Skocz do zawartości

wnętrza łazienka


KNYGHU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bo wprowadzają dużo ciepła do tego wnętrza

idea była taka żeby zrobić łazienkę jak najbardziej przyjazną dla starszych ludzi

postawilismy przedewszystkim na funkcjonalność oraz opakowanie brzydkich urządzeń dla niepełnosprawnych w przyjemne dla oka klimaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderki fajne :D ale wydaje mi się że ta długie "proręcze" to raczej nie wytrzymają na takiej długości i druga rzecz tyle kombinacji to może trzeba było jeszcze zrobić opuszczaną umywalkę i lustro z regulacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu opuszczana umywalka ta jest zamontowana wedłóg norm urządzeń dla niepełnosprawnych. A lustro choć na renderze tego nie widać w projekcie jest przewidziane i opisane jako uchylne. Poręcz pewnie posiadałaby jakieś dodatkowe mocowania

poprostu nie pokazaliśmy tego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi osobiście średnio sie podoba, szczególnie patyczki wystające z prostopadłościanu (zresztą całośc jest jeszcze odgrodzona chromobarierką). Dlaczego tak są rozmieszczone sprzęty wewnątrz? troszkę długa jest droga pomiędzy umywalką a wanną/natryskiem. sprawne połączenie chyba powinno być zapewnione na drogach Miska-Umywalka, Umywalka-Wanna/natrysk. przeraża mnie wisząca z sufitu poręcz. chyba ma ułatwiać poruszanie sie, ale na tak długiej drodze na samą myśl robią mi sie odciski. Nie wiem jakie mieliscie ograniczenia powierzchniowe i gabarytowe, ale może uklad miska-umywalka-wanna/natrysk byłby lepszy. Lub natrysk-miska-umywalka-wanna (z wanny i natrysku rzadko sie korzysta w trakcie jednej sesji)

Przyjemne renderki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega widze że nerwowy :p

dałeś koncepcje to się dziwisz że się ludzie czepiają-pytają?? :D

co do umywalki to tak mi się wydawało i tyle.... a jeżeli już, to zakładasz że wszyscy kożystający z takiej łazienki we wszystkich pokojach będą na wózkach?? to dlaczego na planszy są "normalni" ludzie??

a lustro uchyla nie na pilota :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże okno --będzie wiało i staruszki szybciej na zapalenie płuc kojfną ;-)

jak i dziadkowie podglądacze spadający z drzew..

ale to dobrze bo dps bedzie miał dużą rotację ;-)

 

a tak powages to + dobrze że dużo miejsca bo starczy dla pielęgniarek

to coś na suficie to szyna? powinna włazić przede wszystkim nad wanne bo tam wyciąg elektryczny jest najbardziej potrzebny

a na reszcie przestrzeni poręcze przzy ścianach wystarczą

staruszki mają problemy z tak wysokim podnoszeniem rąk - krążenie itp.

umywalka z regulacją wysokosci to lux zwłaszcza gdy jedna osoba jest na wózku z druga nie może się schylać

 

fajne renderki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudny temat. Przy takim przeznaczeniu lepiej robić otwarty prysznic, bez szyb, które mogłyby się potłuc; większy tak by opiekun miał łatwy dostęp i ew. łatwiejszy dojazd wózkiem; najlepiej bez brodzika, o który można się potknąć i który uniemożliwia dojazd wózka; koniecznie z odpływem w posadzce. Miska ustępowa w takim obiekcie powinna być chyba wisząca.

 

To jakiś konkurs? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się. tym bardziej, że:

Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli - Monika Chorzęda za łazienkę przy sypialni i Damian Kordy za pokój kąpielowy. Nagrody za drugie miejsce nie przyznano. Dziesięciu studentów otrzymało wyróżnienia.

 

że tak zapytam: co jest nagrodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

stary naprawde projekt podchodzi pod moj gust :)

 

i prezentacja jest fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności