Skocz do zawartości

przybory do nauki.........


Cieplik2

Rekomendowane odpowiedzi

Może możecie polecić jakieś dobre książki, żeby opanować podstawy mayi??? Lub coś z takich rzeczy… Wiem ze mój znajomy siedział przy książkach non stop i teraz robi takie finkiel rzeczy... coś naprawde godnego uwagi... ale niestety nie mam z nim kontaktu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Właściwe mam taki problem… chciałbym zacząć zabawę w mayi ale słyszałem ze nie każdy może w tym programie cos zrobić. Chyba chodzi o to, że nie każdy ma predyspozycje… nie mam żadnych zdolności malowniczych, nie umiem ładnie rysować itd. Czy ktoś, kto się zna może rozszerzyć ten wątek??? Czy warto się w ogóle zabierać??? Czy od razu lepiej dać sobie spokój??

 

To znowu ja właściwie to chciałem sie dowiedzieć od czego zacząć w mayi?. Praktycznie nic nie umiem zrobić ani nigdy nie bawiłem sie w programie 3d. Z góry dziekuje za pomoc. ps. długo trwa nauka zanim zrobi sie coś lepszego??? coś w stulu prostej animacji itp. ??? Coś co cieszy oko ...

 

Może możecie polecić jakieś dobre książki, żeby opanować podstawy mayi??? Lub coś z takich rzeczy… Wiem ze mój znajomy siedział przy książkach non stop i teraz robi takie finkiel rzeczy... coś naprawde godnego uwagi... ale niestety nie mam z nim kontaktu....

 

nie można by było zawrzeć tego w jednym wątku?

Co do tematu: nie istnieją idealne książki. Najlepszą drogą do nauki są w sumie tutoriale zamieszczane na takich portalach jak ten. Skoro więc masz dostęp do internetu postaraj się odnaleźć jakieś przydatne informacje.

Na początek polecam przejrzeć ten wątek:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=9718

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak zaczynasz to chcesz sie dowiedzieć wszystkiego, ile sie da. praktycznie nie wiem nic...wiem ze jest cos takiego jak maya i ze uczy sie jej całe zycie praktycznie. Nie wiem co to sa zabardzo te tutoriale i o co tu tak właściwie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam o oddychaniu.........

 

a więc: tutorial to jest szybki i treściwy kurs jak zrobić daną zrzecz w czymś tam. np: tutorial "Modelowanie samochodu w 3dsmax", pokazuje jaką metodą i jakimi narzędziami stworzyć realistycznie wygladający trójwymiarowy model samochodu.

Tutporiale sa o tyle lepsze od książek, że są darmowe i objaśniają bardzo dokładnie o co chodzi w zagadnieniu. Polecam też videotutriale czyli materiały video pokazujące czyiś ekran i po kolei ruchy myszką jak autor np: modeluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książek po polsku nie znajdziesz zbyt wielu ciekawych.

Helion ma jakieś trzy książki - z tego dwie do wersji Maya2. Nigdy ich na oczy nie widziałem, więc nie wiem, czy warto (raczej nie - są tutki w necie, które z powodzeniem mogą zastąpić książki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyliście z tym angielskim;-( cos tam umiem po angielsku ale czy to wystarczy... a co do książek mam taką jedna na oku, zabardzo nie wiem co to jest i czy sie przyda ale jest przeznaczona do mayi 4 a ja mam maye 6, 7 i chyba tu mam zonka.... moze uda mi sie sciągnać z netu.. a i jest jeszcze ksiązka wydawnictwa helion maya 4 moze to jest warte uwagi... PS.

Jest ktoś taki na forum kto by zechciał pogadać na gg na temat mayi?Ktos kto sie zna, bardzo by mi zależało.... no jak nie to trudno, tak wypas forum i ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności