rysowac nie umiem 8) ). Po zaczerpnieciu paru referencji (glownie z filmu "Finding Nemo" ) wyszlo cos, co widac powyzej. Mam nadzieje, ze nie bedzie nikogo straszyc po nocach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak czytałem ten trzeci, to prawie pewien byłem ze zamiast tego zwierza walniesz jakąś fabryke czy elektrownie.

A jesli martwy zwierz, to ja bym polemizował czy to w ogole pasuje do tego tematu.

 

Najbardziej mi sie podoba drugi temat, ew. moja modyfikacja trzeciego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus -> dobrze, że się w końcu zdecydowałeś :) pierwszy koncept całkiem ciekawie ujmuje scenę, masz jakieś pomysły dotyczące np. wyrazu twarzy rybek ? :) mają być poważne, dokładnie odwzorowujące rzeczywistość czy raczej kreskówkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male zmiany - probowalem dodac troche rafy koralowej, ale chyba odbiega kolorystycznie od reszty... prawdopodobnie ja troche zmatowie.

 

Co sadzicie o zebach ? to tylko zarys, beda troche bardziej krzywe i wogle. Lepiej / gorzej ?

 

fishes3qe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafa powinna byc przytlumiona niebieskim jak reszta, a pozatym takie zeby jak wczesneij prezentowales sa lepsze, znaczy sie fajniejsze. poniewaz chyba takie wlasnie maja tego typu ryby glebinowe, dlugie cienkie i ostre iglowate kly,: ]

pozdrawiam, a pracak mi sie baardzo podoba, aa a a a jesczze bardzij mi sie podoba mysl jak to moze wygladac w Twoim wykonanniu: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus -> obecne ząbki są bardzo fajne, ale testowałeś może takie bardziej cylindryczne ? Bliższe do pierwszych zębów ryby-bestii ?

Ciekawie możesz światło pokazać na rafie (światło z lampki rybki-bestii). Liczę na to! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko, że ryby głębinowej nie da się spotkać na rafie...a może się mylę? Szczerze przyznaje, że wcześniejsza wersja bardziej mi przypadła do gustu. Tak piasek, jak i wcześniejsze zęby ryby zaczęły działać na moją wyobraźnie... W "Gdzie jest Nemo" jest też taka ryba głębinowa, ona właśnie miała takie podłużne, ale dobrze, że eksperymentujesz, sam wybierzesz najlepszą dla siebie wersje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam, ze zebów powinno być wiecej i powinny byc ciensze (tak jak tu: http://img409.imageshack.us/img409/2805/rybki26my.jpg)

 

same rafy mi sie srednio podobają. raczej wyglądają na jakies roslinki.

urozmaić bardziej kształty i na pierwszy plan walnij mocne kolorki

znalazlem 2 w miare fajne fotki:

http://www.coralreefecosystems.com/images/180-08-04-700.jpg

http://www.dmns.org/NR/rdonlyres/4D690D34-15B0-406A-B208-FD5C5CDD6F60/704/coral10L.jpg

 

ogólnie pracka bardzo fajna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowane zmiany:

 

- postaram sie nie robic kreskowki

- rafa koralowa zamieni sie w malo-kolorowe roslinki na skalach lezacych na dnie

- zlota rybka bedzie wykazywala zainteresowanie wabikiem

- dookola scenerii planuje troche wysokich skal (moze tez jakis zatopiony statek)

- przez wode beda sie przeciskac promienie sloneczne.

 

Z racji poprawek postanowilem sie zabrac najpierw za tlo, bo o ile dobrze pamietam to byla jedna z pierwszych rad, uzyskanych przeze mnie na tym forum :P Wszystko robione brushami, ktore powoli zaczynam nienawidzic xD

 

rybki27mn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna rybka, ale nie ma ona za dużo płetw na brzuchu?

ten glow dałabym mniejszy i za to mocniejszy

a co do zębów ryby, w ostatnim poscie chciałam powiedzieć że te szersze zęby są lepsze, ale coś tam namieszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: teraz bedzie bardziej realistic, wiec te zeby beda musialy maly lifting przejsc (zrobie cos pod zeby rekina)

 

Marduk: ale jak? pomniejszyc? o_O

 

kome: ogladales "Finding Nemo" ? tam jakims cudem takie ryby sie spotkaly :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak: pomniejszył, zbliżył może bardziej do dna i na górnej warstwie przejechał po nich pare razy pędzlem o dużej przejżystości o barwie otoczenia, tak aby wydawały siębyć za warstą wody. Może bardziej bym zbliżył do dna... ale to wszystko zależy jeszcze od tego czy czujesz się na siłę wykonać całą resztę tak aby nie wydawała się zbyt pusta. To są tylko takie moje odczucia, ale to jest twoja praca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk: Postaram sie cos z tym zrobic, bo wrec chcialbym troche sie z tlem pobawic jeszcze.

 

Miwt: Mowisz, masz - troche bardziej szkicowe, wiec bez wiekszych szczegolow. Robione troche pod leviathana z MTG - mysle, ze mogloby sie obyc bez zebow.

 

obrazek robiony przed przeczytaniem postow po godzinie 21:00, wiec jeszcze zmiany nie uwzglednione :)

 

leva5gl.jpg

 

 

btw - robic z tego dalej rybe, czy tez podciagnac w strone jakiegos weza morskiego ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus -> a jakie będzie dno ? Głębiny niekoniecznie mają takie tło, tu też można się popisać np. gorące gejzery :) Wąż morski może być jeszcze lepszym wyjściem, chciałbym to zobaczyć jak się wije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk: z tym pomniejzeniem calkiem dobry pomysl miales - fajnie to wyglada i kadr wydaje sie bardziej "agresywny". Wezme sie jednak za ta zmiane dopiero po ukonczeniu rybek, bo chcialbym troche powiekszyc przy tym obrazek (zeby ryby nie stracily detali).

 

Wprowadzam w zycie pomysl Ani nt. swiatla wabika. Jeszcze troche je wzmocnie. Eksperymentuje z zebami... zrobilem tez zarys ciala weza (o ile bedzie to waz) - napiszcie jak ty wyglada i jak poprawic, bo mi cos niebardzo pasuje :/

 

rybki46hj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności