Skocz do zawartości

Piekna i Bestia: "Kiss of death"


Jonasz_Real

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż mus to mus. Zostałem zmuszony do napisania eseju. Baka ! Nie będę streszczał że parka jest połączona rurkami, i takie inne szczególiki. Napiszę krótko.

 

Tajemnicza Bestia nieznanego pochodzenia, która dominuje nad manekinem "jako Piękna". Przyjmuje z głębokiej konsekwencji przyjęcie wieczności i nieskończoności świata idei. Zakłada on, że świat idei w którym się on znajduje w świecie materialnym jest wieczny, nieskończony i doskonały. Bo skoro Bóg jest bezpośrednim twórcą świata materialnego, to "NIE" znaczy że świat jest zły z natury ani nazbyt niedoskonały.

Duszę, którego stara się wyssac od niej jest ona boską ideą, stworzona na wzór samego Boga. Nie jest ona ograniczona w czasie, jest nieśmiertelna, ale jest ograniczona w przestrzeni. Oferuje również możliwość bezpośredniego kontaktu ze światem idei. I to jest to, czego Bestia najbardziej pragnie.

 

Technika: Photoshop, Tablet

Start Bitwy: 20-01-06

Koniec Bitwy: 09-03-06

 

Ostateczna praca:

 

pieknaym2.jpg

 

 

I detale, jeśli można:D

 

kissofdeathdetail9qbgk7.th.jpg

 

 

URL%5D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świtnie się to zapowiada z tego konceptu, na prawdę. Ja bym to widział w niebieskiej tonacji z jasnymi metalicznymi rozbłyskami, albo rozróżnienie kolorystyczne planu pierwszego i drugiego np robot w barwach niebieskich a kobieta lekko bardziej czerwona. To tylko pomysły.

 

Scena ma potencjał, można w nią tchnąć dużo grozy i napięcia.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jak widac ostro pracuję nad tym. Skoro miałem problemy z głową, postanowiłem poszperac w moich śmieciach stare szkice. I znalazłem ciekawy fragment postaci. Myślę, że trafiony. Na razie, co dalej ? Zobaczę.

Robota trochę przekręczę nieco w bok. I to raczej będzie orga-mecha, czyli połączony całe cielsko z kawałkiem blachy. A nie jak sądziłem wcześniej, że cały będzie wykonany z metalu.

Dzięki za komentarz ArTooRo, jakoś mało widzę tych komentarzy. Czyżby mnie nie lubią, :D. A propos kolorystyki, to narazie się wtrzymam, chciałem namalowac w takich oliwkowych kolorach, a nie w innych. Podobnie jak w filmie "Miasto zaginionych dzieci" albo "Bardzo długie zaręczyny".Polecam te filmy, naprawdę...Ale jakby co, to zastoczuję się do tych barwach ;),ewentualnie będzie deską ratunku. Póki co, dobrze się prezentuje. Tak mi się wydaje...

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zmiana troszkę klimatu, bo nie mogę się zdecydowac. Próbowałem utrzymac w rembrandowskich kolorach. Hmm...nie wiem czy jest okej. Przysły update może się katastrofalnie zmienic, bo lubię eksperymentowac. :D

 

Pozdrawiam Jonasz_Real

[ATTACH]29485[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

według mnie świetnie to juz na tym etapie wyglada, co do twarzy robota to kojarzy mi się ona z twarzami morloków z komiksu "wechikuł czasu" który całe lata świetlne temu był wydany w " alfie", a wracjac do pracki ma świetny klimat, pojechany, coś w niej jest, bardzo jestem ciekaw dalszych postępów a szczególnie finalnego obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Master, może póżniej dam tego highlighta, bo narazie ustawiam kompozycję.

A oto szkice samego kokonu. Którego póżniej zastosuje. Miałem dzisiaj nudne zajęcia na Akademii, więc pomyslałem, że trochę poszkicuję.

Tylko trochę mnie martwi, że praca może byc wydłużona. :rolleyes: Albo go utnę...

Pozdrawiam

Jonasz_Real

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc i dzięki za komentarze.

ArTooRo, czy to znaczy ze schodzę na bok ? No jeszcze mogę powrócic do pierwotnej koncepcji. No to zrobimy małe referendum, kto jest za zmianą, a kto przeciw. :D Głowe mogę jeszcze przerobic bardziej industrialnie, technologicznie albo w Pana Drakule, ;)

Pozdrawiam wszystkich

Jonasz_Real

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę żadnej kontrowersji w pracy. Obecna koncepcja bardzo mi się podoba - wizualnie, zwłaszcza manekin. Co innego mnie dręczy...

Dlaczego ten bestyj wkłada język w nieorganicznego manekina? Lubi plastik, czy coś mu się pomyliło ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

Ja bym doradził żebyś jechał po swojemu czyli tak jak to widzsz, bo według mnie to co jest do tej pory idze w dobrym kierunku, oprócz wczesniejszych skojażeń z morlokami, nasunęło mi się jeszcze jedno a mianowicie z gigerem, jest coś w tej pracy takiego własnie łagodnie mówiąc kontrowersyjnego ;), przez ciasny kadr klaustrofobicznego, takie troche zło prawdziwe, co do tej " rurki" którą mechaniczna postać wsowa do ust manekina to jesli juz wszystko tłumaczyć to może robot chcę ożywic manekina, mmoże właściwie nie do konca jest robotem. moze chce sobie storzyc żywego manekina, osobiscie nie lubie wszsytkie sobie tłumaczyć lubie odbierać prace na poziomie emocji jakie one wzbudzają we mnie, i wcale praca nie musi być logiczna poukładana dokłądnie wytłumaczona tak żeby wszsysko bylo jasne, ale to znowu jest mój subiektywny punkt widzenia z którym nie każdy musi sie zgodzić.

Poza tym ciekaw jestem w jakiej rozdzielczosci tworzysz tą prackę, czy kolorystyka ulegnie jakiejś drastycznej zmianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już, już do was wracam. Te opóznienia są spowodowane z zaliczeniami na Akademii. A więc nie jest łatwo, pobyc z wami :D. Na początek sie przywitam wszystkich, i dziękuje za kommentarze.

 

Kednopser Dobre pytanie dlaczego manekin? Nie umieściłem ja bez powodu, chciałem pokazac że każdy przedmiot ma duszę, coś w rodzaju reinkarnacji. Wracając do pracy, chciałbym umieścić nad manekinem białą poświatę, a bestia będzie wysysał duszę. Jakis sens jest.

 

Mario Don Dzięki za długi komentarz :)

Wiesz, nawet można pójsc w tym kierunku. Że Bestia będzie się starała ją ożywic, albo odbierał jej duszę. Co do kolorystyki to tak naprawdę chciałem zrobic w niebieskiej tonacji.

To fakt, ten kadr jest za ciasny. Nie czuc tej przestrzeni. Dam wam linka, i chcę, wam pokazac w jakim kierunku mógłym teraz pójsc ;) Posłużę to jako żródło inspiracji.

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=243072&page=1&pp=15

Wiecie co, chyba zmienię całosc tej pracy. Pójdę w podobne ślady, Jest jeszcze trochę czasu, by to zrobic.

Co do rozdziałki to pracuję w 5000 x 7000 pix, na większych formatach nie mogę już pracowac. Bo mi komputer zdycha. Za mało Ramu mam.

No tyle na dzisiaj, Trzymajcie się i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

Z tym ciasnym kadrem to z mojej strony nie był zażut wręcz przeciwnie, mnie się podoba właśnie ten kadr, co do koloru to muszę przyzanć że jakoś przyzwyczaiłem się do obecnego, ale jesli planujesz zmainy to trudno , może będzie jeszcze ciekawiej : ), jesli chodzi o tą wysysaną duszę to chodziło mi to też po głowie ale nie chciałem tego pisać co by nie było komentarzy że " skąd manekin ma duszę". Rozdziałka spora, podziwiam właśnie ludzi od 2d którzy na małym ekraniku (nawet takim 20") tworzą duże obrazy, no ale innego wyjscia nie ma, ideałem byłby ekran wielkosci tworzonego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc i dzięki Mario za komentarz. :)

Odwróciłem obrazek, zupełnie się zmienił. Myślę, że na dobre. Co do zmiany kolorystyki narazie się wstrzymałem. Póżniejszych etapach, chciałbym ich trochę przesunąc na dalszy plan, z widokiem kokonu. Albo Self Destruction :D Wygląda jakkby bestie przewiało fala uderzeniowa. He he. To by było na tyle.

Pozdrawiam

piknaibestia138yx.jpg

URL%5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArTooRo, czy to znaczy ze schodzę na bok ? No jeszcze mogę powrócic do pierwotnej koncepcji.

 

Nie, to niczego takiego nie oznacza - po prostu bardziej mi się podobała poprzednia koncepcja, ale to nie oznacza, że teraz jest źle. Od siebie dodam jeszcze, że lubię realistyczne podejście do prac (w sensie wykonania, a nie elementów które przedstawia), bardziej niż artystyczne (specyficzna stylizacja itp), więc jeśli to dobrze wykończysz to będzie baaardzo ciekawie :)

 

Po prostu na tym etapie wyobrażam to sobie jak kadr z jakiegoś dobrego filmu sf, czyli pójście w stronę fotorealizmu aniżeli rysunku. Po co Ci o tym truję :) ? Ponieważ na tym etapie będziesz musiał dokonać wyboru, w którą stronę chcesz pójść (o ile wcześniej go już nie dokonałeś :D)

 

Jako refkę świetnych metalicznych, klimatycznych połysków daję link do tej tu pracy http://www.cincn.com/weiming/unperdictable_contact_2_L.jpg

 

Czekam niecierpliwie co dalej z tego się wykreuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

może obróciłeś dlatego, że zbyt długo oglądałeś to co stworzyłeś i wydaje Ci się, że lepiej jest teraz. Według mnie tak nie jest.

Obraz stracił pierwotny sens, jaki miałeś na początku.

Lepiej kierować się pierwszą myślą bo później można się zapędzić w pole kukurydzy ( nie raz tak miałem )

Pozdrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

Hym też juz przyzwyczaiłem się do pierwotnej wersji, ta mi jakos nie leży, może dlatego że w poprzedniej wersji robot będąc nad manekinem sprawiał wrażnie dominującego :D , co dodawało dodatkowego smaczku, ale ja tam się nie znam : ),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

No to odpiszujemy:

Leru: He he dzięki, dzięki. :) Nie spodziewałem się dostanę od Ciebie posta.;)

ArTooRo: Dziękuje Ci bardzo za linka i wezmę to pod uwagę. To prawda muszę dokonac wyboru, ale to nie bedzie łatwe. Innym podoba się poprzedni kadr, a w drugim widzę sens dalszej pracy. W tym ostatnim obrazku, są pozostałości z pionowego kadru. To również należy brac pod uwagę niezadowolenia. Chyba, że będę pracował nad dwoma pracami. A potem zobaczę co z tego wyniknie. Cierpliwości...:)

OMAM: Dzięki !:)

Koniu_1990: Dzięki ! Co do tematu samej _Kreski_ to nie wszyscy mają do tego smykałki. :) Owszem jego rysunek, też mi się bardzo podoba.;)

Maronski, Mario Don : Dzięki za komentarz. To też wezmę pod uwagę, jak pisałem wcześniej są pozostałości z tamtego kadru. Owszem, niektóre tutaj elementy nie pasują do aktualnego kadru. Ale nawet taki niewinny obrót, mogą przyjsc do głowy nowe pomysły. To dzięki niemu pozwoliło mnie nakierowac, może innaczej powiem, pójsc inną drogą. Mogę zrobic efekt destrukcji, ułamek sekundy przed samym wybuchem. No nie wiem. Pokaże kilka wersji na przyśłosc. Postaram popracowac nad dwoma pracami. Co potem ? Zobaczymy

Trzymajcie się, Hej !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ziomale

Spóżnione podziękowania Nino, dzięki. Miałem małą przerwę z pewnych powodów. No nie ważne, od teraz ruszam z koksem. A więc jest, co się bac. :D. Buuu. Zmieniłem Pana główkę, bo wcześniej był wersji light. Namalowałem go tak szybko, niecałe godzinę. Żebyście nie mysleli, że nic nie robię.

w poprzedniej wersji robot będąc nad manekinem sprawiał wrażnie dominującego :D , co dodawało dodatkowego smaczku, ale ja tam się nie znam : ),

Bardzo IMHO słuszna uwaga. I tak zrobiłem. Pozdrówka :P Odwróciłem obraz z powrotem na lewo i rzeczywiscie Maronski miałes też rację. :)

Ręce do wymiany i chciałbym pokazac rozrywający materiał nad biustem. Ale nie czuc tego. Muszę to poprawic.

Do usłyszenia.

I pozdrawiam wszystkich

Jonasz_Real

 

piknaibestia164sm.jpg.

Fragment: :D

 

piknaibestia178zl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

fajnie że wróciłeś do orginalnego ujęcia, czasem pierwszy rys jest najlepszy, co do głowy "robota" to też jestem za starą wersją, mimo swego "masakrycznego" wyglądu miała jakiś taki ludzki wygląd i jakos idealnie grała z manekinem, czuć było o wiele bardziej mroczniejszą atmosferę, teraz przerodzila sie torche w s-f, no i oczywiste jest skojaznie z alienem, dzięki luzowi w poprzednim kadrze był on w sam raz na mroczno klaustrofobiczne ujęcie, teraz jest juz za ciasny przez "aliena", pozdro

 

dodam jeszcze że "alieniczne' kształty są juz troche wyeksploatowane, a ten poprzedni robot był orginalny, w przypadku robota zawsze tez można pójść w strone biomachines, czli połącznia tkanki organicznej z mechanizmem, moze to dać bardzo fajny efekt...

 

i jak tu twórca ma mieć wolną rękę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Kaska za komentarz. Poprawiłem kolorki lampek, jakie lubisz pomaranczowe, zielone ? Tylko niestety bezzapachowe :D

Ale myślę, że oki to są pomaranczowe.

Wciąż jestem nie zadowolony z tła, wogóle nie pasuje do reszty, może mi coś doradzicie. A może to jest kwestia dopasowania samych kolorów. Chciałem namalowac budynek cos w rodzaju a'la Katedry, (nie należy kojarzyc z Baginskim;)), który jest połączony z piramidą z flegmą. Nad bestią znajduje się odwrócona szklana piramida. Którą ma pokazac swoją potęgę.

To tyle na dzisiaj. Może wieczorem cos dorzucę.

Pozdrawiam wszystkich

piknaibestia192vs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera no! Jest gites.

Moze podkresliłabym piramidę, a ściemniła budynek, który widać w prześwicie obok twarzy (ma podobne kolory co para na pierwszym planie, co sprawia, że praca robi się nieczytelna dla osób, które nie widziały kolejnych etapów tworzenia. Zaś piramida - genialny pomysł - jest mało widoczna i bez Twojej uwagi wygląda raczej jak jakaś kratownica zawieszona w górze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna jest ta struktura u gory!drugi plan a takie czucie przestrzeni.

co do pierwszego planu to racja ze ciezko z poczatku zrozumiec strukture tego robota.

skontrastuj plany kolorem albo nasyceniem swiatla i bedzie elegancko:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności