Skocz do zawartości

POJAZD 3D : MAZDA RX-8 \'2003


WIERZBA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zobaczyłem RX-8 , natychmiast postanowiłem ją wymodelować . Sam jeżdżę mazdą 323f - super fura[dresik] więc zrozumiałe ,że rx-8 to moje marzenie . Ale narazie , / jak zrobię /będę miał modelik. [rotfl2].

Poprzedni mój WIP :\"Maluch - moja była fura\" miał na celu lepsze zapoznanie się z technikami modelowania , teksturowania i renderingu w Maxie. Model wykonany był za pomocą splajnów.

 

W tym WIP\'ie mam na celu:

1. Wymodelować furę za pomocą polymodelingu /boxmodelingu?/

2. Poświęcić się zrobieniu wszelakich szczegółów - tak aby model wyglądał realistycznie .

3. Po wykonaniu modelu - zrobić krótką animację /jazda autostradą itp./

 

Ze względu na zawalenie robotą zarobkową - efekty mojej pracy nad RX-8 pojawiać się będą bardzo powoli . Wystawiam tego WIPA po to aby zmobilizować się i skończyć go.

!!

 

Na razie zbieram materiały - widział może ktoś jakieś blueprinty RX-8 ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielkie dzięki za Blueprints.

 

No to zaczynam . Na razie nie ma co oceniać . Mój post wynika z tego , że mam małe pytanko:

Jak wy to robicie ?

1. Modelujecie cały kadłubek , a później wycinacie mu drzwi i inne detale ? czy

2. Robicie poszczególne elementy ?

 

W poprzednim modeliku /spelajnami/, najsampierw zrobiłem całą bryłkę /zmeszowałem / a potem wycinałem boolenami drzwi itd . Wadą tej metody było to , że miałem sporo kłopotów z późnieszymi poprawkami na gęstej siatce karoserii .

Please HELP

 

Jaka metoda jest lepsza ?[pomocy]

 

Jak robicie rowki /szpary/ itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady . Wybieram chamfer i extrude:) . Ze względu na tą płynność , którą łatwiej jest zachować chyba przy w/w metodzie . Jak będę miał gotową karoserię to wtedy może drzwiczki i inne elementy odetnę .

THX[soczek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzba, teraz już się nie wywiniesz bo cię czasami widuję na forum :]

weź się w końcu za tą Mazdę !! bo auto jest bardzo fajne, model zacząłeś nieźle, a więc jestem bardzo ciekaw, jak ci to wyjdzie :)

pozdrawiam [piwo]

P.S. napisz coś chociaż, bo nie wiem czy mam ci dalej truć du... czy poprostu już nie masz ochoty kończyćtego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Npewno powiem ci że autko które wybrałeś jest przecudne(na własność mam sierre więc nie dziw się że task mówię) - napewno także polecę ci robienie rowków za pomocą chamfer i extrude( bardzo łatwo później wycinać jest elementy ) - co do wstępnego modelingu to narazie wygląda to świetnie - czekam na kolejne updaty i z zainteresowaniem będę przyglądał się twoim poczynanią.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rowkow to ja jak do teh pory zawsze robilem otwierane drzwi, ale nie wiem czy z tego nie zrezygnuje bo jest troszke wiecej dłubania. A co do felgi to bardzo mi sie podoba..... moze nie sama felga bo ja lubie felgi z duzym rantem, ale wykonanie 1 klasa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Ze wszystkich obrazków tutaj zamieszczonych to najbardziej podobało mi się zdjęcie oryginalnej Mazdy ;) Reszta coś cienko. A w tym Twoim modelu to coś ci chyba jeszcze nie pasuje Przy połączeniu przednich błotników i drzwi. (O dachu i całej reszcie nawet nie wspominam, bo te części chyba jeszcze nie są skończone). Powodzenia w dalszej pracy. Efekt końcowy może być niezły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności