Skocz do zawartości

Sky Light exclude :[ :/ ...


dreda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dawno mnie tu nie było :| .

Dobra, nie będę lał wody, przejdźmy do meritum, mianowicie: albo ja jestem chwilowo [mruga] \"zacięty\" albo rzeczywiście coś jest nie tak. Ustawiam w brazilu przy luma server -> sky light w opcji shadow exclude aby illuminacja nie działała na plane, a po renderingu obiekt jest oświetlony sky light\'em... co jest grane ?? przecież zaznaczyłęm, że ma nie być oświetlony.... proszę o pomoc !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestey jesteś raczej zacięty :-)))

W Luma Servie nie da się wyłączyć rzucania światła, a jedynie GI i cienie!! Wyłączenie obiektu spod działania światła jest dostępne tylko z poziomu Brazil light, tak więc nie ma tutaj mowy o wyłączeniu obiektu spod SkyLighta!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... właśnie mi chodzi o to aby GI nie rzucało światła na pewne obiekty ( nie chodzi o swiatła umieszczone w scenie ) :)

tak więc nie ma tutaj mowy o wyłączeniu obiektu spod SkyLighta!

przecież w brazilu jest opcja Exclude

 

brazil.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego co chcesz dokladnie uzyskac. Jesli chcesz aby GI nie odzialywalo na obiekt - masz zakladki w ustawieniach brazila Generator exclude i Receiver exclude. Mozesz tam poustawiac czy chcesz wylaczyc obiekt spod iluminacji ewentualnie rzucania/przyjmowania cieni.

Sprobuj wylaczyc iluminacje dla obiektu w pierwszej zakladce. Albo po prostu wylacz skylight, mozesz tez pokombinowac z kolorem skylight\'u. Nie wiem dokladnie o co ci chodzi wiec podaje pare mozliwosci.

pozdro

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności