Skocz do zawartości

Możiwości Plani Millenium


Winkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałem wam zaprezentować możliwości programu Planit Millenium i prosić o komentarze. Zaznacze że na każdy z tych obrazków nie poswięciłem wiecej niz 6h ale jednocześnie jest to max możliwości tego programu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no własnie tu jest problem, jak wiecej swiatla jest to obraz jest rozmyty, nie da sie mapowac bo obraz zawsze jest w formacie 60/60, mozna co prawda modele transportowac, ale jak mu sie cos nie spodoba to wycina po kawalku modelu, nie ma swiatla dziennego obiekty szklane nie rozpraszaja swiatla itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownym zadaniem programu Planit jest stworzenie wizualizacji od reki. Przy kliencie. Na tym polega jego przewaga nad innymi programami. Zainteresowac kilenta, pokazac szybka wizualizacje....umowic na nastepny raz. Sprzedac to co oferowalismy (kuchnia, lazienka itp...:) )

Mala zabawa z lazienka ;)

 

lazienka7hg.th.jpg

 

a tutaj dowod ze jest swiatlo dzienne

 

kuch0im.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa np pogenpohl siematic nobilia

tylko tych mebli nie kupuje sie w hipermarketach....:)

Kazda wizualizacja to wciskacz kitu, tylko ile czasu potrzeba na przygotowanie

jej w 3D Studio?

Wyobraz sobie ze masz juz wszytko gotowe. A tu nagle klient zmienia koncepcje projektu (inny wzor drzwiczek, uchwytow, kolory...)

co robic???

 

Zabic goscia nie mozna ( niestety ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, masz rację, przydają się takie programiki i systemy.

to zależy jeszcze co i dla kogo projektujesz. nie znam możliwości takiego programu, ale mam wrażenie, że dla doświadczonego użytkownika zrobienie wizki pokoju dostosowanego dla potrzeb inwestora któremu zależy na czymś więcej niż ułożeniu szafek w rządku dookoła ścian i przylepieniu obok okapu zajmie mniej w takim 3ds, albo maya...

A na uporczywych klientów są zabezpieczenia. Np. zaznaczasz, że ciągłe zmiany gustu to +$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co oferuje w tej chwili max lub inny podobny program powala na kolana :)

Laicy myla to z fotografia.

Dlatego wykonanie takiego projektu kosztuje i mozna poswiecic mu kilkadziesiat godzin. Projekty w planicie to cos zupelnie innego, maja pomoc w sprzedaniu konkretnych produktow (glownie chodzi o meble) i zdarza sie ze za taki "projekt" potencjalny klient nic nie placi za niego. Mialem takie przypadki ze zrobilem jakis tam projekt a klient nigdy sie nie pojawil :(. Jak ludzie nie placa to i nie szanuja pracy innych...

 

W tej chwili ucze sie na nowo robic wizualizacje w 3D Studio Max :), heh moja pierwsza wizualizacje robilem w 3D Studio 4.0 ktory byl pod DOS, kiedys byl taki program tatus dzisiejszego maxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho na wizki o takim poziomie to wcale nie tak mało...

 

Kwestia doswiadczenia uzytkownika. jak dla mnie maksymalnie 1h na podobna wizke

jest kilka trikow w pracy z planitem ( np zmienic wielkosc mapy cieniowania z 256 na 520, poprawic slonce zrobic wlasne materialy) planit kryje w sobie calkiem niezle mozliwosci.

Najciekawsze projekty maja chyba niemcy http://www.shd.de/deu/loesungen/KPS/KPS_planit/imageview/index.php

na http://www.planit.com od kilku lat sa te same :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to myślę ze od Niemców już nie odstaje, mam już niezła bibliotekę obrazków tylko tyle ze Planit eksportuje mi rysunki w EMFach, które dużo ważą a jak je eksportuje do JPG to bardzo tracą na jakości.

 

A swoją drogą to chętnie bym się doświadczeniami podzielił. Tylko jakoś nie spotkałem ekspertów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje cos podpowiedziec...

Przyklad 1

fiore9ye.th.jpg

Jezeli masz bibloteke lazienki wykorzystaj z niej plytki na scianny i podloge. Zauwaz ze sa to obiekty 3D. Mozna je edytowac, zmieniac ksztalt wielkosci, kolor plytek i fugi. I o wiele lepiej wygladaja niz plaskie bitmapy.

 

Przyklad 2

piano3cv.th.jpg

 

Pobaw sie swiatlem, w naturze nie wystepuje czyste swiatlo biale. Tutaj uzylem kilku kolorowych swiatel. Oba projekty byly robione 2001-2002 jeszcze na starej wersji Planita.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności