Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Narodziny"


Paul_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

+Tytuł może błednie przywodzić na myśl jakąś porodówke z matka-bestią(lub na odwrót, synkiem-bestią)...no cóż,to jest drugi pomysł :)

+Ale pierwotny wyglada tak:

Wsród śmieci,wszechobecnej znilizny i takich tam przyjemności, w mieście ziejącym śmiercią narodziło się czyste stworzenie,doskonałe ,piękne...

Jeszcze nie wiem czy to ma być istota inteligenta (przynajmniej z wyglądu) lub nie-zwykłe zwierzątko.

+Technika:

Jako, że nie ma sprecyzowanej techniki to bedę eksperymentował.

Póki co mam zamiar istotkę nabazgrać, np. pastelami. , tło -budynki w 3d(by nie było udziwnien z perspektywą) poprawione myszka w ps'ie(tableta nie mam),jakiś dym,chmury itepe- powklejam zdjęcia(zrobione przeze mnie,żeby nie było...)

+To tyle...zarzucam szybki szkic...mam nadzieję,że cos widać.Pozdrawiam.

 

cos27zx.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za słowa,słowa,słowa.

Takie pierwsze próby zrobienia tła(mam nadzieje ,że coś widać,bo ta scena ianczej wygląda w ps'ie a inaczej w windzie,nie wiem dlaczego)

Kolorystyka,albo piekielna,taka jak tu, albo zimne barwy.

Brakuje miejsca na samą istotkę, dlatego troche wydłużę kadr.

 

ee21mr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że wykonam ten obrazek ołówkiem i pokoloruję na kompie.Narazie zrobiłem tyle,zastanawiam sie jakie stworzenie wstawić na dole.Zastanawiam się czy np. coś na kształt rajskiego ptaka nie było by lepsze?

Wiem ,obrazek zajmuje 700 kb,mam "małe" problemy z kompem...więc zostawiam narazie tak...przeplaśam...

untitled15ix.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, MCMiriam :)

Posiedziałem trochę i prawie skończyłem część "ołówkową".Zastanawiam się czy dym na niebie zrobić dalej na papierze, czy już na kompie...Poza tym jeszcze muszę ewentualnie wypatrzone przez Was błędy skorygować (pomożecie mi,prawda?)

obrazek1csmall8ml.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem jeszcze troche i zrobiłem chmury i poprawiłem odrobinke parę rzeczy. nie wyszły mi do końca tak jak chciałem,zobaczę jak to będzie wyglądać po pokolorowaniu(o ile dam radę to zrobić).Tak czy inaczej,część w "realu" skończona,mało prawdopodone bym cos tu jeszcze zrobił.

 

obrazek2dsmall3ux.th.jpg

 

Darkstar,ważne bym to skonczył...to mój priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo znam sie na architekturze,ale wydaje mi sie,ze skoro wszystkie budynki sie zaokraglaja,sa jakby w rybim oku,to ten most czy co to jest tez powinien byc troche zaokraglony...radzilabym tez jeszcze troche nad nim posiedziec zeby wygladal naprawde jak z dolu a nie jak z boku...bo ja przynajmniej tak go widze:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny i klimatyczny szkic, ale juz go nie ołówkuj, bo się robi brudny. Emenemsbis ma rację z tym mostem, jak się ogląda minaturkę to się wydaje, że się patrzy na dwa sklejone obrazki, gdzie most jest krawędzią tych obrazków. Pomyśl nad zaokrągleniem główki stworka, bo teraz wygląda jakby te śmieci spadły mu na czaszkę. No i chyba pora pojechać z photoshopem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poprawić ten mostw swoim czasie,ale za dużo ścierania.Na pewno zepsułbym kompletnie obrazek.Z innymi już teraz tego typu poprawkami sprawa wyglada podobnie... Głowka moze bedzie lepiej wygladać po pokolorowaniu.

Jak na razie mam z tym spore broblemy ,wygląda jakos dziwnie. Jeżeli ktoś ma jakis tutorial jak pokolorować ołówkowy rysunek w ps, to byłbym wdzięczny :)

Moze jakieś rady co do kolorystki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tutoriala nie mam,ale koloruj po prostu na warstwach ustawionych na multiply, przynajmniej ja tak robilam:] chyba ze nie chcesz miec widocznych tych linii olowkowych to wtedy mam jakis tutek, tylko ze on pokazuje jak normalnie sie koloruje w ps:] a kolorystycznie to widzialabym niebo jako jakies powiedzmy zolto pomaranczowe, budynki takie brudne brazowe ale zeby to swiatlo z nieba odbijalo sie na nich...i zeby panowal taki klimat z cyberpunkowych filmow:>czyli ciemno, troche czerwieni... a most mozesz poprawic juz na kompie, wiec z tym nie ma problemu. tylko ze do tego najlepiej przydalby sie pedzel wygladajacy jak olowek:] a nie wiem czy taki jest akurat w photoshopie, wiem ze jest w painterze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza wersja w kolorze. Wydaje mi się, że na dole jest zbyt kolorowo(tak swiąteczne) a na górze dla odmiany jakby sepia.poza tym mama coś mówiła,że jajo za bardzo się świeci :)

Dodam jeszcze,że mosteczek spróbuję poprawić jak skoncze resztę,potnę w ps'ie i za pomoca stempelka spróbuje połątać...

 

obrazek2small3uk.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor jajka i zwierzaka totalnie nie pasuje do koloru bazowego. Szkic ołówkowy za pomocą Hue/Saturation z opcją colorize przerób na ciemny brązowy, ale nie za ciemny. W ten sposób obiekty będą się cienować w kierunku koloru brązowego czyli bazowego i bardziej będą do siebie pasować. Jajo i zwierzak powinny być bardziej w kolorach ziemii czyli brązy, żółcie, oliwki itp, teraz to totalnie inna paleta. Potem utwórz warstwę wyżej (albo kilka) i na nich umieszczaj rozjaśnienia, światła, cienie, dodatkowe elementy. Ogólnie obraz jest za ciemny, ginie mnóstwo szczegółów. Za pomocą dodatkowych warstw srpróbuj je dorysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem,Morbid Karbid. Sugerujesz był użył Hue/Saturation na całym obrazku, czy tylko na stworzonku? Raczej jestem zadowolony z wygladu budynków, cienie i rozjaśnienia mam na odzielnych warstwach, tak jak mówisz. Postaram się jakoś wydobyć detale z mroku.

Stworek w założeniu maił sie odcinać kolorystycznie od reszty.Sam nie wiem, spróbuję po twojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności