Skocz do zawartości

Maya a architektura


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie przechodzę proces przestawiania sięna maka. Właśnie miałem pierwsze zderzenei z Maya.

Programu 3d będę potrzebował do robienia wizualek architektury - 3ds się do tego jak najbardziej nadaje, ale nie słyszałem, żeby ktoś robił arch w maya..

Ktoś może mi powiedzieć jak on do tego się nadaje ? Jaką ma współpracę z archicadem lub jakimś innym zcadów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest bardzo dobra. Bardzo intuicyjna po bliższym zapoznaniu.

Architektoniczne bajery dobrze wychodzą. A nie słyszałeś o niej bo głównie jest stosowana do efektów CG w filmach. Proponuję zainteresować się także Alias Imagestudio. Jest to program współpracujący z Mayką i chyba większością cadów a służy do wizualizacji. Bardzo prosty i efektowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym ;) zdaniem Maya jest do tego wręcz idealna. A to że o niej nie słyszałeś to wina tego że 3d Max jest bardziej rozreklamowany niż Maya, nie znaczy że 3d Max jest zły, no ale prawda jest taka że dobrego towaru nie trzeba, bardzo reklamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Maya na początku nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia - straszny bałagan myślę i brzydki interfejs (w porównaniu do 3ds). Ale jak się zapoznałem bliżej z podstawami interfejsu to po godzinnej zabawie mam wrażenie, że jest bardziej intuicyjna od 3ds'a i wygodniejsza w pracy. Dobra.. dziś skończyła mi się sesja więc pobawię się trochę wyżej wymienioną przez najbliższe 2 tyg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś tak jak ja, ale po zapoznaniu się z softem, człowiek dochodzi do wniosku, że jest bardzo logicznie poukładana. Co do interfejsu, to mogłyby być dodane jedynie schematy kolorów - jakiś darkUI.

Interfejs jest może niezbyt "piękny", ale i tak nie chcę nic innego - fajne bajery = dodatkowe obciążenie kompa. A ogromną zaletą jest to, że budowany jest przy pomocy MEL'a, dzięki czemu można sobie wszystko indywidualnie pozmieniać.

 

Jeśli chodzi o sprawy sricte dotyczące architektury, to w porównaniu z maxem obecnie jedyny brak, to nieobecność na tę platformę v'raya, choć wkrótce ma się to zmienić. Za to jest np. maxwell render i oczywiście mental.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z Gnomon NURBS Modeling Basix 1. Tam jest ładnie pokazane jak można wykorzystać mayę w arch. Ja osobiście spędziłęm ok 80% CG czasu w maxie po bliższym zapoznaniu z mayą nie zamieżam jej opuścić. Teraz wydaje mi się, że wszystko jest lepiej rozwiązane w mayi- chyba w manię wpadłem :]

 

btw. niedługo vray premiera. Jupiii :]

 

mintrill, w '7' można zmienić kolorki. np dla viewportbg- alt+b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, czytałem że vray jest już i będzie wkrótce wersja testowa wypuszczona do ludzi.

a z tymi bajerami - ja tylko mówię o ładne ikonki, a nie niebiesko czerwone kupy - to nic nie kosztuje komputera, żeby wyświetlał ładne ikonki, albo mniejsze menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ikonek, to zupełnie zbędna sprawa - ja np. gdy modeluję mam na cały ekran widok viewporta (plus ukryty pasek start windowsa). Czasami gdy renderuję lub się bawię opcjami włączam sobie pasek menu (file, edit etc.)

Resztę załatwiam hotkey'ami i marking menu'ami.

Tu się pracuje, a nie patrzy na ikonki :D

 

Natomiast te w UVEditorze, graphie czy innych zupełnie nie przeszkadzają - rozmiar, ani wygląd ani nic takiego.

 

Co do v'raya, to właśnie dlatego napisałem, że wkrótce się to zmieni.

 

xeav - tak, można zmienićsobie kolory, ale aby zmienić np. kolory menu trzeba zmienić schematy windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przechodzimy.. :D .. za kilka dni odbieram swojego nowo-starego powerbooka g4 - 1,33, więc zobaczymy co potrafi mac z mayą ;).. nie wymagam zbyt dużo, ale przygotowuję grunt pod power maca kiedy mój pc przestanie wytrzymywać ;) (chociaż na razie jest ok.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności