Skocz do zawartości

WALCZ !


Gość Gracyanus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gracyanus

Witam Wszystkich

[yes] !

 

Czytam, przygladam sie Waszym wypowiedziom i...

...czemu w wiekszosci z Was taki pesymizm.

\"ja tak nie umiem\", \"tez bym tak chcial\", itd...

Niektorzy do swojej techniki dazyli miesiacami, latami, tez pewnie nazekali na brak czasu, zdolnosci. Mimo to nie poddali sie. Dzis mamy tego doskonale przyklady.

Nikt nie rodzi sie geniuszem (a jezeli tak to mlodo umiera :) ), trzeba cwiczyc, rysowac, cokolwiek...

Malo to jest inspiracji wokol nas? Kazdy dzien przynosi nowe wyzwania, uczy nas czegos nowego. Wystarczy sie tylko rozejrzec i skorzystac z tego.

Wiele znalazlem tu tutoriali (dzieki Wszystkim - mam nadzieje, ze beda pijawiac sie nowe), oprocz nich warto przeczytac cos o autorach...

Czytajac miedzy wersami, tez mozna sie wiele nauczyc.

Ksiazki, no coz - przykro to stwierdzic, ale nasz rodzimy rynek jest w nie ubogi, jezeli chodzi o te dziedzine, chociaz zdarzaja sie wyjatki jak np seria \"Jak powstaje MANGA\", czy seria ksiazek hiszpanskiego (tak mi sie wydaje, nie mam ich pod reka) autora traktyjaca o tym wszystkim co nas interesuje, czyli ogolnikowo \"jak?\"- podstawy, perspektywa, proporcje, kredki, akwarele, itd...

Nie wszyscy zbieraja przeciez albumy, a i te sa raczej drogie.

Podsumowujac samo czytanie tutoriali, jak i ksiazek - nie wystarczy. Nie mozna sie nad soba uzalac tylka zabrac sie do roboty i uwierzyc w siebie - wyrobic w sobie swoj wlasny styll.

 

May the Force be with You...

 

Gracyanus

 

[yes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

eeee ten tego no... wyciales to z kasiazki czy co? dobre slowa i wogole moc po pierwsze witaj nowy uzytkowniku! musisz nauczyc zyc sie w dziczy tego forum...

po drugie jesli tryskasz optymizmem to pokaz nam swoje prace chetne je zobaczymy i ocenimy moze niekoniecznie ja :D ale reszta znawcow. pozdrawiam.... [piwo] lub [soczek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czesc.......napisales cos w stylu.....\"ja tak nie umiem\", \"tez bym tak chcial\", itd... \" jest to w pewnym sensie pochwala (komplement) w kierunku autora danej pracy.........zreszta niektorzy znakomici graficy tez czasem sie wypowiadaja o pracach ( dobrych) innych grafikow...z zachwytem i tez czasem idzie przeczytac takie slowa jak napisalem u gory.........To jest normalna rzecz......

 

mw4d \"chetne je zobaczymy i ocenimy moze niekoniecznie ja ale reszta znawcow.\"

 

nie trzeba byc az tak duzym znawca zeby wyrazic swoje zdanie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem mocny 1 post, ale sie zgadzam, poza polecona lektora, bo nie jest dobra, na poziomie tych pisemek cyklicznych co jakis czas temu sie ukazywaly i w ktorych to jakies farbki, czy pedzelek mozna bylo dostac:D - ja bym raczej doradzal do antykwariatow zachoszic, sporo dobrych pozycji dosc czesto mozna wychwycic i tanio, a poza tym w sieci sporo mozna wygrzebac wbrew pozorom. Z drugiej strony o modela w naturze nie jest jakos szczegolnie trudno - w najgorszym wypadku gdyby juz nawet rodzina sie uparla i niechciala pozostaje lustro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności