Skocz do zawartości

Proble z maya


FaNTOMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

No niestey mam problem z MAYA... :mad: jak nigdy go nie było tak teraz się pojawia coś takiego jak w załączniuku. Sprawa jest dziwna bo pojawia się to podczas oddalania widoku z Kamery, lub jak coś modeluję, od tak sobie to wyskakuje. Najlepsze jest to, że takie coś pojawiło się po zmianie Pamieci RAM z Kignston na GeiL, no i po en-tym resecie bios-a. No timingów aż tak bardzo zaniżonych nie mam, standard, co do tego napiecie jest wyższe, a i wszystko normalnie MemTEST przechodzi oraz SUPER PI bez problemu, a więc może to nie problem tego, już normalnie mnie stresy biorą bo już 7 raz formatuję 300 GB i wgrywam wszystko od nowa, bo myślałem że to system, teraz to wysiadam już z nerwów, bo już mnie ten problem słabi od 2 dni, już nie przeżyje kolejnego formatu.

 

Pomocy Bracia bo się chyba zastrzelę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ge force 7800 GT Gainward, ale z tym antialiasing to nie wiedziałem, bo zawsze mam go wyłączonego lub pod kontrolą aplikacji, kiedyś mialem podobny problem na starym sprzęcie jak miałem jeszcze MAYA 4 ale wtedy nie wytrzymałem nerwowo i się przerzuciłem na MAYA 6 i co teraz mam na MAYA 7, i tak bez końca?! Ale swoją drogą serdeczne dzieki xeav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic ;( :(

 

EDIT:

Dodam jeszcze że to problem jest wtedy gdy rzutuje Image planes w enveirment (czy jak to się pisze) jak dawałem obrazek małej rozdziałki to śmiga, ale ten to nie jest gigant jest w załączniku, czego to wina RAM, no chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Huraa rozwiązałem problem. Oto rozwiązanie jak by komuś coś kiedyś nie działało:

 

Otwierasz plik "Maya Environmnet File" i dodajesz tam linijkę MAYA_SLOW_DRAWPIXELS = 1

 

I wszystko gra :D

 

Ale i tak z całego serca wielkie dzięki za pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diplo

Witam mam podobny problem, tylko że mi pojawia się przy uruchamianiu programu. Identyczna informacja o bledzie. Co się dzieje wie ktoś może :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem np. podczas zaznaczania Lattice Point. Mam kartę zintegrowaną Intela (laptop) i to jest pewnie przyczyna. Można to jakoś na laptopie poprawić? Jak ustawić zgodność z Win2000? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diplo

Jest roziwązałem ten dziwny poroblem, przynajmniej u mnie chodziło oto, że po odinstaliowaniu sterów grafiki i zainstalowaniu nowych wszystko śmiga cacy. Miałem wcześniej zwykłe catalysty, potem jakieś omegi i wtedy zaczeło sie pierniczyć po wywaleniu totalnie wszystkiego i zainstalowaniu znowu catalystów bez control center, działa jak trzeba. Może i uwas ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności