Skocz do zawartości

Minibitwa1: Dziewczynka [ziomuś]


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, brak czasu brakiem czasu, ale nie odpuścił bym sobie że nie wziełem udziału w historycznej, pierwszej minibitwie na obiekt LP na max3d.pl :)

 

na razie 15 minutowy szkic - koncept - pewnie nie będę już nad nim pracował, chciałem tylko pokazać mniej więcej o co mi chodzi - a chodzi mi o małą, złą dziewczynkę jak w ringu... ma mieć zakrwawione noże w rękach (tak żeby nie było za dosłownie ;)) Już widzę że będę miał problemy żeby się w limitach zmieścić, no ale robiło się i mniejsze obiekkty więc może jakoś pójdzie :)

 

koncept2xr.jpg

 

pozdrawiam i powodzenia wszystkim startującym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobra, no to tyle zdążyłem zrobić dzisiaj... może po kawie rozłożę jeszcze testure sheet... mam zamiar skończyć to jutro przed sylwestrem a w międzyczasie coś tam jeszcze innego muszę dłubać, więc mam nadzieję że zdążę :D

komentujcie szybko zanim tekstury nie rozłożę ;)

 

wip1010ym.jpg

 

wip1022gm.jpg

 

 

pozdro 600 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ftorek - thx

w sumie racja z tymi stopami :)

przy takich limitach można się przekonać że 30 poly nie w kij pierdział ;)

dorobie stupki normalne, w sumie to i tak oczywiście rozkładać UWV nie zaczełem ;)

 

skit -> dzięki :)

no po to tą sukienkę wymyśliłem żeby więcej poly na twarz wpakować ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem niezla, troche kojazy mi sie z tą z fear lub z ringa, sprawia wrażenie złej ze świata duchów może przez te czerwone oczka, model całkiem fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to moj 2. post, luknalem tu jak forum Bz siadlo, i co widze :).

Model niczego sobie, tylko przydaloby sie troche urozmaicic, bo za symetryczne to jest, poprzesuwac tu i tam.

 

Widze ze mozna tu spamowac dowoli.

Mi sie dobrze pracuje pod okiem Barton'a, mocno sie douczylem w ost. czasie.

 

Pozdro Old Bz Team :). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario don -> dzięki, no takie było założenie. Nie wiem czy oczy zostaną czerwone, na razie tak jest przez przypadek - jak robiłem sphere to max dał mu czerwony kolor, nie zrobiłem attach bo stwierdziłem że nawet fajnie tak wygląda :D

 

Hatred - dzięki :) pomyślę nad tym nożem, ale imho jak się zrobi jej pozę jakoś to nie będzie to się już tak rzucało w oczy.

 

KoNeo - heh, witam :) Cieszę się że się podoba, słyszałem że Barton jest nowym leadem - to bardzo dobrze imo. Powodzenia w projekcie :). Ej, jaki old, jaki old ;) Z tego co pamiętam jak dołączałem do BZ to ty już tam byłeś :) (no chyba że to pozdro było do Hatreda).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoNeo - heh, witam :) Cieszę się że się podoba, słyszałem że Barton jest nowym leadem - to bardzo dobrze imo. Powodzenia w projekcie

Dzieki :>

No barton rzeczywiscie wiele wniosl do projektu.

 

:). Ej, jaki old, jaki old ;) Z tego co pamiętam jak dołączałem do BZ to ty już tam byłeś :) (no chyba że to pozdro było do Hatreda).

Old, bo juz nie ten sam ^^. Pozdro too u both bylo : P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ognisty -> dzięki :)

kurt -> thx :D

sartr -> hehe - zrobi się dopiero rigiem, faktycznie zabawnie to wygląda ;)

 

zaczynam powoli teksturki :)

jak widać jeszcze sporo trzeba będzie w nie włożyć pracy ;)

 

wip2016wp.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoNeo - no bez przesady ;) jak na razie to tekstura leży i kwiczy...

empeck - mi się wydaje że jest ok, zresztą to dziewczynka, to może mieć dużą głowę i małe łapki :) Stupki są duże bo wzorowałem się na filmie "Ring", a utkwiła mi w pamięci zwłaszcza scena jak to dziewcze wychodziło z telewizora i szło po domu chlepocąc obrzydliwie wielkimi mokrymi nogami... to była chyba najgorsza scena filmu ;)

 

Nie miałem już siły do tekstury dzisiaj, to walnełem sobie poze i oświetliłem dwoma omni... wrzucam żeby niby było że coś zrobiłem jeszcze ;)

 

wip3014sf.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no fajnie wyglada, co texturki jej szaty, to zrób jej moze własnie w jasnym odcieniu prawie wpadajcym w biel, coś pomiedzy delikatnym różem a kremowy, ale do delikatnie z przebiciami białawymi, do tego mogłaby być ta szata lekko przybrudzona tu i uwdzie ale to tez delikatnie i będzie git, na cialo mozna by wrzucic lekkie przebarwienia czerwonego, wydaje mi sie mogłoby byc fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki za komentarze i miłe słowa :)

 

Hatred -> no pomęcze, pomęcze :)

sartr -> no, tak jak napisałem teksturka wymaga jeszcze dużo pracy :)

mario don -> dzięki za podrzucenie tego pomysłu, może jeszcze zmienie kolor tej sukienki na bardziej kremowy... Na razie jest biały - lekkich przybrudzeń nie ma, zrobiłem za to plamy juchy ;)

 

Aha, zmieniłem też tą koronkę, mam nadzieję że nie wygląda już na serwetkę :]

zarzucam wipa - teksturę twarzy zacznę od początku, ręce i stopy jeszcze nie ruszone :) mam nadzieję że jutro skończę

 

wip4016hc.jpg

 

pozdro all

 

i dzięki wielkie dla ftorka za wytłumaczenie mi jak się robi porządnie alphę na włosy :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieeecej juuuchy :D - niech broczy z ran!! :D

 

ha!! kuadz sie dziwko!! :D

 

waarhhhh

 

a na serio - nie wiem - cerata bardziej mi sie podobala jakos tak (na przekoor wszystkim innym :) - jeszcze na rekawach daje rade - ale u dolu sukienki - jakos tak...

 

pozdro - czekamy, czekamy - bo czas juz tuz tuz :D

 

ps. troche wyglada jak szalona indianka :D

 

paoodazoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

co do koronki to moze taka delikatna jakaś imniejsza, tu jest skrin ze skina jaki zrobilem kiedys do bloodrayne2 http://img467.imageshack.us/my.php?image=yakuzagirl2wm.jpg, moze mniej wiecej tak wielkosc by pasowala , a postac wyglada coraz lepiej, tylko nie przegnij z krwią, a ichyba lepeij by wygladal z self ilumination większą, troche maly polycount i cienie wygladaja nie najlepiej, tak mi sie wydaje ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze :D

ftorek -> hehe, zboczeniec :P

mario don -> bardzo ładny skin, ale poważnie nic delikatnego nie wyciągne z tego już...

 

Poprawiłem teksturę, mam nadzieję że teraz wygląda to lepiej - właściwie to zrobiłem to od nowa... Wrzucam jak mi się wydaje finala, mam nadzieję że wam się podoba :)

 

koniec3wn.jpg

 

dzięki wam za porady i komentsy, na maxa dużo się nauczyłem podczas tej bitwy (dużo więcej niż się spodziewałem) zresztą to chyba widać po moim WIPie ;) Ciągle nie jestem w 100% zadowolony (ani nawet w 90% ;) no cóż, następnym razem będzie lepiej :)

 

powodzenia wszystkim startującym

 

pozdro 600 :D

 

edit -> aha, render tym razem rendery bez żadnych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze Ziomus musisz przysiasc nad texturkami w nastepnych modelach, coby cos wiecej z tego wycisnac... pobawic sie z overlayami itd... moim zdaniem siatka jedna z ciekawszych w tej minibitwie ale texturki kompletnie leza, brak mi czegos wiecej poza dodge burn oraz jakiejs pewniejszej reki, bo fadki czy raczej rozjasnienia bardzo taki liche wyszly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja, i ja...

 

modelik wporzo - texturka lekka kiszka (moowie lekka - zebys sie nie zniechecil ostra krytyka :D

 

ale spx - nastepny bedzie lepszy

 

jak to moowi kurt - masz juz skila w modelingu - teraz musisz podniesc skila w texturingu :D

 

haha

 

pozdrawima

 

ps. chociaz bys oko namalowal - taka lekko niebieska, wyblakua tenczowka - i do tego bielmo lekko zaczerwienione po brzegach i zrenica czarna - ale taka czern czerwonawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;( ała... ;)

hatred -> ano racja, to na sukience to nie fałdki tylko chciałem w ten sposób trochę tkaninę zasymulować (odblaski) i dałem speculara tam... może przegiełem trochę ;)

mario don -> heh, też się podłączam do tej wypowiedzi

ftorek -> "mówie lekka, byś się zbytnio nie zniechęcił :D" dzięki za tą delikatność, to miło z twojej strony ;)

darkelf -> "on nie potrafi sobie czerwonej wyczuć!!! J^*&ny farciuch!!!" ;)

 

Ok, teraz do wszystkich - nikt nie zauważa moich postępów w teksturach ;) a zawsze byłem z tego raczej kiepski... ;) No nie tłumaczę się że tekstura robiona na szybko, bo i tak poświęciłem jej 2x więcej czasu niż modelowi... No ale jak znajdę jeszcze chwilę czasu jutro to jeszcze pomęczę... może udeżę w jakieś photo - source bo tak mi lepiej wychodzi. Tylko że na tak małych teksturach photo - source raczej nie da rady :/

 

Ogólnie, czegoś się nauczyłem ;) Zwaliłem sprawę na samym początku bo źle rozłożyłem UWV - powierzchnia sukienki jest za mała, a na głowę dałem niepotrzbnie masę miejsca... Super detalu tu już nie będzie... Mam nadzieję że mimo tych oczywistych błędów całość jest do przełknięcia. Teraz będę miał okazję poćwiczyć trochę tksturowanie, więc może będzie lepiej. Aha i na drugiej wersji nie użyłem ani razu dogge i burn, malowałem na warstwie cieni wygenerowanych przez render to teksture i nałożonej jako overlay ;) A i tak wygląda jak dogge - burn ;(.

 

żałuję i obiecuję poprawę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności