Skocz do zawartości

Czy przy renderingu wyskakuje wam Application Error??


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Heh, w związku z nurtującym mnie problemem, postanowiłem w końcu zbadać opinię publiki ;)

Tak więc krootkie pytanie - Czy przy renderingu wyskakuje wam z jakiegokolwiek powodu Application Error??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Jesli zdarzyło wam się to parę razy to piszcie co to był za render... co przedstawiał, ajesli znacie przyczynę błędu to też ją podajcie!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam MAX\'a 5.0 z Brazilem 1.0 na dwóch systemach: XP - najczęściej oraz Win\'98 - dosyć rzadko, jednak z podobnym problemem jeszcze się nie zetknąłem.

 

Skoro ta sonda zaistniała, to rozumiem, że Twoje problemy niestety wciąż nie rozwiązane?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkalme sie z tym problemem, ale on dotyczyl takze wszystkich gierek ktore sie wieszaly bez powodu, odkrylem ze chodzi o procesor ktory sie po prostu przegrzewal na duzych obliczeniach, pewnie upaly mialy w tym swoj udzial. Wiec jezeli gierki ci takze wieszaja sie bez powodu znaczy ze procesorowi jest za goraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Niom, gierki tesh mi wywala!! Najczęśąciej zwykłe wywałki, ale często wyskakuje tesh blue screen of death... co najciekawsze, jak się komputer dotzre parę tygodni to dzuiała lepiej ;-))) Heh, ale wydaje mi się, że temperatura procesora jest ok... btw. jaka powinna być temperatura Athlona 2000+?? Mam wilgachnego cooolera na nim, cooolera na karcie graficznej, na płycie i w obudowie.... więc chyba powinno wystarczyć!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem takie problemy, szukałem przyczyny i doszedłem do wniosku, że to wina tego iż podkręciłem celerona 2G na 2,7, zmniejszyłem taktowanie , problem zniknął.

cóż można powiedzieć na temat twojego athlona - może się za bardzo grzeje, w każdym razie to raczej wina procka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System temp. - 57C

Procesor temp - 64 C

 

To źle?? Mam cooolera na procku (takiego wieeelgasnego), na płycie głównej, karcie graficznej i obudowie....

 

Ech, ja nie wiem... macie może jakiś soft do monitorowania stanu i temperatury procka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz tu i potem pobaw sie ustawieniami

http://mbm.livewiredev.com/

nie zapomnij sciagnac spolszczenia a ikony od proca i fana ustaw na listwie bedziesz mial co obserwowac

co do athlona (mialem ale ze slabszym zegarem) to na boxowanym wentylatorze chodzil rok temp 35-40 jak render to 60-65

wymienilem coolera na cichego coolermastera temp zeszla 35, render gry do 55

teraz pentium 4 HT temp 28-32 render 35-39 gry do 45 (wszystko latem)

ZDECYDOWANIE TWOJ ATHLON MA ZA WYSOKA TEMP = SLABY COOLER, powyzej 60 przestaje byc stabilny na 100%

a poza tym latem i tak sa z nimi problemy

Ogolnie ostatnio Intel znowu z przodu, a zegary Athlona i tak sa wziete z nieba

Twoj to tak naprawde 1,8GHz

Do pracy Athlony cos mi ostatnio sie nie nadaja, latem na pewno (tego roku w calej Europie ludzie narzekaja ;-))

za 3 tygodnie bedzie lepiej pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hump - MIAŁEŚ RACJĘ!!! To przez temperaturę... tylko co z tym zrobić?? :-(

 

sensor 2 - LMB Remote przed renderem ma 60 C, podczas renderu wyskakuje do 79 C, a później stopniowo spada do 60 C jak włączę render zanim spadnie to szybciej mi go wywali!! NIesamowite... hmm....

Na procku mam gigantyczny wiatrak Colorfula(?- nie chce mi się ściągać obudowy i sprawdzać, bo kompa ma w szufladce...)... wydawało mi się, że będzie dobry - najwiekszy, jaki był dostępny, a tu masz... :-(

 

Mhm.... no właśnie sobie wytłumaczyłem, dlaczego komp pracuje w takiej temperaturze... heheh, na starym zaczęły się pojawiać takie problemy, gdy zmieniłem meble w pokoju... wsadziłem go do półki... prawie idealnie dopasowanej do kompa... no cóż... tak więc problem + powód zostały rozwiazane...

 

Teraz pozostaje tylko spisać wszelkie poradyu i umieścić gdzieś na necie, bo widzę, że nie tylko ja mam z tym problem, a powodów (i rozwiązań) może być tysiące....

Teraz niech mi jeszcze ktoś podeśle linka do jakiegoś programowego zchładzacza, bo przez najbliższy tydzień siedzę non-stop w robocie i nie będę miał czasu w godzinach robotniczyć wyskoczyć do komputerowego :-)))

 

hump - wieeeelgachen dzięki, jesteś wielki....

Niech Bóg Ci to w dzieciach wynagrodzi... byle nie za wcześnie i byle z dobrą kobietą...

Jeshche raz - BiG THX!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati to ja sobie wyobrazam jakie jest powietrze pod twoja obudowa. Jesli to ATX MIniTower to proponuje zakupic wentylatorek do obudowy za 20 zl i zainstalowac odwrotnie tak aby wytlaczal!!! Jesli chesz kup 2. Ja tak mam i temperatura w moim kompi na P4 2.4 HT i Intel 865 jest okolo 15-20 stopni przy renderingu mniejsza.

 

Niestety zmartwie cie to nie przegrzanie. Jezeli takie cos zdarza sie tylko czasami i to po duzym obciazeniu i w roznych sytuacjach to jest to wina przegrzania. Ale jesli to zdarza sie notorycznie i w tych samych miejscach (tak jak u mnie :() to znaczy ze nie wiem co to znaczy ale problem lezy gdzie indziej.

 

Zainstaluj te wiatraczki i zobacz jak chodzi, a na przyszlosc polecam coolerki z seri DragonORB, wielkie szybkie (7200) i CYLINDRYCZNE coolekri specjalnie dla Athlona. Najdrozszy model kolsztuje prawie 200 zl. Ale do tego i tak wiatraczki 8 mm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Midi Tower, problem pojawia się stale - w momencie skoku temperatury...

Jak kupię wiatraczek to napiszę co i jak... Na razie wiem,że jest jakaś aplikacja systemowa do chłodzenia temp. pracy, ale nie pamietam nazwy, mógłby ktoś mi odświeżyć pamię???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie!!

Problem został rozwiązany!! Otóż zawiniło chłodzenie... dzisiaj w warunkach polowych (z suszarką do włosów w dłoni :-))) wyrenderowałem scenę testową i... o dziwo poszło po całości ;-)) Heheh, muszę kupić dwa dodatkowe wentylatory... jeden do wdmuchiwania powietrza, a drugi do robienia \"przeciągu\" na przód obudowy... swoją drogą to chyba dziwne, że mimo takiego zajefajnie wielkiego wiatraczka, jaki dzisiaj tam umiesciłem temperatura dochodziła do 76 C... GHmmm.. po renderze (i wyłączeniu suszarki ;-))) spadła na 64 C i utrzymuje się tak nadal.... gdy uruchamiam render bez coolerów :-) to gdy temp. dochodzi do 79 C wywala mi błąd... tak więc, jak już wczesniej napisałem czas teraz spisać wszystkie problemy & rozwiązania i pozostawić potomnym ;-))

 

Btw. Przepraszam wszystkich brazilowców, że zwątpiłem i zainstalowałem VRaya ;-))) (swoją drogą całkiem nieźle hula - w porównaniu do starych wersji, które wczesniej miałem)... ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati

Ja ze tak pozwole sobie brzydko powiedziec obudowa sie wcale nie \"pierdole\"

WAZNY JEST PROCEK!!!

wiec obudowe mam zdjeta lub tylko oparta dolnym kantem (skos = gora luft)

Zreszta jak jest zalozona to i tak powiercilem 10x10 otworow kazdy o srednicy okolo 7mm

Poza tym chodzi tez o halas jaki takie dodatkowe wentylatorki wywoluja!

Wiec przede wszystkim

1. Ustaw cala kaste nie w mebelkach tylko luzem na podlodze (jezeli mozesz i nie przy scianie - z metr luzu niech powietrze ma upust)

2. Zdejmij obudowe (halas w sumie mniejszy niz z nowymi wentyaltorami)

Zmusi Cie to tez do systematycznego odkurzania sprzetu ;-)

3. Jak sie boisz lub kot CI tam moze wejsc to zostaw i powierc dziury

4. Kup wreszcie porzadny tj. DUZY I NIE ZA SZYBKI cooler wtedy bedzie tez cicho

bo po pewnym czasie zapomnisz o temp ale halas doprowadzi Cie do szalu

5. Obroty na Coolermasterze jakiego mialem dochodzily do max 2800

i bylo cicho jak makiem zasial. Temp Athlona jak pisalem wczesniej spadla o 10 stopni w porownaniu z coolerem boxowanym

Co do collera wejdz na tom\'s hardware i tam \"zdobadz\" potrzebna Ci wiedze

Nie bede proponowal konkretnego modelu

poczytaj i wybierz to co uznasz za najlepsze w Twoim przypadku

(miejsce kasty, halas, obroty, procek, temp, cena, gwarancja itp)

 

Jest tez duza szansa ze moze masz procek lekko podbity (nie overcloking tylko sam prad) albo w ogole ma jakas wade) moze pozyczysz od kogos podobny i zobacz czy tak samo bedzie sie zachowywal w zestawie

 

temp powoli spadaja, czy nie widzisz u siebie polepszenia sytuacji?

 

pozdr wszystkich

 

ps. jak juz kupisz nowego coolera to wyczysc ten silikon jak go ma i daj na niego srebrna paste np

THERMOPOX 75AGS 3q

taka kosztuje np w Komputroniku 17PLN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zdjąłęm obudowę, postawiłem osobnop... i 10C spadło!!

Alleluja!!! Hehehe... boczną klapę chyba rzeczywiście przewiercę i w miejscu, gzdie jest najcieplej wpieprzę tego coolera, którego teraz zamontowałem do tyłu i będzie loozik... miejmy nadzieje....

hehe, ale za to jak piknie teraz mi się wszystko renderuje!!! Eeech, pikne to wszystko... jak ja kocham brazila - 2 milosc po mojej dziewczynie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności