Skocz do zawartości

Silicon Graphics


wujek_kane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a propos szpanu :

\"jak masz silicona to każda laska twoja\", idziesz na dysk, podchodzisz do panny i mówisz \"wiesz mała, mam sg indygo2 ... może wpadniesz do mnie ...\" żadna się nie opsze takiej propozycji

a na poważnie to np:

stacja SILICON GRAPHICS R10 000 INDIGO 2 -1500 euro (tylko że to z wypżedaży , koniec serii itd...) a np serwer SILICON GRAPHICS R4400 ONYX - 10.000 euro (też wypżedaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy można porównywać wydajność kilku(nastu) P4 z Siliconem... Stary, na takim sprzęcie animacja renderuje się jakbyś grał na P4 w Quake\'a przy ustawieniach fast :o . A co do ceny to sprzedajesz BMW i już masz na Silicona.

 

P.S. A jakie są w tym procesory, jeśli już można zapytać? Chyba coś w stylu Alpha albo podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne najnowszej zabawki silicona

procek single MIPS 64 bity R14000A 500MHz 4MB L2

32MB pamięci graficznej

i 512MB pamięci

Ale ta maszynka ma zintegrwaną arhitekrtre komputera więc procek jest 10 razy lepiej wykożystywany, podobnie jak cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz taki silicon niby ma procek 500Mgh a pentiumy IV osiagają już ponad 2Ghz, lecz tu nie o to chodzi czy naprawdę ciężko pojąć że do celów w jakich silicon jest potrzebny czyli obróbka i rendering grafiki to sprawedza się zupełnie w 100%. Wkońcu nikt sobie nie sprzeda domu i nie kupi SGI po to aby zagrać w Quaka. SGI to sprzęt dla profesjonalistów branży highend jeśli chodzi o zarobki.

Tak a propo tu nie chodzi o wydajność w directx i ilość klatek na sekundę tu chodzi o jakośc renderingu, ergonomike konfort pracy, wsparcie techniczne, markę... długo by można wymieniać

 

Ale spójżczie na ciągły wyśćig AMD z INTELEM ich procesory co tu dóżo mówić dla mas są taktowane o ponad 1GHZ więcej od SGI, ale zaden człowiek nie porównuje ich ze sobą tak jak nikt nie porównuje np.fiata stillo z ciężarówką np. mercedes actross.

Co do wydajności to diabeł tkwi w szczegółach AMD niby wolniejsze ale działeją prawie tak samo szybko jak wiele droższe i ładniejsze z nazwy bo mające więcej mega herców w nazwie INTELE. aLE DOBRA ROZPISÓJE SIĘ JUŻ ZA BARDZO a tu trzeba by iść spać...

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nawet żeby porównać takiego mac\'a z P4 w zastosowaniach profesjonalnych (obróbka wideo itp.) to trzeba liczbę jego megaherców pomnożyć przez 4, a co mówić o Siliconie. Jedno pytanie: Czy istnieje możliwość podkręcenia takiego cacka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesteście po prostu genialni :P Wreszcie ktoś mnie olśnił bo myślałem że Silicony są po to żeby pasjans szybciej się ładował :P

A tak poważnie to wiem że takiej chale jak np. P4 1,4 dorównuje nawet jakiś athlonek 1000 a więc megaherz megaherzowi nie równy ale chyba i tak ten procek (wspomniany 500MHz) jest trochę słaby a takie kombajny graficzne, choć opierają się głównie na grafie, powinny mieć szybsze procki. Chyba że taki 500MHz z keszem L2 4 MB (tak napisaliście wyżej) jest równy powiedzmy XPkowi 2000MHz... Ale ten RAM? Nie wmówicie mi że 512 to jest dużo. Sami powiedzieliście że tu chodzi o szybkość renderingu a chyba ilość pamięci na nią wpływa. No i grafika - przypuszczam że w tych Siliconach to ona tak wpływa (negatywnie) na cenę - takie Quadro może przyprawić o zawrót głowy. Ale 32MB?

No nic, ja tylko powiedziałem co myślałem i nie chcę się kłócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie do konca sie z wami zgodze. kilka - kilkanasie lat temu stacje sgi rzeczywiscie byly nieporownywalne z domowymi komputerami, ale teraz tak nie jest. na pewno stacja sgi 1ghz bedzie szybsza od jakiego p iv, czy athlona 1 gig, ale nie bedzie nawet 2x szybsza, to chyba logiczne, a cena jest wielokrotnie wyzsza. myslicie ze taka np weta (LOTR) kupila kilkadziesiat stacji sgi do swojej farmy?? pracuja na zwyklych pecetach pod linuxem i tyle. kupienie sgi to wyrzucenie pieniedzy w bloto i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz jak potluczony gosciu... Tak sie sklada ze mamy w firmie dwa silicony. I to wcale nie jest wyrzucenie pieniedzy w bloto. Wazne jest poprostu to do jakich celow sprzet ma byc przeznaczony, niektore rzeczy silicon robi wolniej niz dobry pecet, ale jesli chodzi o opengl i wyswietlanie geometrii we viewportach to poprostu bajka... Silicon jest do tego stworzony, a do renderingu to nie uzywa sie siliconow tylko renderdrive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o anonymousów to ja jestem Aero a moje posty w tym topicu są 2 (nie licząc tego) pierwszy to

Hmm to raczej nie jest żadne cacko... 512 RAMu? Ja mam 384 :) Nawet jak to są Rambusy czy te nowe DDRy to to nie jest specjalnie dużo. A grafa... 32MB??? A ten procek - z czym to można porównać? I w ogóle ile to kosztuje?

Aero

[email protected]

a drugi to ten zaczynający się od \"No jesteście po prostu genialni\". A ten ostatni anonymous to nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać dwóch różnych procesorów. MHz mówią tylko o tym z jaką częstotliwością mogą zmieniać się wartości na przełącznikach w układzie synchronicznym(procesorze). Nasze domowe procki nie sa przeznaczone do profesjonalnych zastosowań i nie mają wspomagania do tworzenia grafiki, a te z Siliconów są projektowane specjalnie w tym celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wyc tkwi w architekturze SG. Poczytajcie troszkę literature zamiast siedzieć przed kompami i kłucic się o jakieś MHz.

Pozatym architektura PC-ta jest do dupy!!! (za dużo archaizmów w związku z kompatybilnością w dół) nie wspominając już o Windowsach bo to wogóle jest syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze jest jeden powód który wyklucza stacje SGI w zastosoaniach w domu. Nowsze maszynki SGI chodza na 64 bitowym IRIXIE. A z tego co wiem to niewiele programów pod tym chodzi. Na pewno jest na SGI wersja Maya, Softimage, Renderman. Wydaje mi sie że raczej nie da sie na tym uruchomić kuoionego na bazarze 3D Maxa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGI jako pierwszy wymyślił zintegrowaną architekture komputera- tzn za tam wszystko jest na jednej plycie.niemozna tam nic zmieniać(chyba ze fabrycznie) tak taki impuls elektryczny nieleci przez caly komp tylko poto zeby być przeliczony jako punkt na moniotże tylko dlatego że komp jest tak zbudowany ze niemoze być przeslany do karty z pominięciem ramu.Tam niema szyn które by coś ograniczaly, bo po co skoro wszystko jest zintegrowane??Zresztą pod te kompy pisane sąsterowniki.Nie pod podzespół ale pod całego kompa.Podobnie jak i system operacyjny też był odpowiednio przystosowywany.A jeśli chodzi o podkręcanie to jasne mozesz wszystko podkręcić ale wiedza jakiej potrzbujesz do tego jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonymous:

 

SGI Rulez :)) Z tego co zauwazylem podczas pracy (maya) na SGI Octane 2 to nawet Wildcat II 5110 wysiada przy ciezkich scenach, Open GL Smiga az milo... Poza tym Irix jest tak cholernie stabilny, ze wrecz nie da sie go wylozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

hm... a ja mam dwa komputery, ubolewam nad brakiem mocy, ale co┐ nie bŕdŕ siŕ rozwodzi│ nad tym tematem, lecz chcia│em siŕ spytaŠ jeÂli ju┐ tak mˇwicie o tych Kompach.

Podobno - tak mi mˇwili na uczelni wyk│adowcy - Mac\'i maj▒ dwa razy wydajniejsz▒ pami੠a ni┐eli PC. Jaki kole podobno testowa│ SGI i powiedzia│ ┐e tamta pami੠jest 3krotnie wydajniejsza od pamiŕci uzytych w PC, czy to prawda? Bo jesli tak to ten zestaw ktˇry tam podaliÂcie z 512MB Ramu nie jest taki s│aby, a samprocek z 4MB L2, jest ciekaw▒ propozycj▒.

 

Jednak do moich pocz▒tkowych prac bŕdŕ wyko┐ystywa│ PC s▒ troszkŕ ta˝sze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys [dawno temu] na chacie mialem starego indy mial az 25MHz [słownie dwadzie¶cia pięć], pracowałem w dosie 3d studio r4, procesor dx4-100MHz, DX4 nie miał polotu, a powinien być 4 razy szybszy. Indy maił dwa razy mniej ramu. poprostu sylikony to sylikony tera maj± 64bitowy system oper, to duzo zmienia. nikt mi nie powie ze 32-bitowy windows [w ktorym siedzi czesc archaicznych 16-bitowych sterow] bedzie moglo sie rownac z platforma 64-bitowa. Ale zem sie rozpisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzmy sobie szczerze. O czymś świadcz, że procesor o zegarze 16 MHz miał taką wydajność jak intel ze 100MHz. Tylko i wyłącznie odpowiednia promocja PC i windozy spowodował, że gorszy sprzęt uzyskał przewagę na rynku. Amiga miała lepszą wydajność i stabilniejszy system. Ale cóź nie pora ronić łez tylko odpalmy maxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeli¶cie o Hamerze? Moze nie nowe ale ostatnie dzieci±tko firmy AMD. Udało im sie pokonać Intela i stworzyli procek 64 bitowy. Hamer 800 MHz miażdży nowe P4 1600. Z tego co wiem asus juz zaczoł produkcje płyt pod to. Wiec jesli to bedzie dostepne, to sie zaczniedopiero. Cena nie jest mi znana, ale jak by nie było to procki do kompa domowego, choć na pocz±tku będ± wykozystywae tylko w serverach :( a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności