Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: Wila


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jeszcze w roku 2005 dołączam do bitwy :-) Jest to pierwsza, w której biorę udział. Temat nieco trudny ze względu na tą „Piękną”. Rozumiem – Bestia i bestia, to w sam raz na moje możliwości, ale piękna? Mimo wszystko będę walczył. ;-)

Wybrałem sobie temat – można powiedzieć – kolejny z serii dwa w jednym. Zamierzam stworzyć postać wywodzącą się z wierzeń słowiańskich – Wiłę. Lubię polskie klimaty, więc postaram się umieścić ją w jakiejś malowniczej scenerii polskiego lasu, bądź stawu. Uściślę to, kiedy uporam się z czysto technicznymi sprawami, czyli zrobieniem modelu itd. Pierwsze kroki widać na załączonych obrazkach. Dla niezorientowanych – to nie jest bestia ;-)

Do zrobienia włosów użyję Ornatrix’a.

 

Wiła według Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C5%82a

 

Pozdrowienia, bawcie się dobrze, tylko nie przy komputerze!

 

wila17bz.th.jpg

Siatka: wila29xz.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hkropinski, Leru -> dzieki ;]

 

Dareg -> również dzięki, istotna uwaga. Za niedługo zacznę lansować tą panią, mały lifting, no i zmniejszę te policzki :)

 

A teraz update. Mam już jakieś podstawy tułowia. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ma całą masę błędów, ale jak na razie skupiłem się na piersiach, części praktycznie nie ruszyłem.

 

wila38ps.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mileS: wskaż plz te rysy pasujące do starszej osoby.

DareG: poszerzyłem twarz, ale chyba nadal jest zbyt wąska.

Vetis: Podbródek poprawiony, ale z małżowiną dam sobie spokój jak na razie. Prawdopodobnie nie będzie jej widać.

 

Połączyłem ten wstęp do tułowia z głową. Nad twarzą prawdopodobnie będę jeszcze dużo pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczy powinny być gdzieś w środku głowy, a są wyżej, oraz skóra naokoło ust jest za mało gładka, być może dlatego wygląda ciut staro (moim zdaniem teraz starzej niż w ostatnim)

ucho ciut kwadratowe

oprócz tego ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz ucho. Kobiety mają drobne uszka. poza tym cała ta buzia jest za duża. Postaraj sie znaleźc sobie jakąś konkretna modelke, chocby tylko na zdjęciu i na niej sie wzorować, bo inaczej moze byc ciężko. Kobietę jest wielekroc trudniej zrobić niż mężczyznę, ze wzgledu na subtelność rysów warzy.

Podstawowe cechy twarzy tzw. ładnej buzi typu Britney na przykład:

* drobna głowa.

* duże oczy, długie rzęsy (makijaż w teksturze ma duzy wpływ).

* większe niż u męzczyzny wargi, aczkolwiek węzsze, bardziej w "ciup".

* drobny nosek

* wysokie czoło

* dłuzsze i węzsze brwi, wyzej położone niz u męzczyzny, wyraźnie widać poniżej nich łuk brwiowy w okolicy skroni.

* drobne uszy

* długa, wąska, wręcz "łabedzia" szyja, nie widać jabłka Adama.

* gładkie rysy twarzy, nie tak kanciaste jak u męzczyzny.

 

Oczywiscie to jest szablon, spełnienie wszystkich tych wymogów daje lalkę Barbie/Pamelę. Ale mając juz taki model, wręcz gotowiec, można następnie łatwo go modyfikowac dopasowując odpowiednie deformacje do konkretnej twarzy. nalezy pamiętać, ze po naniesieniu deformacji ogólnych z uzyciem modyfikatora symmetry, należy po konwersji na poly dodac drobne deformacje zaburzające tą symetrię, by nadać tej postaci cechy indywidualne.

 

Życze ci, by ta wila wyszła Ci lepiej, niz filmowcom z WB którzy krecili HP i Czarę Ognia. Fleur Delacoeur wyszła im koszmarnie, a przeciez w książce cała ekipa dziewcząt ze szkoły francuskiej to były właśnie wile lub pół wile i w naturalny dla nich sposób wręcz mimowolnie rozkochiwały one w sobie wszystkich męzczyzn w swoim otoczeniu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

powoli lecz konsekwentnie ulepszam model. Zastosowałem się do wskazówek i fakt faktem bez referencji się nie obyło. Następne w kolejce są dłonie i stopy, a następne ubrania. Hmm no właśnie, ubrania. Muszę coś wymyślić.

 

wila43iw.th.jpg

 

wila54qp.th.jpg

 

wila67pr.th.jpg

 

wila70hr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kontynuuję pracę, w tym tygodniu mały postęp ze względu na brak czasu. Zabrałem się za tekstury. Laska jest już zmapowana, jak na razie pracuję nad kanałem diffuse, także na załączonych obrazkach widać tymczasowo figurkę woskową ;-) Później przejdę do detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto przemyśleć jeszcze anatomię i proporcje modelu. Mogę się mylić, ale głowa jest chyba troszkę za duża, w barkach jest troszkę za wąska, a w udach i miednicy za szeroka z kolei. Oczywiście to tylko moja opinia. Podoba mi się zacięcie z jakim modelujesz szczegóły.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wezmę to pod uwagę. Z głową możesz mieć faktycznie rację, jednak co do reszty wydaje mi się, że mieści się w gabarytach kobiety ;-) Wzoruję się na pewnych modelach dosyć dokładnie. Dodam jeszcze tylko, że laska musi się cała zmieścić w kadrze, więc detale tekstury nie będą tak widoczne. Mimo wszystko postaram się zrobić je jak najlepiej. Dodam jakieś pieprzyki itd.

Mam również koncepcję co do scenerii. Kobieta będzie się unosić nad jeziorem włócząc stopą po tafli wody. Po bokach pojawią się jakieś rośliny. Nad wodą będzie unosiła się poranna mgła, bo chcę uzyskać efekt takiej niepewności. Nie wiadomo jaki będzie nowy dzień, tak nie wiadomo jak potraktuje nas Wiła. W końcu jak pisał Mickiewicz: „Niebezpiecznie jest spotkać się z nią, a tym bardziej przerwać jej mitrygę (zabawę)”. Zastanawiam się czy skrzydła są konieczne. Możliwe że z nich zrezygnuję, bo może wyjść zbyt cukierkowo, bazarowo-odpustowo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel -> masz dopiero model kobietki, IMHO jest już całkiem spoczko, jeszcze czeka Cię reszta scenki, a to już tylko miesąc został :) model można poprawiać w nieskończoność, a chyba nie o to chodzi :)

Polecam choć troszkę ruszyć resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

proszę o przeniesienie do działu WIP i o zmianę tematu na samo „Wila”.

Próbuję się dostać na studia, więc nie ukończyłem pracy w terminie. Teraz jak tylko znajdę czas to będę kontynuował projekt.

 

Przy oczach przesadziłem z wklęsłością, poprawię. Próbuję zmierzyć się z teksturami.

O uszach nie wspominajcie ;-) Przykryje je włosami. ;-)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę to twarz staje się coraz bardziej męska. Tak, że w ostatnim rysunku nabrała zupełnie męskich rysów. Ja się nie znam, ale moim zdaniem bezwzględnie powinieneś poprawić:

*brwi są zbyt krzaczaste i zbyt długie,

*policzki powinny być wypukłe nieco niżej (ktoś mnie rozumie? Oo),

*broda (!!) mniej kanciasta,

*co do reszty ciała to nogi wydają się zbyt krótkie,

*no i głowa za duża, ale ArTooRo już poruszył ten temat.

Przepraszam, po stokroć, że to zrobiłam -na szybko starałam się pokazać mniej więcej o co mi chodziło:

http://img96.imageshack.us/img96/607/wilacopy1aj.jpg

a poza tym to cudne usta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności