Skocz do zawartości

ktoś mi wyjaśni o co chodzi bo sie nie znam :)


sikham

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wieczorkiem przeglądam wstronke mojego przoducenta płyty głównej w poszukiwaniu biosu i patrzę a w nowej wertji jest

 

add support for athlon xp ut to 2600+

 

ale z trego co wiem ten athlon ma szyne 333 a moja płyta ma chipset obsługujący tylko 266 mhz

 

czy to pójdzie tak może mi ktoś powiedzieć o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm wiec polechtanie northbrige nie jest takie latwe wydaje mi sie mozesz ten proc 2600+ do twojego mainboardu wcisnac ale bedzie lecial na minimum 266 ..

zalezy tez od mainbordu niektore moga to ale nie bylabym tego pewna ..abit moze chyba / nie pamietam / ale musisz miec tez

ram z 333 zeby to razem lecialo co do kart ktore masz to moze byc nieprzyjemne ...

hmm wiec bylybym ostrozna

jak masz jescze jakies pytania to na mail albo u2u

a jaki masz mainboard

 

byc moze ze sie to uda i wtedy gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczke Panie i Panowie bo cos tu jest nie tak. Dla athlona XP 2600 (166/333) w biosie ustawia sie FSB = 166 lub 133 dla wersji 133/266, w nizszych modelach (133/266) FSB = 133, dopiero dla najnowszy XP Barton 3000 i 3200 z magistrala 200/400 nalezy ustawic FSB=200.

Sikham: za pewne na twojej plycie glownej w biosie mozna ustawic FSB max do 133 co oznacza ze ogsluguje Alhlony XP z FSB 133/266. Jesli upgradujesz bios wowczas bedziesz mogl zwiekszyc FSB do 166 lub nawet wiecej. Ja na mojej KT4V po upgradach biosu moge ustawic FSB do 280!!!

Wiec jesli pisza, ze po upgradzie biosu Twoja plyta obsluzy XP2600 z FSB 266/333 to upgraduj i wymieniaj procek...

 

Tu masz dla przykladu wykaz Athlonow XP:

http://www.msi.com.tw/program/support/cpu_support/cpu/spt_cpu_detail.php?UID=436

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by sikham

wczoraj wieczorkiem przeglądam wstronke mojego przoducenta płyty głównej w poszukiwaniu biosu i patrzę a w nowej wertji jest

 

add support for athlon xp ut to 2600+

 

ale z trego co wiem ten athlon ma szyne 333 a moja płyta ma chipset obsługujący tylko 266 mhz

 

czy to pójdzie tak może mi ktoś powiedzieć o co chodzi

Na samym początku AMD robił athlony 2600+ z szyną 266Mhz i pewnie o te chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności