Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Wiedźma"


Masha

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna i Bestia w jednym ciele.

Władczyni parająca się czarną magią, kąpie się w krwi dziewic, aby jej uroda nigdy nie zgasła. Jest ucieleśnieniem piękna i zła. Otacza się młodzieńcami, którzy są opętani jej urodą i czarami. Wiernie jej służą, a ona zabija ich, gdy jej się znudzą.

 

Scena w ciemnej sali tronowej, na wpół naga wiedźma siedząca na tronie, w jednej dłoni trzyma zakrwawiony miecz, którym ugodziła młodzieńca leżącego teraz bez ducha u jej stóp. W długiej dłoni trzyma łańcuch, ew. linę, którą przyciąga innego mężczyznę do swoich ud, trzeci mężczyzna - bard, gra na harfie i cielęcym wzrokiem patrzy na władczynię.

 

Wkrótce wrzucę szkic wstępny. Póki co kończę pracę na inny konkurs.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w bitwie!!!:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wzięłam się w końcu za jakiś sensowny szkic, wiem już jaką perspektywę zastosować. Postać wiedzmy nie będzie ukazana naprzeciw – in front, ale troszkę z boku. Wrzucam fragment szkicu, jeszcze nie skończyłam go rysować. Twarz narysuję na końcu. Będzie to dość złożony rysunek – co najmniej cztery postacie, a myślę jeszcze o trzech. Zobaczymy jak się to zgra na szkicu, teraz nie mam co prawda za wiele czasu, ale planuję do końca tygodnia wrzucić ostateczny szkic całości, który najprawdopodobniej będzie pełnił też funkcję line artu. Zawsze konturowy rysunek zżera mi najwięcej czasu, a i tak niezbyt pomaga, bo szkic jest dostatecznie szczegółowy.

 

Zastanawiam się jeszcze nad wyglądem tronu, początkowo miał być prosty, z kamienia, ale teraz skłaniam się ku takiemu o wachlarzowym zwieńczeniu, z metalu. Będzie on częściowo okryty białym futrem, na którym polegiwać właśnie będzie Piękna i Bestia w jednym ciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leviatan: co prawda wcześniej jakoś nie obiła mi się ta postać o uszy, ale przegoglowałam ją sobie... teraz już wiem skąd wzięli pomysł na krwawą hrabinę z Diablo II.;) Rzeczywiście mogłaby być inspiracją dla tej pracy. Ogólnie takich kobiecych postaci jest sporo – ostatnio widziałam film: „Nieustraszeni bracia Grimm” i tam kluczową postacią była podobna, próżna osóbka. Chcąc, nie chcąc powiela się pewne schematy. Szczególnie te najlepsze. :D

Miałam pięć pomysłów na ten temat i wybrałam drugi pod względem trudności wykonania. Mam nadzieję, że dokonałam słusznego wyboru.:)

 

Tak się zastanawiam... czy mi się wydaje, czy kobiety raczej nie biorą udziału w tych bitwach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobiety biorą udział ! np. nasza koleżanka Ania C. dostała w ostatniej bitwie nagrodę publiczności a przedostatniej bitwie koleżanka Szaka dzielnie walczyła- dziewczyny można powiedzieć są ostrymi zawodniczkami na forum. Co do samej pracy to na razie trudno coś powiedzieć - oby udało Ci się zawrzeć w obrazie to przesłanie które opisałaś - pozdrawiam i życzę powodzenia w bitwie

p.s. jedno co wiem to że ten wątek będzie miał niesamowitą oglądalność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:). Wcale nie zrezygnowałam z bitwy, to tylko drobne problemy techniczne. Wczoraj się dowiedziałam, że mojego monitora nie da się już naprawić, najprawdopodobniej za miesiąc kupię sobie nowy. Póki co, zorganizowałam sobie zastępstwo, tyle, że ten jest mniejszy. Na szczęście kolorowy;).

 

Najwyższy czas zabrać się do roboty. Widzę, że zostałam daleko w tyle za większością ;). Zrobiłam trochę szkiców. Nad facetami jeszcze będę musiała nieźle popracować, a póki co zajmę się tu postacią kobiecą. Nawet nie przypuszczałam, że mam tak ogromne problemy z anatomią. Muszę przysiąść i więcej ćwiczyć. Co do kobiety, to najwięcej wątpliwości miałam w stosunku do twarzy. Początkowo była wersja z odchyloną do tyłu, jednak wyszła mi zbyt milutka. Chcę, aby Wiedźma wyglądała na zimną, złą kobietę, a jednocześnie musi być piękna. Zdecydowałam się więc na tą drugą, którą wrzucam też w załączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wczesniej nie zauwazylam ze Ty tez bierzesz udzial,myslalam ze tylko kibicujesz;) no, pomysl super, chcialam tylko wiedziec w jakim stylu ta praca bedzie? realistycznym czy bardziej komiksowym? bo na razie ze szkicow nie mozna tego wywnioskowac;) a co do kobiety-wydaje mi sie ze troche funiesiona glowa doda jej troche pewnosci siebie i zadufania w sobie,bo na razie ma wzrok typu: no chodz tutaj:) a jak bedzie miala troche odchylona glowe to bedzie taka typowa krolowa pt.: kim to ja nie jestem:) ale to tylko moje zdanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie tylko kibicuję... ale też żadna ze mnie konkurencja ;P Chcę przede wszystkim szkic dobrze zrobić, bo z kolorowaniem wciąż raczkuję. Tablet mam od połowy października, poza tym nigdy jeszcze nie robiłam tak skomplikowanej ilustracji. Pewnie się nie wyrobię w tym czasie :D. Chociaż mam już na swoim koncie kilka postaci obrobionych w Photoshopie, więc zobaczymy.

 

Może macie rację z tą twarzą, ale na razie zostawię jak jest. Muszę przede wszystkim całość ogarnąć, bo teraz jest straszny bałagan. Później pomyślę, choć czuję, że jednak tak zostawię, podoba mi się. Postaram się, żeby było realistycznie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności