Skocz do zawartości

Gdzie można ściągnąć orkiestrę? ;)


El Wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś fajne programiki, w których zrobię dźwięk do filmu?

Chodzi mi o melodie typu Gwiezdne Wojny, Jurassic Park itp. wiecie, takie skrzypki, trąbki. Wiem, że prawdziwej orkiestry to nie zastąpi, ale może jako tako będzie brzmiało? Mam taki programik Finale, ale to midi tylko jakieś robi. Może znacie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja znam "Reason-a" tzn widziałem go przez chwilę i wiem, że można w nim bardzo wiele zdziałać. Świetnie brzmi, dosyć łatwo się komponuje. Mimo wszystko powinien się na ten temat wypowiedzieć jakiś specjalista co by sie na tym znał bo ja nie czuję sie na siłach oceniać jego wartości w porównaniu z innymi programami.

 

A tak poza tym to Orkiester ;P

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o sample. Patrzyłem na demo Reasona i jakoś do mnie nie przemówiło. Żadnej normalnej muzyki nie zaprezentowali, tylko jakaś techniawa i inne disco młoty. Podejrzewam, że nawet, jeśli ma jakieś instrumenty smyczkowe, to pewnie typu MIDI (nie wiem, jak się to nazywa) a tak to ja mogę w Finale zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale człowieku masz racje w wersji demo same dicho daj mi email to ci podesle smyczki i trabki i inne cuda jakic pewnie nie słyszałes 8-) tak na powaznie to takie samo miałem wrazenie jak ty na początku to jest wypas program i swietnie brzmi polecam urzadzenie o nazwie NN-XT sampler i soundbank Orkester.rfl a w nim 600MB skrzypek i reszty orkiestry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orkiestra w reasonie to straszna bieda. kto raz slyszal vienne, garritana, albo sample eastwest to nie bedzie tu bajdurzyl o reasonie :]. reason to sampler (a szczegolnie 3) wykorzystywany do zupelnie innych celow, ale na pewno nie jako zrodlo zajebistych probek orkiestry.

wprawdzie zdarzaja sie probki orkiestry te z wyzszej polki przerobione na refille, ale zwykle sa one niekompletne.

najpopularniejsztm formatem z probkami zywych instrumentow jest format 'giga', wiec wyposaz sie np w 'giga studio', albo 'kontakt', wtedy mozesz zaczac myslec o profesjonalnej orkiestrze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Reasona, to w swojej klasie cenowej jest najlepszy. Bawilem sie w wersji 2.5 i było super. Jeśli chodzi o probki i sample to nie są one złe(chyba że ktoś jest melomanem i słyszy dźwięki, ktorych zwykły człowiek nie wyłapie).Po drugie to jeśli nie jest ktos zadowolony z sampli dołączonych do programu to zawsze moze dokupic takie jakie chce. Po trzecie kolega mellodeque i Tragicome mowia o profesjonalnych programach i probkach, ktore wykozystywane są w studiach nagraniowych a o to chyba El Wieczorowi nie chodziło. Z powodzeniem mozesz wykozystac Reasona a efekt koncowy bedzie niewiele odbiegał od tego zrobionego w programach za tysiące euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morinaes

co do orkiestracji to nie jest aż tak trudno. mogę w tym akurat pomóc - zajmuje się kompozycją (głównie muzyka klasyczna) osobiście bardzo potrzebuję kogoś kto by umiał mi pomóc w robieniu lepszej wersji niż mid. a co do finale - lepszy jest Sibelius Music Software. pozdrawiam

 

jeśli ktoś by chciał mi pomóc prosiłbym o jaknajszybszy kontakt na gg. mam je włączone 24h i gdybym nie odpisał to byłbym wdzięczny za podanie pory kiedy mogłbym spokojnie porozmawiać

 

gg:3883521

 

pozdrawiam

Morinaes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności