Skocz do zawartości

Glow a sprawa polska (cieni znaczy się) :P


Coruscant

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawy mają się następująco. Zrobiłem swoją planetę, zrobiłem źródło światła które odsłania tylko połowę owej planety. Niestety po nałożeniu w Video Post efektu Glow, jest on przypisywany do 100% obiektu, więc także do zacienionej części. Wygląda to oczywiście tragicznie, pół planety pokazane, pół leży w cieniu a i tak widać glow na jej całej powierzchni. Jak temu zapobiec?

 

Jeszcze jedno pytanie. Jak ustawić transparent dla Glowa bo mi za mocno to wszystko świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

w opcji glowa masz filters

 

ustaw na perimeter /alpha

 

w source ustaw na whole albo na object id (musisz w preferences obiektu ustawic gbuffer object channel na jakis numer, pozniej bedize to id obiektu)

 

w preferences glowa musisz ustawic color na pixel

 

chyba wystarczy

 

transparent , a raczej indensity ustawiasz w preferences glowa w zakladce color

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za odpowiedź. Gdyby ktoś jeszcze zajrzał do tego tematu i znał jakąś stronę gdzie byłaby naprawdę wielka tekstura gwiazd (powyzej 2-3000px) i nie odsyłajcie do google bo spędziłem tam 5 ostatnich godzin (nawet na stronach NASA) i nie znalazłem nic co by mi odpowiadało :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem niestety nie ma tam mgławic czyli takich niebieskich poświat wokół galaktyk a zależy mi na 110% realizmu, tzn może nie aż tak, zeby całą sferę niebieską co do 1 gwiazdki oddtwarzać, ale żeby miało to ręce i nogi =).

 

Do tej pory próbowałem:

 

Atmosfera:

 

Video Post - Glow - tutaj kombinowałem z wszelkimi ustawieniami i generalnie byłoby dobrze gdyby nie kolor o czym pisałem już wyżej.

 

Texturami - to o czym pisał Karrde, tutaj też kombinowalem z ustawieniami, niestety efekt mnie nie zadowala, jest strasznie sztuczny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności