Skocz do zawartości

Siatka opisująca subdiv cd.


ckris

Rekomendowane odpowiedzi

Zaoewne niektórzy pamiętaj jak pisałem o problemie siatki, która opisuje obiekt, i żadną metodą nie mozna się jej pozbyć. Cóż trafiła mi sie kolejny raz, ale w jakich okolicznościach :D

 

Modeluje karoserie, używam polygonów, potem konwertuje do subdivów i własciwie ich nie ruszam tylko idę dalej, mam juz prawie całą karoserię, czym dalej jednak idę i czym więcej obiektów miałem tym Maya sie dziwniej zachowuje. Wpierw bez powodu nie działa komenda Boolean, robie restert softu - działa; potem Combine - robie restert sotu - działa etc. Nastepnie zaznaczam sobie kilka obiektów wybieram SHOW SELECTED, aby szybciej mi sie wszystko ruszało i bach nagle nie moge nawet stworzyć żadnej płaszczyzny, nie moge duplikować etc. Teraz final, po jednej z takich przygód wyłaczam maye, właczam z powrotem i .. na kazdym elemencie mam wyżej wspomniana siatkę granatową, która nie jestem w stanie w zaden sposób sie pozbyć.

 

Szopki na całej długości, uczyłem sie róznych softów - mam ich za soba kilkanascie, ale czegos takiego nie widziałem, moge to tylko porównać do Win XP :D Tylko nie piszcie mi że mam "zepsutą wersję", bardziej skłonny jestem przyjąć, ze jestem kretynem i nie widzę czegos podstawowego.

 

Panowie błagam - jakieś sugestie? Mam prawie caly model i nie moge własciwie ruszyć dalej.

 

 

Ps. oczywiście robie co jakis czas kopie pliku, przed chwila załadowałem pierwsza kopię, kiedy wykonałemdrzwi - niechciana siatka widnieje jak byk. Ładuje inny projekt z organika - siatki nie ma.

 

Ps2 Zreinstalowałem Maye - nadal mam ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to raczej nie to ale... jeśli nie działa boolean, może zapomniałeś wyjść z edycji edges,poly,point ?

 

untitled20ji.png

 

btw. u mnie jest czasami tak, że skróty ctrl+z i ctrl+y zamieniają się miejscami- po restarcie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności