Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: Gierojom Slava!


anathos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zaprezentować mój pomysł na pracę, zatem, będzie to projekt traktujący o pogańskich bóstwach rodem z naszych słowiańskich podań. Inspiracje (tu: )czerpie z folkloru polskiego, twórczości Alfonsa Muchy, Macieja Świeszewskiego i Franciszka Starowieyskiego.

 

Planuję zrobić pracę w technice mieszanej, czyli przy użyciu tuszu, ołówka, akryli, fotomontażu i technik cyfrowych - interdyscyplinarność, jednym słowem.

 

Mam zamiar robić częsty update, ponieważ zapewne efekt końcowy będzie się diametralnie różnił od szkiców początkowych.

 

zatem, do dzieła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

molochxxx.jpgmoloch5kk.jpg

Pierwszy szkic koncepcyjny bóstwa o nazwie Moloch (zrobiony tabletem); widać tu symbol solarny (często obecny w prastarej Slavii - planuję wgłębić się w temat ornamentów słowiańskich) ; czas: ok 30 min.

 

edit: zmieniłem format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leru>nie ma sprawy; na razie powrzucam 'elementy' z których zbuduje moją pracę, teraz wrzuciłem bóstwo, następnie wrzucę westalkę, poszczególne elementy, detale etc by później ogólnokoncepcyjny szkic całej pracy...

 

Cierpliwości, wszystko jeszcze się wyjaśni:)

 

pozdrawiam.

 

edit: ogólna idea pracy - wielkie, złe pagan bóstwo z "ofiarą" złożoną na jej ręce pod postacią pięknej dziewicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkicdobitwy9tr.jpgszkic.jpg

 

 

dodaje nowy, szybki szkic przedstawiający prasłowiańskie bóstwo i westalkę; ołówek podlany fotoszopowym sosem.

 

mniej więcej taka kompozycja mnie interesuje, postaram się jednak bardziej 'przybliżyć' te postacie sobie (cokolwiek to znaczy (; ), ale główna idea zawiera się właśnie w tym szkicu, pozdrawiam.

 

edit: coś się nie chciał wgrać obrazek, więc wrzucam ponownie(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

westalka miooodzioo... :)

Tak na moje oko to dobrze byłoby przesunąć ją nieco w górę.. hmmm... no i nadać im trochę dystansu yy.. optycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti> jak wspomniałem w którymś z posów powyżej, ta praca to tylko ogólny zarys mojej koncepcji, kompozycje jeszcze dopracuje:)

 

Ebor> nie rozumiem pytania; wydaje mi się że wszystko co trzeba jest widoczne; nie muszę wykładać 'kawy na ławę' tylko po to żeby pokazać iż znam anatomię dolnych partii ciała.

 

bo znam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkic%20kolor%20advanced.jpg

 

 

dopieszczony szkic wrzucam; za bożkiem dodałem poświatę bijącą z heretyckiego piktogramu, dałem też głębszy cień (trochę bryły nabrała forma) i coś dla malkontentów: za westalką dałem ciemniejszy kolor żeby sioę wybijała na przód.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relaks dla moich oczu, wkońcu niewidze fotoszopowych "bruszy" i tym podobnych dodatków. Sam szkic miło się ogląda, nie męczy i ma coraz ciekawszą kolorystykę, a przede wszystkim nie jest "zmęczony" (co mi się np często zdarza)

Napiszę jak poprzednik, też myślałem o czyms podobnym, może dlatego że temat sam się narzuca. Być może to trochę oklepane podejście, ale nieuważam tego za wadę, bo sądzę że wykonasz go świetnie, a oto przecież chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

261556.jpg

 

tutaj pare konceptów dla bóstwa Jaryło vel Moloch (okazało się że Moloch jest bardziej związany z Szatanem, a Jaryło to bóstwo wiosny ale i śmierci, zatem od teraz bożkowi nadaje imię Jaryło:) )

 

dodam też mu atrybuty śmierci, ale i życia, czyli kłosy, słończe, kwiaty polne etc.

 

ciągle poszukuję detalu; pracuję nad tym (:

 

głównie skupiłem się na pasie; planuję żeby był jeszcze bardzej 'zdobny'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncept6qe.jpg

 

 

 

Doszedłem do wniosku że pokażę coś innego... Jeśli się mi uda zmieścić w czasie, to finałem mojej pracy będzie tryptyk - lewe skrzydło prezentować będzie noc, śmierć, anihilacje prawe zaś - życie, wiosne, radość, płodność (co ma związek z bóstwem wiosny i śmierci z centrum przedstawienia).

 

Skrzydła wykonam w klimacie witrażu ew. gotyckiego malarstwa polskiego (np opłakiwanie z Chomranic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze powoli robić sie z tego zaczyna bardzo smaczny monument...

szczerze powiem ze czekam na wiecej

mysle ze dobrze by bylo zebys zachował taki lekki i szkicowy charakter bez zbytniego wdawania sie w wylizywanie szczegolow

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że się z czasem wyrobie, co do szkicowości to myślę że środkowa część tryptyku będzie miała taki charakter, tylko musze jeszcze pomyśleć nad skrzydłami, jest jeszcze troche czasu, przypuszczam że "coś wymyśle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności