Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Prawda"


emenemsbis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Na razie mam jedynie pomysł na pracę i baaaardzo wstępny szkic:) Dlatego tytuł jest tytułem roboczym, a pomysł taki (trochę oklepany pewnie, ale bardziej chodzi mi o przedstawienie jakiejś "natchnionej" pozy niż bycie oryginalną:)): dziewczyna w objęciach wielkiego potwora, który chciał ją zabić. jednak tak go zauroczyła, że topór wypada mu z ręki. W tej sytuacji dziewczyna okazuje się potworem...chyba,bo jeszcze nie jestem pewna czy w jej ręce umieścić jakąś broń, czy po prostu będzie to taka romantyczna pracka:) Jak zwykle zmienię wygląd pracy jeszcze z 10 razy zanim dojdę do mniej więcej porządanego efektu:)

techinka: 2D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ups..i jak zwykle popelnilam gafę na samym początku:P możecie mi powiedzieć jak zmienić nazwę wątku?bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę:>

Dziękuję za tak miłe przywitanie:) Omenik,nie wiedziałam że tu jesteś:)witaj:*

 

Już znalazłam, teraz (chyba) powinno być już dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam szkic mojej pracy. Brakuje jeszcze jednej ręki dziewczyny (bedzie ją trzymać nad potworkiem a w dłoni będzie jakiś sztylet albo coś w tym rodzaju),ale dorysuję ją dopiero jak siostra będzie mogła mi pozować;) sama jestem ciekawa jak to wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że konkurencja rośnie w siłę... Jaki ten świat mały :) witaj Em! Wciąż jestem pod wrażeniem twojej serii portretów. Ja tak nie umiem... Fajnie, że jesteś, podpatrzę sobie i się czegoś nauczę;). Zawsze tak kolorujesz? Szczegółowo kolejne fragmenty rysunku?

Nie wątpię, że sobie poradzisz, ale i tak życzę powodzenia w bitwie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trochę oklepany pewnie, ale bardziej chodzi mi o przedstawienie jakiejś "natchnionej" pozy niż bycie oryginalną"

 

Dlaczego?! Nie znam Cie, ale jezeli masz umiejetnosci to wykorzystaj je jakos sensownie, zamiast tworzyc ilustracje na okladke Harlequina ;)

 

Ysz, te romantyczne kobiety. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masha - tak, tak właśnie robię, nie wiem, może to bardziej pracochłonne niż metoda "wpierw namaluję wszystko a potem dodam szczegóły", ale jakoś nie potrafię inaczej;) dzięki za miłe słowa:D

Reanimator- ja również pozdrawiam:) ale niestety gustu się nie wybiera:P

P.S.Niedługo powinnam zrobić gębulkę potworka, to będzie nowy update:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że to ułatwia sprawę, szczególnie w światłocieniu, skóra wtedy zawsze jest w tym samym odcieniu i wogóle...ale...ja po prostu mam taką naturę, że jak zabieram się za jakiś fragment pracy, to nie przepuszczę póki go nie skończę, bo inaczej jakoś tak się czuję...nie wiem jak to wytłumaczyć:)

 

A oto kolejne "postępy" w pracy:) Jak obiecałam, zamieszczam fragment z mniej więcej skończoną twarzą potworka. Jak widać, panienka nadal nie ma rączki ze sztyletem, bo siostra ciągle nie ma czasu mi pozować:) I jak waszym zdaniem na razie to wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc spodziewałam się, że potworek będzie miał bardziej "egzotyczny" kolor skóry, jakiś taki bagnisty czy co:D hehe:)

Mam nadzieję, że popracujesz nad tymi ozdóbkami przy jej staniku, wyglądają dość sztucznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanik to dopiero zarys:) na razie męczę sie nad potworkiem, bo zamierzam go zrobić bardzo owłosionego:) ale żeby było też widać mięśnie...niedługomjak dam radę to zrobić, to zamieszczę jak wyglądają zrobieni do pasa:) (nie licząć ręki dziewczyny...eeeh..chyba będę musiała zmusić siostrę do pozowania:>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artuross, to nie wysokie czoło, mu po prostu zamiast na głowie, to na łapach włosy porosły;)

 

Zamieszczam kolejny update:) Miałam zrobić już całe brzuszki torsy itp ale jednak stwierdziłam że lepiej popracować nad image'm bestyjki, bo za potulna mi wyszła:) jak teraz waszym zdaniem wygląda?? lepiej??? coś dodać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być trochę drapieżnie, więc ten jeż wcale nie jest takim złym skojarzeniem;) ale te futerko jeszcze nie jest dopracowane więc jeszcze z 10x się zmieni;) robię go właśnie bardziej demonicznego-czyli kolorek skóry bardziej czerwony, niedługo zamieszczę próbkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Paper_nr1, cieszę się przeogromnie:) a teraz zamieszczam zmiany w wyglądzie bestyjki i dodane trochę jego ciałka i ręki. Jak pewnie wcześniej zauważyliście, troszkę poprawiłam urodę panienki, ale jeszcze będę poprawiać jej makijarz, żeby jeszcze ładniej wyglądała, a ten róg na ramieniu do poprawy, uprzedzam. Proszę o uwagi, co zmienić i wogóle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz tempo ;D

Rogi na głowie trochę płasko wyglądają, może lepiej by było, gdyby światło jakoś bardziej się na nich rozchodziło niż tak linearnie, mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi;)

A tak to nieźle ci idzie, kobieta ma bardzo ładną twarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta, narzucam sobie takie tempo, bo muszę jeszcze zrobić pracę na zaliczenie;) więc wolę tej zrobić jak najwięcej, potem zrobić tamtą a na koniec na tej nanieść ostateczne poprawki (jak zdąrzę) ale na dzisiaj to chyba już dość:P jutro te rogi poprawię (przyznam się szczerze że chyba jeszcze nigdy rogów nie malowałam...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update: Ciągle staram się upiększyć piękną, mniej więcej widać już jak będzie stanik wyglądał (dojdą ostatnie poprawki jak zrobię prawą rękę) ale tak na 90% już widać ostateczny wygląd. Muszę jeszcze poprawić prawą łapkę bestii, bo wygląda jakby to nie była jego ręka:/ a jakie wy jeszcze błedy widzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest oko:) tylko tak jak dla mnie:

-troche brzuch kobieciny wyglada na plaski (taki troche znieksztalcony:P)

-chyba ma za wielki tylek:]

-no i te rogi jakos tak hmm... tez troszke plaskie;P

co do reki to proponowalbym ja ustawic pod innym kontem tak zeby bylo ja widac w przerwie miedzy nia i nim;)

a tlo jakies bedzie ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki arturros:) nie wiem czy z tłem mi się uda, ale planuję zostawić tło zielone, ewentualnie jakieś ozdóbki dodać, a dookoła taką ramkę zrobić, hmmm...można tego typu obramowania często w książkach fantasy znaleźć - planuję tam różnego typu węże, kwiatki, nie kwiatki i tego typu rzeczy, czyli tak naprawde jeszcze połowy pracy nie wykonałam:/

a trochę łapki między nim a nią widać, spróbuję to jakoś jeszcze powiększyć, ale chyba się nie uda za bardzo;)a nad rogami siedzę siedzę i wysiedzieć nie mogę...ale już chyba mam na nie pomysł:D a z tyłkiem - już mam taką tendencję do rysowania dużych tyłków :D ale to jeszcze zarys ten tyłek, więc jeszcze wszystko może sięzmienić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jeśli mogę coś dodać od siebie (;

 

trochę ze światłem masz problemów; nie wiadomo tak właściwie skąd pada (zauważ że różne partie ciała kobitki wyglądają jakby były oświetlane z różnych stron, do tego coś nie tak jest ze skótem piersi - brzuch wygląda jakby był skręcony w inną stronę a piersi w inną; JEJ prawą pierś bym przesunął w JEJ prawo, i zmniejszył ciut; proponuje też zabawić się z kolorem (szczególnie skóry), bo barwa jest gliniasta, niezbyt zachęcająca. Właściwie szkoda że nie rysujesz 'globalnie', tzn od ogółu do szczegółu tylko partiami; wtedy można by było coś powiedzieć o kompozycji, harmonii etc

 

i więcej kontrastu proszę:)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anathos - dzięki wielkie za cenne uwagi:) postaram się nanieśc poprawki, tylko nie wiem czy mi wyjdzie cokolwiek z tego;) A co do kompozycji - niewiele się zmieniło porównując do skzicu, więc można tam trochęporównać co i jak:)

 

Poprawiłam w końcu te rogi:]teraz wydaje mi sięże są w miarę ok:) dodałam w końcu jej prawą rękę - jest jeszcze do poprawy, ale na razie zostawiam jak jest:) teraz będę siedzieć nad większym dopracowaniem cieni, koloru skóry itp no i nad spodenkami bestyjki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak z tym nożem jest (chodzi o skrót perspektywiczny); proponuje ustawić się tak jak ta kobieta, wziąść nóż i zrobić sobie zdjęcie (np właśnie ja często polegam na własnej anatomii gdy tworzę - robie zdjęcie i po kłopocie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi ktoś kupi aparat to mogę sobie robić zdj co 5 min:P a tak muszę polegać na tym że może siostra zechce choć z 5 min popozować:] na szczęście jestem leworęczna, więc jakoś sobie poradzę z własną ręką...to nie to samo, bo inna perspektywa itp, ale lepsze to niż nic:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eden-3d, dziękuję, ale to dopiero początek bitwy, i jeszcze wszyscy się rozkręcą:)Zamieszczam już całe sylwetki, choć w nogach widać więcej plam niż cieniowania:) ale już mniej więcej widać jak centrum pracy będzie wyglądało:) przypominam że jeszcze planuję ramkę i możliwe że jakieś bajery w tle:P

 

trochę to małe:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, niestety, tym razem będę musiał się CZEPIAĆ :(

Noga kobiety:

*fatalny kolor skóry, jak przypieczony kurczak

*dziwne ułożenie i proporcje w okolicach stopy

*wklęsły "pas" poniżej kolana (z powodu cienia)

Koleś:

*ma palce jak widły

*to co upuszcza, przypomina szczotkę do zębów (proponuję powiększyć, dać topór zamiast siekierki)

*jakim cudem stoi na palcach, i jeszcze ją trzyma?

 

marudzenia dużo, poprawiania trochę mniej. uda się, jeśli z którymś punktem się nie zgadzasz, to pisz albo namaluj po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności