Skocz do zawartości

Piękna i Bestia : "Śmierć nigdy nie umiera"


Marluk

Rekomendowane odpowiedzi

Finalna wersja. Symbolizm myślę, że widoczny. Gdzie bestia gdzie piękna? Hmmm różnie można to interpretować. Dziecko symbolizujące człowieka na planecie ziemia-to "piękno". Śmierć, która się przyczaja to bestia, a może bestia to meteoryty, astertoidy, które wkrótce zniszczą naszą piękną planetę ...

a może człowiek to bestia, a śmierć to piękno?-niechaj każdy interpretuje jak chce.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Oryginalna praca w formacie 6000x5000

Photoshop 9 CS2 + Wacom Graphire

 

większa :

http://mcgurl.w.interia.pl/2.Smierc nigdy nie umiera (p) 2006 Marluk 1200.jpg

 

mniejsza:

 

2.Smierc nigdy nie umiera (p) 2006 Marluk.jpg

 

 

 

 

Witam. Dołączam do Bitki. Myślałem trochę nad tematem pracy i doszedłem do wniosku, że niebędę powielał stereotypów wiążących się z tym tematem. Żadnych pięknych-żadnych besti w oczywistym wydaniu tylko czysty symbolizm. Nie będę zdradzał szczegółów, wypływać one będą podczas procesu tworzenia tego rysunku. Na końcu podam swoją wizję tego co znajduje się na rysunku. Nie daję też żadnego szkicu, bo ten rysunek robię bez takowego-szkic jest w czasce:) . Pzdr. Marluk

 

 

 

 

 

 

Na początek dziecko. Dziecko oczywiście z referki- żadko to robię, ale niekiedy trzeba.

 

pib1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba nie masz dzieci...

to pewne.

Dla mnie - żadna rewelacja - wręcz przeciwnie.

Będziesz ojcem - zrozumiesz.

 

dla mnie, a w szczególności w "sztuce" nie ma tematów tabu, bo i w życiu ich nie ma -a ten jest jaknajbardziej przyziemny i bezwzględu na to czym mam dzieci czy nie-cud śmierci jest następstwem cudu narodzin. Również pozdrawiam;) .

 

Leru-nie ma obaw ja zawsze zdążam, może jszcze strzelę drugą pracę:rolleyes: , w czasce roi się od pomysłów.

 

pib3.jpg

 

pib4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko ladne. Troche chyba nie dobrze ze tak zaczynasz skladac ta ilustracje z elementow. Juz teraz zauwazalna jest niespojnosc - dziecko pod wzgledem oswietlenia jest zupelnie z innej bajki. Na koniec moze sie okazac ze powstanie wyklejanka z wycinkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałbyć dziecinny pokoik i jakiś dramat (kabel, który poraziłby dziecko itd). W trakcie roboty koncepcja ta poszła do lamusa. Przebudowałem całość i z indywidualnego dramatu, zrobił się symbolizm zagłady ludzkości:) . Także powstała nowa koncepcja i tak już zostało. Często to co najprostsze często najlepiej sie sprawdza, także zostawiam to tak jak jest. Myślę, że symbolizm sceny jest wymowny. Może uda mi się zrobić jeszcze jeden rysunek. Ten uznaję za skończony. Pzdr. Marluk.

pib5.jpgpib6.jpgpib7.jpgpib8.jpg

 

Wersja finalna na początku wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre przesłanie z wykonaniem gorzej, masz duzo czasu dopracuj szczegóły.

 

Popraw:

- kose bo wyglada jak z wosku

- dzieciaka bo wyglada jak wklejony

 

Tło ogólnie mi sie nie podoba ;] moze nie rozumiem do konca dlaczego kosmos ;]

 

Ogólnie nawet fajnie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu coś nie pasuje, jak nie kosmos, który jest całą osią i sensem tego rysunku to meteoryty, które też są nieodłącznym elmentem tej kompozycji :) . Dokonałem pewnych zmian, dalej nie jest pedantycznie dopieszczony-bo i nie taka jego rola. Nie muszę chyba dodawać, że żeby odbierać dobrze grafikę -jasność obrazu monitora musi być taka, żeby czerń była rzeczywiście CZARNA-a nie szara. Rysunki na początku wątku. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności