Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] łazienka


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ładny akcent na lustrach,

 

ale jak zwykle pytanie z nieznajomosci projektowania

 

jak jest z wentylacją w tej łazience ? no chyba ze to nie twoja broszka

 

i czy poprostu jest to ukryte czy w wiz. tego nie widac ? (ukryte = czyli czy rozwiązanie jest w tych wnękach oswietleniowych, bo wilgoć tam mogla by w sumie pogryśc sie troche z elektryką)

 

wybacz uciązliwe pytania ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z wentylacją w tej łazience ? ...czy poprostu jest to ukryte czy w wiz. tego nie widac ? (ukryte = czyli czy rozwiązanie jest w tych wnękach oswietleniowych, bo wilgoć tam mogla by w sumie pogryśc sie troche z elektryką)

ukryte :) wentylacja mechaniczna będzie na ścianie nad refleksem na szybie prysznica na drugim obrazku, czego nie widać bo nie dobrałem jeszcze odpowiedniego wentylatora.

 

świetlówka nad prysznicem/pod kanałem wentylacyjnym do wc, ma oprawę bryzgoszczelną.

 

a nad blatem z umywalką są 3 szafki z lustrami. powyżej blenda powielająca podział drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co serio ci powiem... miales lepsze ;)

 

Jedyne zaskoczenie w tej łazience i zarazem detal to ornamenty na tym lustrze przy kibelkach... taki secesyjny kwiat jak z wyspiańskiego... i rzeczywiście łapie to, widząc się w lustrze mamy złudzenie, ze jesteśmy w kwiatach, tak troche za mgłą jakąs... brawo. podoba mi sie.

Niestety brakuje mi troche jakiegos kontrastu w tym wnętrzu. No zeby chociaz w tej kabinie jakos biało było... sam nie wiem...

Mowie, ogolnie jak na poziom lampeluny 4 w 6-stopniowej skali.. o wizie powiem tylko tyle, ze ladnie sie swieci a w oczy jednak ten chrom troche gryzie...ale rozumiem ze czas naglił;)

pozdrawiam i mam nadzieje ze te moej pare slow to bylo kontruktywna krytyka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...ladne, nawet bardzo :D

 

Ale ja tez mam pytanko:) Czy bidet nie jest za blisko tych szklanych drzwi od prysznica? Pewnie to nie jest zwykle szkło, ale jeśli by bylo, to ktoś po cięzkim dniu mógłby zbyt gwałtownie otworzyć te drzwiczki i juz ich później nie mieć ;)

 

I co to dokładnie jest na tej podłodze i ścianie, bo marmur to chyba nie jest, a moze i jest O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie - pracka ogólnei trzyma poziom poza tymi chromami w niektórych miejscach - pisze o ich jakosci jesli idzie o render - wzór na lustrze powala - textura ma słabą rozdziałke - patrz scianka - jednym zdaniem - bywało lepiej ale i tak bijesz większą połowe userów na głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu, bidet nie jest za blisko, drzwi prysznica będą przesuwne, ale nie chciałem psuć obrazków ciężkimi drzwiami ze szkłem w aluminiowych ramach ;). na ścianach i na podłodze jest trawertyn żywicowany.

 

RA, tak to shellac, który w v1.09 z fotonami wychodził świetnie a w v1.45 z lightcache popsuł się. jakby ktoś miał propozycje na ciekawy chrom do lc to poproszę :)

 

kome, nad prysznicem jest umieszczony kanał wentylacyjny do którego dorabiam wnękę i wstawiam światło.

 

nielot007, model jest z rhino więc nie ma nic ciekawego w siatce. http://img435.imageshack.us/img435/5041/screenshot1pg.gif

 

javor, tekstura jest zrobiona na podstawie wzoru jakiejś amerykańskiej tapety/okładziny ściennej, którą znalazłem ponad rok temu i juz nie pamiętam gdzie. szukaj wallcovering i fabrics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam, ze miałes lepsze:p

 

kolory i te ornamenty kojarzą mi sie z prl'owksą łazienką mojej cioci, a reszta (drzwiczki, kran i kible) wspólczesne takie. Moze i ma to urok, ale na pewno bym nie chciał takiej łazienki u sibie:p

btw- z ciekawosci- jak zrobiłeś te ornamenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans - gdybyś był nieco starszy chyba wyznałabym ci miłość..

Dla mnie "szron" na lustrach mógłby być nieco lżej dotknięty (miejscami przynajmniej)..choć może wówczas klimat wzoru nie wytrzymałby surowości wnętrza. Dzieki .. chyba jednak Ty masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak zrobić odpływ wody i głebokosc brodzika pod prysznicem, co:)

chyba ze woda ma sie wylewac na łazienke powodując efekt jescze jednego lustrzanego odbicia:)

jak zwykle wysoki poziom wykonania,ale sama koncepcja mnie nie zachwyciła

(taki standart )liczyłes moze koszt takiej łazienki? jestem ciekawy?

wg mnie jakie 30 tys zł + robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male pyatnko co uzyles do oswietlenia tzn jakiej metody iradiance+light czy cos innego ?? i czy sa tam swiatla light vray czy tylko light mtl

bo probuje oswietlic zmaknieta scene wlasnie tym materialem v raya (jesli tak to powiedz jakie uzyles silniki jesli oswielales materialem) ale pewni sa tam swiatla v raya bo mi narazie tylko w miare dobrze wychodzi osiwietlenie sceny zamknietej materialem v raya tylko przy uzyciu q monte carlo + light cache

lub light cache + light cache ale sie liczy jka krew z nosa i wychodzi takie bleee

 

ps

to tak wogole bede mial pytanko ale jak sie upewnie do masterow V ray :]

 

ladny rendzik :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeg, posadzka ma kilkanaście cm grubości. gdyby nie kanalizacja do wc przebiegająca pod prysznicem możnaby cały brodzik schować w posadzce. brodzik jest przykryty płytą kamienną na dystansach tak by odpływ nie był widoczny. koszt będzie prawdopodobnie dwa razy wyższy :)

 

4maxwell, irmap + light cache, same vray light plane. oświetlanie sceny wyłącznie materiałem we vray`u przy wizualizacji nie jest najlepszym pomysłem. efekty są kiepskie, prawie nie ma cieni i strasznie długo się liczy. musisz użyć irmap+qmc. tylko raz miałem taką sytuację, gdzie cała scena oświetlana była głównie materiałem przy projekcie laperle http://www.lampeluna.pl/portfolio.php?show=architektura_wnetrz&PHPSESSID=37681214713563ef31d78fa74cfb4ed7#11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, w v1.09 refl. subdiv 8 wystarczało, w v1.45 zapomniałem przestawić ;)

RA, dzięki za mat, prawie taki sam jak mój ;) ale jak przy light cache daje materiał ze 100% reflect to wygląda to strasznie sztucznie, obiekt tak mocno odbija otoczenie że prawie znika.

 

poza tym to plane vraylighty robią te ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pieknie jest, zwlaszcza wspominaniany wzorek. Troszke meczy mnie kolorystyka, lubie takie jednokolorowe klimaty, ale moze jakis kontrascik by sie przydal. To moje zdanie, moze nie mam racji. Troche mi przeszkadza ziarno, jednak przydalyby sie wyzsze ustawienia, ale wiem jak to bywa z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego wątku :D

 

Geneza bidetu wywodzi się w prostej linii z domów publicznych.

Prostytutki ich używały do podmywania sie - bo nie miały czasu na kąpiel między jednym a drugim klientem.

 

Teraz ludziska co mają na taki gadżet kase sobie wstawiają nie wiedząc po co.

 

Tak na rozwiązanie dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wszystkim nam miło z powodu "chromów" ;)

Sans, jasne ze mozna tak zrobić brodzik, szczeliny między ścianą a płytą brodzika (typu umywalka czy wanna Kohler'a) , tylko zrób może spadek od wejścia w głąb...

"płyta kamienna na dystansach" jednak nie wytrzyma

trawertyn jest bardzo kruchym materiałem i sam z siebie się trzymał nie będzie, na płycie mdf nie da rady bo woda (jak rozumiem spływa pod spodem do odpływu)

poza tym trawertyn, nawet żywicowany zdecydowanie odradzam, może breccia - jest mocniejsza, dużo mniej porowata a bardzo podobna i tańsza :)

możesz też zrobić kabine otwieraną, przy takiej szerokości są takie, które mają po bokach ścianki stałe, czyli bidet ocalony, chyba że fundusze Inwestora pozwalają tylko na przesuwną tandetę :( współczuję

rozumiem też,że szafki z lustrem na froncie nad umywalką otwierają sie tylko w dolnej części?

drzwi nie mają podcięcia wentylacyjnego, ale sie nie czepiam :)

 

chyba znowu jakiś konk. co?

na koniec - w przeciwieństwie do szanownych Panów - uważam to najlepszy projekt Sans'a z tych co widziałam: wreszcie realne gabaryty, bez zbędnych udziwnień i kontrowersyjnych pomysłów (typu zawilgocona garderoba w łazience), prosty i piekny zabieg z lustrem który nadaje cały smak

baaaardzo kobiece i współczesne jednocześnie

UWAGA - nie mylić oceny projektu z oceną jakości renderu

sprawdzi sie również z dobrym gatunkowo gresem retyfikowanym w wersji dla uboższych (tylko ta umywalka...hm)

zazdroszczę pomysłu z ornamentem na lustrze - piękny!

gościnnie - dziewczyna Marcina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i byłaby znacznie tańsza ;)

 

byłam na stronie, Ryjku i popieram - "małe łazienki" sa najlepsze

co nie zmienia faktu, że ta podoba mi sie najbardziej, ale to moje prywatne zdanie...

co do wnętrz mieszkalnych - w dużej mierze sukcesem tych projektów jest bryła architektoniczna, układ ścian i stropów, przeszkleń - czyli jak mniemam elementy zastane

nie chcę jednak umniejszac umiejętności Szeryfa - jest, skubaniec, niezły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, trawertyn jest kruchy ale powinien wytrzymać. Większym problemem przy takim brodziku byłoby podnoszenie płyty (~124x92cm) w celu wyczyszczenia niecki, więc ostateczne rozwiazanie jest jeszcze do przemyślenia. Wszystkie sprzęty były narzucone z góry przez inwestora a układ przez specyfikę pomieszczenia. Kabina prawdopodobnie będzie taka http://www.glamue.de/glamue/duschen/soft.pdf czyli nie najgorsza, ale już nie chciałem wnikać w szczegóły. Szafki z lustrem otwierają się tylko w dolnej części, ale z tego tłumaczyłem już się wcześniej ;)

 

Dziewczyno Marcina, dzięki. Pewnie ze znalezieniem specjalisty który wytrawiłby ten wzór za pomocą sita będzie największy problem ;)

Przy tej wielkości pomieszczenia (4,8m2) kamień będzie małym wydatkiem w porównaniu ze sprzętem który zostal wybrany przez inwestora. No i nie jest to konkurs tylko prezent dla znajomych :)

 

Ryjas, prostokątna umywalka podblatowa jest wyjściem awaryjnym, inwestor uparł się na eliptyczną, ale nie chciałem psuć sobie obrazków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności