Skocz do zawartości

Apokalipsa: Miedzy piekłem a ziemią /FINISHED/


felav

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem czy dobrze robie, ale cosz raz sie zyje ;P

 

Postanowiłem namalować w photoshopie wizje piekła, piekła na ziemi, jak z obrazu Bosch\'a. Ciemne kontury, łuna tysięcy pożarów i dym. W to tło wkomponuje mase postaci, a w sumie grup postaci potępieńców i oprawców. Będzie to takie średniowieczne wyobrażenie apokalipsy... Postaci i ich kary bedą odzwierciedlały grzechy ówczesnego świata. Bedzie papierz, w bogatym stroju, złocie i purpurze, ciągnięty w garze wrzącej smoły. Będzie morderca wiszący na szubienicy, będzie złodziej przypalany żelazem, będzie niewierna żona, będzie nawet drobny pijaczyna, wszyscy będą wobec siebie równi...

 

Nie zamierzam dzielić pracy na pierwszy i dalsze plany. Wszystko ma sie dziać w \'tle\'

 

Moją główną inspiracją będą obrazy Boscha, o takiej właśnie piekielnej tematyce...

 

No wiec biore sie do roboty i zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i wrzucam szkic taki z shopa

 

 

piekielko.jpg

 

A wiec tak. Tlo zostaje szkic taki tylko pokazujący co sie znajdzie na obrazku, kształty będą ewoluować w czasie tworzenia. Postaci bedą 2x wieksze no i oczywiście bardziej szczegółowe. Narazie obrazek ma wymiary orginalne 4000x2250, ale jusz teraz czuje ze to moze okazac sie za mało. Te szarawe kolorki beda kontrastowały z ogniem i łuną pożaru. A teraz krótki opis:

 

Apokalipsy nastąpiła w XV wieku. Piekielne czelusić otworzyły się i wypełzło przez nie całe zło tego świata, tworząc na ziemi drugie piekło.

Na początku myślałem, żeby oprawcami były biesy, ale w koncu postanowiłem, że to ludzie staną się sprawcami tej kaźni. Ich ciemna, zła strona dojdzie do głosu...

Będą karać się wzajemnie za grzech, popełniając jeszcze straszniejsze w nadziej, że to zapewni im miejsce u stwórcy. Panowie czeluści tylko siedzą zacierając ręce...

 

1. Golgota - tu wieczność będą spędzać grzesznicy którzy łamali pierwsze trzy przykazania. Będą wnosili krzyż na samą góre gdzie beda krzyzowani, a po pewnym czasie beda zaczynali pokute od nowa.

 

2. Wieża Babel, nieustannie będą budować ją wszyscy którzy wyrządzili komuś krzywdę przez lenistwo

 

3. Cmentarzysko mnóstwo zmasakrowanych ciał tych których dusze wybrały odejście do prawdziwego piekła, niewiedząc co ich tam czeka

 

4. Nagonka na człowieka, którego wieczną karą jest ucieczka, a tych którzy go gonią wieczna pogoń, bez chwili wytchnienia

 

5. Stół tortur dla katów i innych inkwizytorów ;P

 

6. Wieczny wioślarz pływający w kółko

 

7. Tutaj główną atrakcją jest skok z 20 metrowej skały. Dla wszystkich grzeszników

 

8. Pochód papieza - grzesznicy ciągną kocioł z grzesznym i pysznym(;P) papierzem, który zaznaje wiecznej kąpieli w gorącej smole

 

9. \'don kichot\' walczący z płonącym wiatrakiem

 

10. Kolejne tortury tutaj specjalnością jest przypalanie rozżarzonym żelazem

 

11. No i wzgórze wisielców

 

Teraz dopiero zauwazylem ze zrobile trzy \'8\' ta u góry to palenisko z którego odchodzą dusze do prawdziwego piekła.

 

A ta na samym dole to niewierna żona z panami (i paniami) każący \'gwałtem za niewierność\' w sumie doś radykalna metoda, ale chyba bedzie pasowała klimatycznie?

 

I dwie 9tki ta przy tej górze nic nie oznacza...

 

Sory za wszelkie błędy, ale jestem zmeczony...

 

A tak BTW to ku mojemu zaskoczeniu bardziej sie wkręciłem w bitwe 2D niż 3D ;D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła apokalipsa. Mój tabletowy długopisik odmówił współpracy :([no][leje]

 

Jest to tablet firmy wacom. Myszka dział ale długopis ogólnie źle reaguje (jest oddalony o 1 cm od tabletu, a zielona lampka pali sie jak bym klikał tyle ze nie klika). Pod pewnym kątem działa jedynie przycisk podwójnego kliknięcia. Może ktoś miał taki problem? Albo ktos wie gdzie moge dostac taki sam dlugopisik? Gdybym miał kupować cały nowy tablet stracił bym całe oszczędności i jeszcze troche wiecej. Pliz pomóżcie [pomocy][pomocy][pomocy]

 

Jeżeli do jutra go jakos nie zrespawnuje to cięko to wszystko widze

 

Narazie zawieszam prace na Apokalipsą, texturkami do karczmy, a kto wie moze i nad modliszką z mrówami(nigdy nie robiłem nic w maxsie myszką ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze odzew ze strony tłumu średni wychodząc z zalozenia że jezeli cos jest zepsute to jusz sie tego zepsuc nie da przystepuje do ratowania mojego tabletu. Niestety na długopisie nie ma rzadnych srubek wiec trzeba bedze wykorzystac bardziej hardcorowe metoty. Zaopatrzony w nóz, śrubokręt i młotek przystepuje do zadania ;P

 

No i tak sobie bo tak sobie ale jakos działa, doś mocno się tnie i trzeba nim troche trzasc zeby sie ustatkowal, ale DZIALA!! mam nadzieje ze przez noc sie \'ulezy\' i bedzie dobrze

 

Chciałbym również podziękować producentowi kleju kropelka, oraz Urugwajczykom w pocie czoła wytwarzającym ten klej, bo bez nich ponowne złozenie mojego piórka nie było by możliwe ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wcześniej byłem sceptycznie nastawiony, bo na pierwszy rzut oka niewiele widać i kompozycja jakaś dziwna, ale na drugi rzut oka.. praca jest super!!! Koniecznie trzeba oglądąć wersję w dużej rozdzielczości i koniecznie z legendą powyżej. Ja sobie jeszcze dodatkowo uruchowmiłem lupę 4x i teraz jestem prawdziwym fanem tej pracy :) Te ledwo widoczne postacie w połączeniu z Twoimi opisami świetnie działaja na wyobraźnię. Może technicznie praca nie jest mistrzostwem świata, ale wciąga jak żadna inna.

 

Aha, i szkoda, że nie zawarłeś wszystkich elementów z legendy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki normalnie nie wiem co powiedziec;P to moje pierwsze takie \'artystyczne\' 2D i w sumie jestem z niego zadowolony. Postaci z założenia miały być takie symboliczne, bo do szczegółowych postaci, przynajmniej narazie, brakuje mi jeszcze talentu. Tez żałuję że nie zdążylem zrealizować wszystkich pomysłów, ale bedę starał się to dopracować już tak poza bitwą...

No i zabieram się za opis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apokalipsa nastąpiła w XV wieku. Piekielne czeluści otworzyły się i wypełzło z nich całe zło. Najgorsze wyobrażenia i przesądy stały się rzeczywistością. Do władzy doszły najgorsze ludzkie instynkty. Wymierzają kary za grzech, popełniając jeszcze straszniejsze w nadziej, że to zapewni im miejsce u stwórcy...

Znajduje się tu wiele miejsc kaźni:

 

Golgota - tu wieczność będą spędzać grzesznicy którzy łamali pierwsze trzy przykazania. Będą wnosili krzyż na samą góre gdzie zostaną ukrzyzowani, by po pewnym czasie beda zacząć pokute od nowa.

 

Wieża Babel, budowana w pocie czoła przez wszystkich którzy wyrządzili krzywdę przez własne lenistwo. Teraz ponoszą morderczy trud, pracując na budowie, której nie da się ukończyć

 

Cmentarzysko mnóstwo zmasakrowanych ciał tych których dusze wybrały odejście do prawdziwego piekła, niewiedząc co ich tam czeka

 

Przypalanie dla katów i innych brutalnych inkwizytorów

 

Wieczny żeglarz pływający w po bezkresnych wodach, uciekający przed morskimi stworami i własnym przeznaczenie,

 

Skała straceńców

 

Pochód papieza - grzesznicy ciągną kocioł z grzesznym i pysznym papierzem, który zaznaje wiecznej kąpieli w gorącej smole

 

\'don kichot\' skazany na wieczną walkę z płonącym wiatrakiem

 

Wzgórze wisielców, (których pełno nie tylko na przeznaczonym dla nich miejscu)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam,że całkiem udanie nadałeś pracy klimat.Naprawde, czuć pewien niepokój w pracy, może przez kompozycję, może przez technike...Praca ładana, ale na pierwszy rzut oka za mało wyrazista.Szkoda, że więcej szczegółów nie widać od razu, tylko przy powiększeniu.Pozdr[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coż nie udało się, cieszę sie ze udało mi sie wogole skonczyc ta prace, chociaz z drugiej strony pozostaje pewien niesmak, dotyczący zmiany założeń przez organizatorów, nie liczłem na jakieś wysokie miejsce, ale zależało mi na ocenie tej pracy i komentarzu jury. Rozumiem, że może wszyscy spodziewali się większej ilości prac, ale mimo wszystko nie powinno się zmieniać reguł w czasie bitwy, można wysnuć wnoski i wprowadzić zmiany w kolejnej edycji, ale taka nagła zimiana nie wydaje mi sie dobrym sposobem. Tymbardziej że 15, to mniejwięcej liczba skończonych prac, rozumiem że trzeba wybierac w bitwie 3d gdzie jest 60 prac, ale jeżeli można szczegółowo ocenić wszystkie skończone prace 2D to po co dodatkowe limity?

No ale coż jest jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuz, tez maczalem paluchy w tym ze 10, nie 15. I ze swojej strony powiem ze faktycznie zbierac na sile 15stu nie wydawalo mi sie sesowne, co nie do konca oczywiscie usprawiedliwia zmiane zasad podczas zabawy, ale tez zabawa byla o ile mi wiadomo po trosze eksperymentem i testem. jak sam zauwazyles ilosc osob niewielka, a nie ma sesu dawac wszystkich pod ocene, to sie mija z celem. W sumie to nie pociasza cie pewnie to co napisalem. W kazdym razie przepraszam i Ciebie i innych, ale jak to mowia \'nic na sile\' - i tym sie kierowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox rozumiem i nie jestem jakoś specjalnie rozżalony. Codzi tylko o to że jeżeli nie zeraliście tych 15 prac to zamiast brać 10, można było wziąć wzystkie skończone. Ale i tak uważam ta bitwe za ciekawe doświadczenie i z niecierpliwością czekam na następną...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności