Skocz do zawartości

[Urbanistyka] WIP "URBAN CHAOS"


nitoprek

Rekomendowane odpowiedzi

temat: osiedle domkow jednorodzinnych na ok 100 domkow

 

co o tym sadzicie?? te domki mamy zamiar wstawic do naszego projektu z urbanistyki.. wszystko wykonane w ArchiCadzie 9.0+LW. jak wam to pasuje...

 

czy to dobra alternatywa dla domkow z bialymi scianami i czerwonymi dachami(bo taki zwykl chyba juz byc standard)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to pomaluj ściany i na biało i daj czerwony dach to zobaczysz czy pasuje, tzn. nie pasuje ;)

 

imho do tego dół ciemno szary a góra z paneli drewnianych też ciemnych i okna czarne a nie białe :P

 

napewno lepsze od katalogu :) chociaż te powtarzane zapałki nad wejściem wszystko psują ale to możnaby upraszczać do nieskończoności ale pewnie by ci tego nie przyjeli :)

 

zamiast tego płotku na balkonie, idź może za formą całego budynku i wstaw tam podłużne panele szklane z podziałką więcej niż 10 cm ;)

 

sialalala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, co - mnie się te domki podobają, a jak bym się chciała przyczepić to bym powiedziała ze troszke za dużo tych patyczków/słupków co na całym osiedlu 100 domków da efekt kolonii patyczaków:). Ale to jedno jedyne zastrzeżenie które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche niedorzeczne.

 

jesli sciezka prowadzi do drzwi to drzwi sa na wysokosci 15 - 20 cm nad zimia i wygladaj jak okno, jesli to obok to wjazd do garazu to jedzie sie po trawie a te ramy nie maja zadnego uzasadnienia. okna koncza sie za wysoko. jak masz balkon to powinnien sie pojawicjakis stropodach a na drugim pietrze to juz na pewno i jest on grubszy niz 20 cm.

 

co do bryly to ani tak ani nie. strasznie roznicujesz parter od pietra. moze jakis wspolny wyznacznik?

 

zycze milych poszukiwan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za uwagi... wszystko postaramy sie uwzglednic... faktycznie model jest troche niedorzeczny bo byl robiony szybko i mial dawac w miare duza mozliwosc manipulowania... dlatego dzwi sa wysoko i stad tak wiele nie dociagniec... i dlatego zamieszczony zostal tutaj :D jak wam cos jeszcze do glowy przyjdzie to napiszcie... niedlugo damy poprawiona wersje... z rzutami mam nadziej :D to jeszcze bedziecie mieli okazje popastwic :D thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jestescie studentami i sam chcialbym na moim projekcie z urbany - osiedla domkow miec cos takiego. Moje bylo zenujace :D. Ale jesli robiliscie to pod kieronictwem prowadzacego i nie powiedzal Wam ze amerykanskich osiedli nie projektuje sie w Europie (wlasciwie nie powinno sie ich projektowac takze w Stanach...)to niech sie dokształci przed nastepnymi konsultacjami z jakimkolwiek studentem... taki to ze mnie zarozumialec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... prowadzacy byli nie specjalnie zadowoleni.. my chcielismy zrobic cos innego i to sie nam udalo :D

 

poza jeszcze jednym projektem... absolutnie wszystkie to byly orgia bialoczerwonych bud... z ulicami i placami zasranymi jakimis fontnienkami.. kupidynkami.... hitem byla swiatynia grecka :D na glownym placu :D...

 

heh...pozatym to pierwsza nasza urbana... i tak duzy projekt na kompie... wiec cieszymy sie ze slowa krytyki nie sa tak ostre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszcie sie cieszcie,..raczej nikomu sie po prostu nie chcialo pisac

nie chce obrazic, ale dla mnie to radosna tworczosc studencka

bez pokory i zrozumienia zawodu. Kazdy przez to przechodzil

i radze jak najszybciej si eobudzic :).. wywalic komputer i zabrac sie za papier i piorko. Komputer to nie narzedzie do projektowania. to taki odkurzacz raczej do sprzatanai syfow w projekcie ktory juz na kartce jest ladnie narysowany, zaprojektowany.

 

te domki sa jak z kosmosu,

i wiele ludzkich zasad zostalo tam zlamanych.

 

chcieliscie zrobic cos innego, .zrobiliscie.....ale po co ?

nie zal czasu ?

 

pozdrawiam

fotoas

 

heh...pozatym to pierwsza nasza urbana... i tak duzy projekt na kompie... wiec cieszymy sie ze slowa krytyki nie sa tak ostre :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wywalic komputer i zabrac sie za papier i piorko" fotoas a co by wtedy biednemu studentowi architektury zostalo :D a tak powkleja pare bloków w cadzie poskleja pare boxów w maxie i jeszcze na naukowe sie załapie :D ...

A co do projektu to hm rewelacji to ja tam nie widze a orginalnos hm innośc nie zawsze jest dobrą architekturą.. mam jeszcze pytanie w gdzie te domki mialy by teoretycznie stanac.. a jaka byla ocena tak z czystej ciekawosci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoas ma pelna racje...zgadzam sie w 100% co do kompa - moim zdnaiem mordercy pomyslow. Przynajmniej do urbany olowek i piorko (w moim przypadku tona mazakow) komp na samym koncu. Komp ogranicza i zacheca do skupiania sie na detalach co przy projektowaniu nie jest dobre...

 

A co do radosnej studenckiej tworczosci i budzenia sie - fotoas wyluzuj brzmisz jak ktorys z moich prowadzacych, brakuje tylko - zrobcie cos ze soba bo nie znajdziecie pracy w zawodzie ;)

 

Pozdro znaczy respect...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. nasi mowią... "przestańcie tyle pic i zacznijcie cos robić" :D

 

a co do olowka... no to w sumie pracowalismy w olowku pol semestru... komputer wszedl miej wiecej w tym momencie kiedy mielismy siatke ulic.

 

mozliwe ze to za wczesnie, nastepnym razem wezmiemy to pod uwage.

pozatym ciezko sie przcuje w 4 os. z czego 2 tak naprawde cos robią :]

 

dzieki za wszystkie opinie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności