Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: Bestie i coś


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Tytul jest na razie tymczasowy, jak cos wymysle zgrabniejszego to zmienie.

 

Praca bedzie przedstawiac jakis ciemny, ciasny zaulek (lochy, podziemia, jaskinia, cos w tym typie). Dookola zgromadzily sie rozne potwory, stwory, robale i obrzydlistwa (czyli bestie), a w srodku sceny cos malego, ladnego, zupelnie nie pasujacego do bestii. Jeszcze nie wiem na 100% co to bedzie, na razie obstawiam malutki kwiatuszek, ewentualnie myszke, czy cos w tym typie. Stawiam raczej na kontrast wogole niz na zestawienie piekna z brzydota, bo to raczej bedzie zestawienie potwornosci (bestialskosci?) z ladnoscia (pieknem?), bezbronnoscia, kruchoscia itd. Praca zapewne bedzie miala kompozycje centralna, tzn w srodku sceny bedzie kwiatek, a dookola wylaniajace sie z mroku bestie. Myslalem o ciemnej scenie, swiatlo moze z gory skierowane na kwiatek, a bestie tylko lekko rozswietlone od przodu. Kolorystyka uboga, monotonna wszystko raczej szaro-czarne z kolorem raczej tylko na kwiatku.

 

Z kwestii technicznych: scena bedzie w 3d (cos okolo 100%). Potwory beda robione w ZBrushu, scena bedzie skladana zapewne w maxie, a rendering albo VRay albo scaneline, choc sklaniam sie do tego drugiego, no i potem wrzuce to oczywscie do photoshopa. Jesli mi cos odwali zrobie wszystko w ZBrushu, ale jeszcze zobacze.

 

Na razie biore sie za bestie, zaczalem pierwsza - czerwia, wrzucam to co zrobilem w kilkadziesiat minut, wiec jest to raczej szkic. W paszczy poza przyssawkami beda jeszcze zebiska, z ogona beda wystawaly 2 kolce, zrobie je juz w maksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To na razie poczatek pierwszego stwora, jednego wielu, bardzo roznych, nie wszystkie beda robakowate, moze dalej bardziej Ci sie spodoba. Dookola centralnego punku mabyc tlok, wiec i stworow bedzie sporo.

 

EDIT

przerzucilem tu zalaczniki z pierwszego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru, postaram sie :]

 

Wrzucam koncept. Og gory pojdzie swiatlo, pewnie z wolumetryka, scena ma byc ciemna ze swiatlem padajacym na kwiatek (moze posadze na nim motylka). Otoczenie to jakis loch, sciany brudne, ciemne, z gory moze beda zwieszac sie jakies rosliny, przed nami, a za kwiatkiem czaic sie beda w mroku bestie. Pewnie bedzie wyrazniej widac tylko ich przody. Poza samymi bestiami, w sensie stworam zza nich beda wystawac rozne macki, szpony itd.

 

koncept.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl moim zdaniem jest banalny i nieciekawy, ale przyznam, ze nie chcialo mi sie silic na oryginalnosc. Mysle, ze kwiatek nie zginie, bedzie na 1 planie i bedzie mocno oswietlony, reszta bedzie ciemna, wiec wzrok bedzie padal wlasnie na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajak na razie skonczony, wiem, ze nie jest najlepszy, ale bedzie na 2 planie, glownie widac bedzie przod glowy. Zostawiam go i biore sie za dalsze rzeczy, jak mi starczy czasu, to go jeszcze poprawie.

 

edit:

 

Przepraszam za 3 posty pod rzad, ale tak chyba lepiej jak cos dodaje niz wrzucac wszystko do jednego. Jesli nie, to zmienie to. Zreszta chyba i tak nie ma to komu przeszkadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze ktos tu jednak czasem wpada :]

 

rybak-tomasz: dlaczego nie?

 

Edit:

 

zeby nie mnozyc postow dodaje tu update. Poczatek roslinki na pierwszy plan, czyli czesc "Pieknej", na razie ta brzydsza szesc. To na razie poczatek, jeszcze popracuje nad ta lodyzka. Tym razem zaczalem w maxie i wrzucilem do ZBrusha, wczesniejsze modele zaczynalem od razu w ZBrushu od ZSpheres.

 

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konras, dzieki.

Sztuczek nie mam. Modele eksportuje z ZBrusha do Maxa na nizszych poziomach, wiec ilosc poly nie jest w wiekszosci wypadkow zastraszajaca. Potem wrzucam normalmape wygenerowana w ZBrushu. Problem mam z potworem-roslina, bo zrobilem jej zeby w ZBrushu i nie za bardzo moge zejsc z poly przy eksporcie zeby nie stracic tych zebow.

Jesli scena sie za bardzo rozrosnie, co jest mozliwe, to albo bede renderowal to partiami i potem skladal, albo zrobie szalona rzecz i poskladam i "wyrenderuje" to w ZBrushu, choc chyba za slaby w tym jestem i na dodatek nie do konca moj koncept pasuje zeby cos takiego zrobic. No zobaczymy, bede sobie jakos radzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro probleem sa tylko zabki, to zrob je po prostu oddzielnie. Zejdz na nizszy subdivide jak mowisz i zrob jej jedynie dziasla z miescami na zeby, a potem jeszcze raz zimportuj ojekt w zbrushu i poodcinaj wszystko co nie jest zabkami ^^'. Ja nie wiem czy to ma jakis sens, ale moze sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badylek skonczony, musialem mocno sie cofnac w nim i zrobic wiele rzeczy od nowa (caly zbrush), bo dalem ciala: na schowanej czesci obiektu zrobilem Divide, zorienowalem sie za pozno i okazalo sie,ze mam zapisany tylko model w wersji w ktorej nie moglem sie cofnac do nizszych poziomow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK: :D Dopiero jak przeczytalem Twojego posta przypomnialem sobie Twoj kawiatek. Faktycznie, bardoz podobny, Ty sie chyba wzorowales na lilii wodnej, a ja na lotosie (ze zdjec z netu), a to bardzo podobne kwiatki. Zapewniam jednak, ze to nie plagiat :)

 

Kwiatek ciag dalszy, wiem, jest troche dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RK, choc mi z kolei wydaje sie, ze Twoje sa lepsze.

 

Powrzucalem co zrobilem do jednej sceny, duzo jeszcze brakuje, ale chcialem jako tako zaczac to ukladac i przyznam, ze nie bardzo mi to idzie. Na razie stanelo na czyms takim. Oswietlenie jest prowizoryczne i na pewno zostanie zmienione.

 

21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kwiatek?

 

może jakiegoś słodkiego kociaka odwróconego od bestii i nieświadomego że czają się za nim? jakąś dziewczynkę albo cokolwiek, kaczuszkę, misia, ale kwiatek?

 

edit -> o, może być dziewczynka zrywająca kwiatek a za nią bestie, albo zajączek wąchający kwiatek...

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, jednak ktos tu zaglada! dzieki ziomuś za koment :]

 

Kwaitek zostaje, nakrecilem sie na kwiatek, co do reszty, to zobacze, nie wiem czy bedzie ten motylek, o ktorym pisalem, czy moze cos z tego co ty proponujesz, a moze zostanie sam kwiatek, do czego sie ostatnio sklaniam. Kwiatek ma ten plus, ze jest jednoznacznie ladny, reszta bo sie, ze wyjdzie mi tak, ze nie bedzie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, masz rację, ale kwiatek się nie może się przestraszyć...

kwiatek nie czuje, więc nikomu kwiatka nie jest szkoda...

Czemu niby bestie miałyby atakować kwiatek? :]

 

imho brakuje tutaj intrygi, motylek też jakoś nie teges imo...

No ale to twoja praca, nie musisz się sugerować :)

 

pozdrawiam i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram opinię ziomusia. Faktycznie warto dodać jakąś istotę, która coś z onym kwiatkiem robi. Tak na marginesię dodam, że było już sporo prac, gdzie z ciemnego pomieszczenia wyłaniał się oświetlony snopem światła kwiatek (wystarczy przejrzeć galerię http://www.3dtotal.com), dlatego warto przełamać trochę ten wzorzec.

Jak na razie ładnie, acz ja się na Zbrushu nie znam :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, jakoś nie zakładałem, że praca będzie oryginalna, ani przesadnie logiczna. Nie chce mi się przełamywać wzorców i robić czegoś bardzo oryginalnego, moją ambicją jest stworzyć dobrze wyglądający obrazek, który nie będzie pozostawiał wątpliwości co do zgodności z tematem.

 

Kwiatek na pewno zostanie, przybędzie sporo (mam nadzieję) bestii. Ogólny pomysł i kompozycję też zostawiam. Otwartym pozostaje czy poza kwiatkiem coś jeszcze się pojawi na 1 planie, czy nie. W tej kwestii bardzo liczę na Wasze sugestie, które dotąd były bardzo fajne, więc walcie z następnymi jak Wam coś do głowy przychodzi.

 

No i dzięki za fatygę i skrobnięcie paru słówek, każda uwaga jest dla mnie cennna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hideki: raczej bede sie trzymaj pierwotnej koncepji

kliment woroszyłow: nie boisz sie jej? te nierownosciu to normalmapy

 

juz widze, ze nie wyrobie sie na termin z ta praca, ale postaram sie ja skonczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności