Skocz do zawartości

Zmiana ujecia kamery - HELP !!


giorgione

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem :(

Chcę sobie zrobić krótką animację w której postać bęzdie pokazana z różnych ujęć kamer - chciałbym to zrobić w maxie - w jedej animacji.

Czy da się coś stakiego uzyskać??

dawałem wcześniej na kamerę różne rodzaje przejścia z 1 do drugiwej klatki kluczowej ale wtedy kamera zaczęłą głupieć :(??

 

I mam jeszcze jedno pytanie - czy można zrobić animkę z kilku kamer w scenie - ale ,żeby było to animowane za 1 razem w jednym, pliku??

 

Czy da się to zrobić jeśli tak to czy to mam zrobić w video post??

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc:(

 

Pozdrawiam

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba byla mowa kiedys o skrypcie ktory zmienial kamery, dzieki czemu dalo sie zrenderowac wszystko w 1 scenie. Ja go jednak nigdy nie urzywalem wiec moge sie mylic. IMO: kazda scene daj w oddzielnym pliku i zmontuj np. w adobe premiere. Jak gdzies wykryjesz buga to wtedy nie bedziesz musial calego filmu od poczatku renderowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że chcę zrobić taklą mieszaninę - raz kamera będzie w jenym miejscu nieruchoma, to znowu będzie się wolno poruszaćnp. z lewej do prawej i znowu nieruchoma w innym miejscu...

 

Próbowałem już z tymi kluczami i kaszana wyszła - strasznie trudno zapanowac nad tą bestią :D :(

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku jesli nie chcesz składać w innym programie to chyba video post bedzie jednak najlepszy i to jest bardzo porste. Sam jeszcze z tego nie korzystałem, ale żeby nie pisać głupot - przed chwilą zrobiłem to pierwszy raz i wyszło. :)

 

W scenie animujesz swoje kamery w odpowiednich zakresach klatek, a następnie wchodzisz do video post.

 

Oto efekt końcowy dla dwóch kamer:

 

videopost.jpg

 

Dodajesz kamery drugim z podswietlonych przycisków, następnie suwakami regulujesz, w jakim zakresie ma być pokazywany obraz z danej kamery, a na koniec renderujesz w videopost pierwszym z podświetlonych przycisków.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności