Skocz do zawartości

GIGABYTE GA-7vax - FSB vs PCI @ AGP ??


Tomasz Kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was zna może tą płyte - chciałem na niej podkręcić procka

 

gdzie jest i czy wogóle jest gdzieś możliwość zmiany dzielnika FSB dla pci i agp ??????

 

boje się żę jesli będę kręcić samą FSB popali sie albo AGP albo PCI a w najlepszym przypadku system będzie niestabilny

 

lub inaczej - jak podkręcić procka na tej płycie

 

mam ATHLON 2600+ (na magistrali 333)

a chce z niego zrobić 3000+

 

???? please help

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oj TOmku, Tomku nie posluchales dobrej rady kolegi i kupiles jednak Athlona Throughbearth 2600+. No coz co do plytki to powiedz nam na jakim jest chipsecie, ktora wersje biosu masz. Zaczal bym od przeinstalowania biosu i zobaczenia jaka maksymalna czestotliwosc zegara chipset jest w stanie obsluzyc i czy podwyzszne FSB pracowac bedzie z ramem taktowanym 333. Jak jush wszystko to zrobisz to powolutku najlepiej przez mnoznik lub FSB (zlezy od chipu). No i podkrecasz i patrzysz czy stabilnie pracujesz, jak tak to jeszcze troszke.... Warto tez podkrecic karte. Ti4200 podkreca sie super. SoftQuadro czy przynajmniej RivaTurner. Przy podkreceniu pracuje jak 4800 stabilnie, i to jeszcze nie koniec. Sam chcialem taka karte kupic ale staruszek ma mi 5900 FX z Ameryki przywiesc ([jupi]).

 

Pamietaj ze dobry Overcloaker, to dobrze przygotowany teoretycznie i praktycznie overcloker a takze rozsadny. No i czy na prawde potrzebujesz tego podkrecenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem - nie pomyślałem o MP ale to już za późno - poprostu miałem okazje

 

płyta jest na VIA KT 400 wiec obsługuje ddr 333 i procka (2x166)

 

bios robie upgrade jak tylko wyjdzie nowy

 

teraz max na tej płycie to 3000 mhz (do 3000+ potrzeba koło 2450 mhz)

 

FSB mogo sobie w biosie podnosić co 1 MHZ

 

problem tylko że nie mam dostępu do dzielnika PCI i AGP wiec jesli za bardzo podniose fsb to pójdzie to też na grafe i inne sprawy i boje sie przepalić

 

grafe winfoxem podkręcam już w windzie

 

PS: - jesli ktoś mieszka koło brzeska lub w krakowie mam do opchnięcia w dobrych cenach

 

athlon 2000 +

2 sztuki DDR 266 CL 2 256 MB - KINGSTONE

 

1 sztuka DDR 266 CL 2,5 256 MB - niewiem jakiej firmy

 

jesli ktoś bedzie zainteresowany to prosze tutaj lub na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tomku tez mi sie zachcialo tego z kolega / podobmna historia / system lecial przez pare godzin stabilnie ale potem jak mi graka wcielo huh ni z gruchy ni z pietruchy walnelo geforce 3 kumola i tyle mial z tego

ach po jakich cenach chces sprzedac twoj ram ? / proponuje ebay albo allegro / czasem ladnei ci za niego niezle zapalaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności