Skocz do zawartości

Piękna i Bestia : "WinXP & Win95"


*NicoN_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia jaki temat... ale wymysliłem cos takiego :

- Piękny Windows XP prezentowany na świetnym komputerze, stylowa obudowa, ładne biureczko na dodatek :] a obok stoi stary komputer z obudowa ala "AJbiEm" na kturym ledwo winda 95 ciągnie, na starym połamanym biurku.

Ale było by to nic gdyby nie to że przy nich siedzi para [chłopak + dziewczyna :D] trzymając sie za ręce.

Czyli jednak cos je łączy...:D nie wiem, na pewno jeszcze troszke zmienie koncepcje.

Robie w Blenderq, moze stworze to w konwencji komixowej/kreskowkowej[m niekskompikowane acz stylowe modele] po prostu nie chce żeby mi wyszła taka imitacja fotorealizmu ']

EDIT : 26.12.05

Monitor i obodowa pod xp w poczatkowym stadium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

własnie myslalem o innych takze systemach [MASTATER=Linuxa/BSD/Solarisa/Hurda/(innego 'pięknego' unixa)] ale jakos nie miałem z nimi styczności...:] w sumie mozna powiedziec ze XP jest "piękny" w porownaniu z 95'''' Chyba zrobie tak:

2 kompy rzeczywiscie ładniutkie biurko dla gorszego kompa, jescze nie wiem jake systemy tam beda ale chodzi mi raczej o model samych maszynek::::

Chociaz motyw OS-U tez jest bardzo wazny ;;;;. Chodzi po prostu o jak najwiekszy KONTRAST. Thx za komenTsY:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem... ale w ferworze pisania troche sie "zapomniałem"./

Nie uwazasz mintrill ze takie "czepianie się"/poprawianie" jest zwyczyajnym nabijaniem postow>/? ale co tam... musze jakis apdejt jeszcze dzisiaj zrobic...

 

 

 

AMEN : 100-ETNY POST @! wzasadzie w takim flegmatycznym tępie je nabijam, ale

jestem z regóły aktywnym userem/"czytaczem postow" :]

Sorq za 2 posty pod sobą to sie nie powtorzy...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no masater masz fany concepcik jednak GO nie w w pełni wykozystam. Chociaz moze na biurku [tym z winda] postawie jakies tandetne gadzety microsoftu a na tym z innym np.LINUX jakies fajne maskotki[:]} czy cos w tym stylu :] zeby bylo czuc ten juz wspomniany KONTRAST ;]

 

 

czy microsoft ma FLAGĘ :] chyba raczej LOGO '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast windy 95 wrzuć MacOSX Tiger, czyli:

Piękny OSX vs brzydal winxp (z tą ochydną skórką blue).

Piekny MacMini vs PC from 1996 year

Piękny 23" (16:9) Plazmotron Maca vs stara, zjechana czternastka jakiegoś SUNStar'a

 

i po sprawie :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede robił potwora i pieknej królewny...

 

To się odnosi do mojego pomysłu? :D Wiem, że jest standardowy... A jeszcze możesz dać scenkę w ten sposób, że jest pokój i po jednej połowie, tam gdzie jest gorszy komp, jest wsyzstko takie stare, a po drugiej stronie, tam gdzie ten nowszy, wszystko jest nowoczesne i fajowe. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... dzieki wszystkim, macie duzo roznych koncepcji, musze w cos to poskladac,... Chyba zmienie temat wątku na bardzie adekwatny.

Mysle ze pomysł Mintrilla + koniu'a :] + troszke inni i of kors ja...

Zeczywiscie pokoj przedziele na taki piekny i brzydki; w brzydkim moze winXP wypicowany w kiczowatej obudowie :] a w ładnym jakies monstrom, komputer o wielkiej nieokieznanej mocy.

Po stronie z Windą moze jakies plakaty microsoftu :][bLE!] a po stronie PIĘKNEGO MONSTRUM

jakies sprzęty, zasilacze sie walają...

 

 

 

OTO : zrobiony bardzo szybko groteskowy troszke monitorek z win95 z ktorego chyba nie skorzystam;] chyba ze na textorke jednego z plakatow fana WINDOWsow

 

 

 

Dajcie jakis pomysl na zmiane nazwy tematu.

Moze [Piękna BEstYja Vs KiCzo-Piekność

http://pryzmat.pwr.wroc.pl/Pryzmat_190/tezro.jpg mzoe taka >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czas najwyższy wziąc się do roboty. Moim zdaniem najlepszy pomysł dotyczy podziału pokoju na dwie części. Jedna stara zniszczona z zimnym światłem, głębokimi cieniami i tam stary komp z Win 95. No i druga część alles neu ciepłe światełko przytulne pomieszcenie, w którym aż chce się siedzieć i tam winda Xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie niewiem simple_man czy to takie simple ;;;; wole troszke poexperymentowac , chociaz nie wykloczam twojej opcjii ;]

 

EDIT :

To juz chyba ostateczna [prawie] wersja :

. POKOJ JEST PRZEDZIELONY NA 2 czesci.

. STRONA Z WINDOWSEM XP jest bardzo zadbana, piękny czysty pokoik. czyli jakby PIĘKNA

. STRONA ZE stacją SGI jest niezadbana, papiery ksiazki notatki porozwalane... Ale jednoczesnie ma w sobie taki nieodparty urok ktoremu brakuje windzie. - PIĘKna lecz zarazem Bestia[ chodzi tu o moc ;d]

hehe : http://www.operating-system.org/betriebssystem/bsgfx/sgi/sgi-3400_ph.jpg

 

OSTATNI EDIT :

Monitorek i kompik pod xp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, chrzanicie glupoty... 9x to szajsy byly... miealem wieeele czasu 98... bylem sceptycznie nastawiony do XP.. ale po tygodniu uzywania XP na nowym kompie, nie mialem najmniejszej ochoty spogladac na 98..net wolno chodzil, programy sie ciely co chwile, gry wygladaly strasznie bo stary system nie radzil sobie z nowym sprzetem, jednym slowem kicha :)

A w XP wszystko ladnie chodzi,nie mowcie, ze stare gry nie chodza, jeszcze nie dawno gralem w Wolf3d i swiv3d, i colgate... wystarczy troche pomyslec,zeby uruchomic gre,no i zawsze jest dosbox jesli ktos se nie radzi :P

 

Co do watku.

Mysle, ze jednak porownianie Linuxa do Windowsa, byloby najlepsze, sam myslalem o podobnym watku, ale widze, ze nie tylko ja wpadlem na ten pomysl, a co do stycznosci.. no coz.. wcale jej nie trzeba, jak chcesz moge Ci podrzucic kilka screenow, a tu masz kilka starych. 3ost. to debian pod gnome'm, a poczatkowe to suse pod KDE.

 

http://img446.imageshack.us/my.php?image=screen32kx.jpg

http://members.lycos.co.uk/wesoledi/screen4.jpg

http://img409.imageshack.us/my.php?image=screen105sg.png

http://img323.imageshack.us/my.php?image=screen11b3ns.png

 

http://img396.imageshack.us/my.php?image=screen161co.png

http://img408.imageshack.us/my.php?image=screen16b2ew.png

http://img375.imageshack.us/my.php?image=screenshot15hv.png

 

A tutaj moj opcjonalny Windowsik na wszelki wypadek (i tak siedze na debianie :P)

http://img490.imageshack.us/my.php?image=screen144uo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można powiedzieć że winXP jest "piękny", jakbyś porównał Linuxa/BSD/Solarisa/Hurda/(innego 'pięknego' unixa) do windy byłoby lepiej, tym bardziej że w blenderze jedziesz ;)

 

hehe szczerze nie rozumiem co tu sie grzac tymi linami, skoro to takie fajne to se odpalcie w tym maxy hehehehehe: ], moze i byl by to fajny system gdyby dzialalo pod tym cos innego niz wielkie G (i nie jest to bynajmniej pkt G:P )

 

PS a jesli chodzi o temat to jakos mi nie lezy, znaczy sie nie czuje go zupelnie. hehe ale ja to nie ty wiec dzialaj : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiąc mam mieszane odczucia co do tego kreskowkowego stylu, tym bardziej ze jest rozpoznawalny tylko przez te krawędzie

moze jednak pokusisz sie o cos fotorealistyzcnego?

a jesli chcesz koniecznie cartoon, to po samych modelach powinno dać się to rozpoznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no nie wiem co z tym xp... obodowe chyba zeczywiscie zmienie.

Ale zeby kontrast zachowac nie moze byc az tak wypasna, moze jakies kiczowate gadzety "wiejski tuning >?" a na czesci ze stacja sgi, chyba zrobie jakies neony, fajne ksiażki, jakąś gitarke elektryczna :] = [bałagan]

 

 

EDIT :

MAcie tutaj kolorki na kierownicy i pare renderkow .

Na dwoch uzylem YafRay'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe szczerze nie rozumiem co tu sie grzac tymi linami, skoro to takie fajne to se odpalcie w tym maxy hehehehehe: ], moze i byl by to fajny system gdyby dzialalo pod tym cos innego niz wielkie G (i nie jest to bynajmniej pkt G:P )

 

PS a jesli chodzi o temat to jakos mi nie lezy, znaczy sie nie czuje go zupelnie. hehe ale ja to nie ty wiec dzialaj : ]

Bez obrazy KoMic ale uważam, że max i windowsy to dno totalne, ale na takim linuxie czy BSD spokojnie działa Maya, Softimage|XSI, Blender, Mental-ray, Renderman pixara i inne implementacje słowem wsio co potrzebne i to natywnie, bez żadnej emulacji, jak rozwiną krite to i photoshop się zchowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje uroki ... dla jednego dno jest tym, dla innego tamto ... nie odbiegajmy jednak od tematu ... nie krytykujmy programów ani ich nie promujmy - nie o to tu chodzi. Mowa tu o pracy Pana *NicoN_ i na tym się skupmy Panowie i Panie :P ... ja czekam na jakiś konkret ze strony autora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie luzik z shellshadingiem to nie ten klimat. No i zdecydowanie popracuj nad proporcjami. Koleina sprawka to wszechobecny mesh smooth, tylko po co? Nie lepiej pobawić się dzieleniem krawędzi i może jakiś smoth group zamias zawalać kompa liczeniem tych wszystkich tri`ów. I na koniec taka mała uwaga, przydała by się klawiaturka bo chyba nie struje się tym kompem przy pomocy wheela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx nogood ;]

Simple_man masz czesciowo racje... Ale ten meshsmooth mi nie przeszkada, te modele nie sa wcale skaplikowane, moze zeczywsicie w paru miejscach zrezygnoje... A i klawiatorke trzeba zrobic...[a moze zrobie po prostu karton z klawiatorką [ jak dla lamera co dopiero co dostał kompa :] i nie rozpakował:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie nie wiem jak ma się to do głównego tematu; może zrób tak że na biurku będzie figurka jakiejś bestyji a plakat (zamiast Microsoft'u) to będzie rozkładówka z panną przecudnej urody?:)

 

nie mniej jednak podoba mi się ta technika tzn cell-shading, czekam na więcej i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się nawet nie chce komentować. Albo wiesz co, mam dla ciebie taką propozycję. Plam studyjny, bliskie ujęcie z perspektywy żaby na piękny komputer z wypasiastym systemikiem, w pełnym blasku świateł a w tle stary złom, na którym już nawet Tetris nie chodzi. Bo widzisz chłopie to co teraz robisz jest jakoś dziwnie mało... konkursowe. shellshading zabija dodatkowo całą pracę grubością kreski, no i jeszcze jedno z tego co widzę to zabawiasz się box modelingiem, a ten typ shaderka z tym sposobem modelowania jakoś dziwnie się nie godzą. Przy większym rędrze, a taki będzie wymagany po ogłoszeniu nominacji wszystkie te linie, których teraz nie widać shell wywali w sposób bardzo brutalny i niestety widoczny. THE END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności