Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Ethereal Warp"


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

My picture presents an old man who is painting a young beautiful woman. His image shows the model in other way... the real feature of beast and the erotical dreams of artist at the same time. In the picture I used some soft textures in the background and on the painter. I've learned a lot painting this picture because I paint it as a small, individual elements not as a whole image, so the final result is not that what i expect. I cannot change that now so...

Cheers

--------------------------------------------------------------------------------------------

Przez głowe przechodziło mi wiele pomysłów i początkowo był problem z jednoznacznym wyborem. Z czasem jednak część pojawiła się już w obecnych wątkach... i zaczął dominować jeden:

Niski i niezbyt urodziwy artysta przypominający bardziej gnoma niż człowieka malujący obraz urodziwej modelki. Szary, brudny zagracony strych. Nie odpowiedziałem sobie jeszcze na wiele pytań, więc sporo z koncepcji może sięzmienić. Nie chcę, żeby praca była jednoznaczna. Narazie mam pare pomysłów. Pierwszy - mały człowieczek sam dodaje na obrazie bestię, której dosiada jego modelka. Drugi - na obrazie pojawia się spojrzenie artysty na modelkę, które jest znacząco odmienne od "rzeczywistości" i przypomina bardziej bestię niż pozujacą dziewczynę. Kolejny jest jakby odwróceniem poprzedniego... pozująca paskuda i namalowana piękność...

 

 

Pozdrawiam

Marduk

 

Edit:

Tak prezentuje się aktualnie ostateczna wersja pracy:

 

szkic361tj.jpg

 

Zmieniam tez tytuł na "Warp of Art" - znaczenia za wielkiego nie ma, ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze szkic jaki wogóle zrobiłem gdy pojawił mi się w głowie powyższy pomysł:

szkic1.jpg

 

I pare "rozważań" w jakiej pozie powinna być modelka ;) :

szkic2.jpg

 

 

Mam tylko nadzieję, że obecne problemy z kompem (które nawet w sumie nie wiem czym są spowodowane) nie uniemożliwią mi skończenia bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jednak ten zarys który wydawał mi się najbardziej subtelny. Zaczynam po kawałku(chociaz nie wiem czy 5min mazania to jest jakieś "rozpoczecie") - od postaci - choć nie wiem czy to wyjdzie pracy na dobre. Po prostu jestem jeszcze nie do konca zdecydowany... a myślenie nad otoczeniem mam dopiero w planach ;).

 

szkic4.jpg

 

szkic4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy - w - grunt to experymentować ;).

 

Troche uprościłem scenę. Próbujac ją zrobić tak jak powyżej miałbym bardzo dużo detali do wykończenia a przez to mógłbym pracy nie skończyć. Postaram się więc skupić na postaciach, głównych elementach pracy.

 

szkic6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update... miałem nadzieję, że idę juzw dobrą stronę - jednak oglądanie pleców gościa stojącego przy płutnie nie będzie najciekawsze. Trzeba będzie coś tu jeszcze zmienić. Mile widziana krytyka i uwagi, których do tej pory znalazłem tu dosyć mało ;).

 

szkic7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postac malarza mysle gra mniejsza role wiec smialo mozesz go zostawic i zajac sie wlasnie tymi wazniejszymy elementami a co najwazniejsze troche poracowac nad anatomia modelki bo jezeli nawet jest stylizowana to brakuje jakiejs tam harmonii:]a i jej poza...jak dla mnie za bardzo rozbiegana wszystkie konczyny w cztery strony swiata:] fajna jest ta poza w prawym gornym rogu bardziej hmmm...spojna nie rozciaga tak postaci no i lepiej ja narysowales:]

Fajnie to idzie i czemu wszyscy maja lepsze pomysly ode mnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze. Szczerze mówiąc to już momentami chciałem zmienić temat (na jakiś bardziej trywialny). Na szczeście z tego zrezygnowałem. Malującego dałem bardziej w róg wysuwając bardziej płótno a modelkę całkiem postanowiłem zmienić. Poza - na stojąco - żeby mi ten gość z przodu jej nie zasłaniał i żeby nie była zbyt mała. Bycmoże dodam jakiegoś szczura albo myszkę gdzieś pod jej nogami (dla kazdej kobiety takie istoty to bestie ;) ) aby troche zdezorientować oglądającego. Narazie dosyć ciemno, ale zaczynając od ciemnych kolorów łatiwj mi będzie zaznaczyć światło.

 

szkic8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet nie dość, że nie umiał malować, to jeszcze zasłaniał - musiał zostać wyeliminowany ;).

Kto zabił? Dlaczego Kobieta stoi nieruchomo?

Braki pomysłów na ustawienie gościa ze sztalugą i chęć zostawienia takiego kadru wymusiły na mnie zmieny w koncepcji. Leżący trup, porozrzucane rzeczy... w tym plany dodania paru eksperymentów jak np. cień postaci której nie widać, a który pada od oglądającego na całą scenę...

 

szkic10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahaaha...stary jak zajebiscie sie to ogladalo :D kolo maluje, maluje...sru przepadl...i jeszcze ten trup:D nie noo..tyy a moze jakis taki pasek komiksowy??...z tym cieniem fajna sprawa ale obawiam sie ze za malo miejsca w kadrze, pokarzesz jak Ty to widzisz?...buhehe nie no wypas, sie to ogladało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z uwagi którą napisał powyżej misiekhc malujący wrócił :D. I w tym momencie pomysł z cieniem idzie w odstawkę. Mam nadzieje, że teraz jest troche lepiej - ustawiłem go inaczej... teraz mam nadzieję,że wygląda jakby malował ;). Co o tym myślicie?

 

szkic11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się jak mogę - nie wygląda jeszcze tak jak bym chciał; Z kadrem i kompozycją już nic raczej nie zrobie - mam nadzieję, że nadrobie wykonaniem ;). Mam nadzieje, że jeszcze wpadną mi jakieś pomysły na otoczenie, bo taka niebiesko - błękitna nicość nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. NArazie zaczałem pracować nad modelką i chyba najwiecej przyjemności będę miał właśnie z malowania tego elementu :P.

 

szkic12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak praworeczny to lepiej mu ustawic sztaluge .\ a nie /. (kreska to sztaluga a gosc to kropka:D ) w takim wypadku sam sobie lapa przeszkadza albo jak na ostatnim obrazku to wogole zakrywa polotnem modelke:D.(jak leworeczny to /.)

Na tymn ostatnim zaburzasz jakos kompozycje wczesniej tak bylo plynnie gosc sztaluga panna.Panna gosc w lewo a sztaluga w opozycji a na ostatnim za bardzo ich od siebie rozdzieliles i ta ciaglosc zaburzyles ustawiajac plutno w inym kierunku i gosica za nim.Pustka sie robi w lewym dolnym rogu tak to gosc ja w jakos wypelnial.Ja bym proponowal zmiane ustawienia jak na przedostatnim...i zmiane reki:D bo tak sie nie trzyma i tez dziwne wrazenie robi przy okazji uroizmaicisz plan pierwszy jakims detalem jak reka:]

Modelka takze potrzebuje niektorych kosci ktore jej odebrales:D albo zebys niektore wyprostowal jakos:D.

Kolorki mi sie podobaja ale przydolo by sie tez zroznicowanie plany kolorami czy jasnoscia bo wszysto sie sweici i to splaszcza obrazek odrobine cos musi byc mniej widoczne zeby inne bylo widac.Ale sie rozpisalem fajnei ci idzie powodzenia mimo wszystko;}.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ciężko wszystkim dogodzić. Próbuje zmieniać jak sugerujecie, ale....

Malujący jest narazie prowizoryczny, ale i tak staram się go zmieniać, bo nie wiem czy będzie mi się chciało siedzieć nad innym. Płótno narazie wisi w powietrzu bo nie chciało mi się jeszcze siedzieć nad konstrukcją sztalugi. Powoli będę się starał "wyciągać" to co chciałbym, żeby wyglądało conajmniej ładnie ;).

 

szkic13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany choć znowu dosyć znikome. Niestety przez szkołę narzekam na brak czasu, więc prawdopodobnie dopiero w weekend będe miał czas, żeby posiedzieć przy tym troche dłużej. Dzięki za komentarze. Postaram sięcoś zrobić z tą lewą stronąi tym gościem na pierwszym planie.

 

szkic16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak olałem sobie pare rzeczy i znalazłem troche czasu by posiedzieć nad pracą. ZAcząłem pracować wreszcie nad właściwym gościem, który będzie widniał na pierwszym planie. Najpierw zrobiłem zarys jasnymi barwami:

 

malaz.jpg

 

By potem podciągnąć nieco na nim kontrast, zmniejszyć jasność, by mieć bazę, którą będę mógł poddać obróbce.

 

szkic17.jpg

 

Jeśli chodzi o pozę to najprawdopodobniej już taka zostanie. Myślę, że jest dosyć naturalna w porównaniu do ustawienia poprzedniego gościa. Może nie patrzy sięjednoznacznie w stronę modelki, ale ma na tyle swobody, że nie musiałby obracać całą głową by spojrzeć w jej stronę ;).

 

Czekam na wasze zdanie i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu za dużo zmian nie ma... na prośbę Deusa ze zbliżeniem na twarz.

 

szkic18.jpg

 

Już mi momentami komp dyszy przy edytowaniu pracy. Zredukowałem troche ilość warstw, ale zobaczymy na jak długo to wystarczy, bo już po redukcji praca zajmuje ponad 100MB. Przy szczegółach się dopiero jazda zacznie... ale nei wiem jeszcze czy starczy mi czasu i woli, żeby pracę tak "wypiescić" jak bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więęęęc (nie zaczyna sie zdania od "więc..."):

1. Super twarz, ale ty wiesz, że super to robisz ;) to jest twoja mocna strona :)

2. Zrób tego dziadka troszę brzydszego :) proooszęęęę :)

3. hmm.. nie wiem czemu, ale tak troszę pod względem perspektywy to stosunek dziadeczka do laseczki mi trochę nie gra... :roll: ... nie wiem czemu.. :| jakby... za mały był :| albo za nisko :| (dziadeczek) ... może ewentualnie to wina swiatła :|

miałam coś jeszcze napisac, ale nie pamiętam własciwie co :| :P powodzenia w dalszej pracy :P :) nie dziękuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie weekend zszedł mi na innych zajęciach i myśleniu nad tym jak zapełnić tą przestrzeń w lewym górnym rogu... zamiast nad samą pracą...

doszedłem do wniosku, że nie dam rady w tle zrobić nic sensownego...

...ale mam pomysł który powoli na tygodniu będę się starał realizować - kobieta-duch , być może sama dusza modelki... w jakiejś intrygującej pozie wokół modelki. zobaczymy jak to będzie wyglądać i czy wogóle uda mi się to zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności