Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: Bar Pirania


vinegar

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie pomyślałam, że czemu by i nie spróbować się zmierzyć z tym tematem.. Pracę nad ilsutracją zaczęłam jakiś czas temu, ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałam, więc od razu wklejam bieżący postęp prac ;)

 

Z racji tego, że nie przemawia do mnie tradycyjne ujęcie pt. Piękna jest piękna, a Bestia jest bestią, a już tym bardziej takie księżniczkowo-potworowe klimaty moje podejście jest dość.. niekonwencjonalne.. chociaż mam nadzieję, że nie aż tak bardzo, by mnie za nie zdyskwalifikować :D

 

no, a poza tym to lubię ryby :)

 

co do samej pracy (zgodnie z wymogiem w regulaminie) - praca jest zupełnie autorska, nie użyte zostały żadne zdjęcia (o tym dokładniej w opisie poszczególnych kroków).. inspirowana tym co lubię, czyli małymi smażalniami ryb i klimatem w typie Tima Burtona, City of lost Children itp..

 

wykonanie: painter 7 + photoshop 7. oczywiście 2d (bo ja za głupia jestem na 3d ;)) używane narzędzia - w painterze: detail airbrush, leaky pen (do stworzenia tekstur ryby), różne blendery i różne pędzle własne + round camel hair i tego typu.. w photoshopie: własne pędzle i własne tekstury oraz korekcja kolorów.

 

wip'y w postach poniżej.

 

*edit*: link do dużej wersji obrazka: http://img.photobucket.com/albums/v311/vinegar/wip/bigger.jpg

 

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a teraz UWAGA, UWAGA modemiarze, dużo obrazków:

 

01. szkic koncepcyjny (było ich więcej ołówkowych, ale w końcu zaczęłam się bawić w painterze i tak wyszło)

01.jpg

 

02. pierwsze kolory (co to jest to na talerzu to napiszę poniżej)..

02.jpg

 

03. drugie kolory ;) w sensie - szukanie lepszego schematu kolorów skóry

03.jpg

 

04. schematyczne zaznaczenie tła..

04.jpg

 

05. zbliżenie na dwa detale w trakcie pracy - twarz prawie skończona (bez włosów oczywiście) no i ryba jeszcze nieskończona.. jak się znudziłam jej malowaniem to zabrałam się za ściany..

05.jpg

 

06. i te tutaj ściany zjadły mi właściwie cały dzisiejszy dzień - malowane w painterze i w photoshopie, dokładane własne tekstury, tworzone własne pędzle, znów zmienianie czegoś, wymazywanie, przełączanie między systemami, komputer się wiesza, przeklinanie, kolejny kubek kawy i papieros, przemalowywanie.. no, sami rozumiecie..

06.jpg

 

nom. to ścian póki co mam dosyć, czas się zabrać za cegły, panią, rybę i całą resztę. AHA - to na talerzu to będzie serce. Tak, odczułam potrzebę przyprawienia tej ilustracji odrobiną młodzieńczego patetyzmu :)

 

dziękuję za uwagę, kolejne kroki już wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne !

widze ze najciekawsze (serce, włosy) zostawilaś sobie na koniec....

bede bacznie śledził rozwój :)

Przydało by sie jakies akwarium w tle...no ale jesli dopracujesz te cegły to tyz moze byc...

Wzrok tez by mogl byc skierowany w strone widza ..no ale to juz takie moje wydzimisie ...

powodzenia życze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie że też bierzesz udział w bitwie :). Pomysł mi sie podoba (aczkolwiek znudziły mi sie troche tematy piekna jest bestia a bestia piekna ;)) kolory są fajne taki niecodzienny klimat nadają, rybka tez fajna, ma ładnych uśmiech ;) i łuski. Co do twarzy cos mi sie w jej ksztalcie nie podoba. Te polcziki chyba sa za bardzo do przodu jednak i twarz sie wydaje taka mocno kulista o.O, ale to może byc mój spaczony gust, zreszta moze bedzie lepiej wygladac jak dodasz włosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres znudzenia tak mialam, mysłałam napoczatku żeby zrobić na przekór tematowi, ale potem stwierdziłam żę dużo osob tak zrobi :P wiec takie kombinacje tez mi sie przestaly podobac :P wiec wrocilam do wersji klasycznej :P taki renesans ;)

 

sory za offtop XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze :)

 

a to postępy z dnia dzisiejszego:

 

07. etapy malowania włosów - jeszcze nieskończone

07.jpg

 

08. serce. za pomoc dziekuję dwóm zdjęciom z sxc.hu na które patrzyłam w trakcie rysowania.. na podstawie jednego bazowałam głównie kształt, na podstawie drugiego strukturę.. nie starałam się odwzorowywać go za naturalistycznie, ze względu na komiksowo-realistyczną konwencję całej ilustracji.. aha, ten talerz to się jeszcze kiepsko czuje, olejcie go ;)

08.jpg

 

09. no i wymęczyłam też trochę bardziej cegły.. to podgląd całości na dzień dzisiejszy..

09.jpg

 

no to póki co mam generalny kształt pracy, teraz przyszyła pora na dopieszczanie detali, dokładniejsze cieniowanie wszystkiego itp, itd.. dojdzie jeszcze oczywiście czerwona farba na stole w typie filmów klasy B i pewnie przerobię parę rzeczy jeszcze x razy.. czyli innym słowy drugie tyle roboty.. sigh.

 

a teraz idę na piwo, czego i Wam wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nielicznych zainteresowanych po tygodniowej przerwie :).. właściwie już skończyłam, pewnie jeszcze popoprawiam parę detali, ale po ostatnich dwóch dniach intensywnej pracy przy wykańczaniu tej ilustracji mam już dosyć ;)

 

kolejne obrazki:

 

10. generalny widok na całość.. jak widać zmieniłam zupełnie koncepcję fryzury i sukni.. stwierdziłam, że chcę by moja piękna (piękna bestia ;)) i całość miały jeszcze bardziej przerysowany charakter niż na początku.. stąd ta masa detali, świateł itd.. oczywiście w takim pomniejszeniu kiepsko to widać, ale link do większej wersji jest tutaj: http://img.photobucket.com/albums/v311/vinegar/wip/bigger.jpg.. Same pawie pióra i krew zjadły mi półtora dnia.. mam nadzieję, że było warto..

10.jpg

 

11. zbliżenie jedno

11.jpg

 

12. zbliżenie drugie

12.jpg

 

mam nadzieję, że się spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, kogo moje oczy tu widzą ;)

 

Tak tylko czekałem kiedy wreszcie trafisz na najlepsze forum pod słońcem ;) Powodzenia w bitwie, jak na razie pracka bardzo fajna - w twoim stylu :) Najbardziej podobają mi się faktury ścian i cegeł - świetna robota :)

 

Powodzenia dalej

pozrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe komentarze :)

 

Ziomuś - haha, bardziej debilnego nicka nie dawali? nie domyśliłabym się, że to Ty ;) dzięki :) i w czwartek idziemy na imprezę, nie? disco, disco! :>

 

KoMiC - dziękuję, te kropki to była prawdziwa masakra :D

 

Jonasz_Real - dzięki za komentarz :) powiem Ci szczerze, że zgadzam się z Twoimi uwagami, bo mi też coś w tych miejscach nie pasuje, ale nie wiem za bardzo jak to poprawić.. pewnie będę kombinować..

 

co do rybki to przeglądałam masę zdjęć piranii na google'u i w końcu wzorowałam kolory na piranii z gatunku "redbelly" (nie wiem jak to po polsku jest poprawnie), natomiast nie było jednego zdjęcia do którego bym się najbardziej odwoływała, inaczej bym je tu pokazała, jak te serca we wcześniejszych postach.. sam jej komiksowy kształt też jest bazowany jedynie na zdjęciach prawdziwych piranii, co by się rozmieszczenie płetw mniej więcej zgadzało itd.. swoją drogą zawsze myślałam, że piranie nie są takie.. "flądrowate", lol..

 

natomiast co do ścian to, tak jak pisałam wcześniej, powstały na podstawie moich własnych tekstur i brushy, sporo tu było pracy nad tym, by nabrało to jakiegoś jednolitego wyglądu zwłaszcza jeśli chodzi o kolor (tekstury i brushe robione z własnych zdjęć, potem sporo malowania, mieszania trybów itp)..

 

references zawsze używam tylko jako właśnie.. references, do których się odnoszę, nie maluję na zdjęciach, bo uważam to za cheatowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś - haha, bardziej debilnego nicka nie dawali? nie domyśliłabym się, że to Ty ;) dzięki :) i w czwartek idziemy na imprezę, nie? disco, disco! :>

 

Dawali, ale niestety Vinegar jest już zajęty ;)

Obrażam się :confused: dwa tygodnie myślałem nad odpowiednim nickiem :P

Co do imprezy... to zastanowię się... MOŻE... I nie mów że na codzień nie widać po mnie ziomalskiego klimatu ;)

 

oka, sorry za OFFa, powodzenia i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne!

Czy jest szansa na ten obraz w full rozdziałce?? Chętnie bym sobie wywołał i na ścianę zapodał.

Mniam Cudo!.

A jeśli nie to przynajmniej poproszę o twarz tej Pani ale w Jasnych włosach.Cudo. Pychotka! Proszę Proszę Porszę!

 

 

Portret full rozdziałka blond słoski. Plizzzz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej, dziękuję wam za miłe komentarze :)

 

i nie wiem czyjemu wstawiennictwu zawdzięczam wrzucenie mojej osoby do finałowej dwudziestki, ale bardzo tej osobie dziękuję również (męczyłam Leru, ale się nie chciał wygadać, drań jeden ;))

 

Jonasz_Real: dziękuję za pamięć :) Dla mnie i tak Twoja praca jest głównym faworytem :D

 

Co do samych nominacji to trochę to dziwne, że jednak mnie tak na doczepkę wrzucili, ale sama się zdziwiłam nominacjom, np. temu, że jedna z dodanych do finału prac od początku w nim nie była (nie moja).. W sumie nie wiem czy był sens tą piątkę dodawać, bo chyba od razu widać, że zostaliśmy wrzuceni tak trochę na siłę, więc na nic więcej nie mamy szans liczyć :D ale jako wyróżnienie jest to bardzo miłe :)

 

Ziomuś: no i nie poszliśmy wtedy na piwo. i przedwczoraj też nie i w końcu musiałam iść na to piwo sama!! a mieliście zadzwonić :P

 

Lis: dziękuję :) póki co największa wersja, którą udostępniłam to ta: http://img.photobucket.com/albums/v311/vinegar/wip/bigger.jpg

 

ale jeśli się bardzo uprzesz to mogę Ci wysłać jeszcze większą, tylko daj mi znać.. będzie trochę ważyć.. No.. co do jasnych włosów to jest problem, bo już tą warstwę skasowałam.. ale zawsze można zmanipulować te ciemne :D

 

Yuki: dzięki! mi się strasznie podoba klimat Twojej pracy, jest obłędny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinegar - Dzięki wielkie stary! Ta wersja mi wystarczy. A z tymi włosami to Ałuuuuu. Będe ubolewał. Niestety manipulacja chyba nie pomoże bo tamte były lokowane. No nic trudno.

Jeszcze raz bardzo ci dziękuję za hi-rez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie stary!

Koleś daj trochę szacunku dla kobiet, nie wiesz przypadkiem ze ona nosi imię Gracjana. Najwidocniej nie chciało Ci się zaglądac do jej portfolio.

Na przysłosc, poświęc nieco więcej uwagi dla samego użytkownika.

Nie mówię to złoścliwie, mówię Ci to żebyś nie myślał że są tutaj same chłopy :D.

Pozdrawiam wszystkich równouprawnionych KOBIET :p

Wasz Jonasz_Real ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, to naprawde nie fair, wiesz że na piwko zawsze jestem chętny żeby się ustawić, tyle że ostatnio jakoś mi się nie składa - akcja powroty na peryferia i te sprawy... Jeżeli to Ciebie pocieszy to ja ostatnio piję tylko sam przed ekranem komputera :P Albo palę naczczo albo zapijam kaca... Obiecuję poprawę :)

 

Nie przejmuj się tymi nominacjami, ja bardzo się zdziwiłem że nie dostałaś się do nich w pierwszym rzucie :) Myślę że cały czas masz szanse więc nie poddawaj się. Tym razem selekcja była ostrzejsza niż zazwyczaj bo to połączona bitwa 2d + 3d (wcześniej było to rozdzielnie). Zastanów się czy nie warto by było dopracować postaci - chodzi mi o ręce i twarz, choć z drugiej strony zniszczy to konwencję tej pracy, więc wybór jak zawsze należy do Ciebie :)

 

Pozdrawiam i widzimy się na piwku jak tylko okoliczności będą sprzyjające :)

 

Edit -> Navara - Jonasz został połknięty przez wieloryba i przeżył:) Zdarzenie to interpretuje się jako zapowiedź zmartwychwstania Chrystusa. (ale ja mądry jestem :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja praca wydaje mi sie troche plaska, troche za plaska, nie wiem takie zludzenie, bardzo mi sie podoba ta swietna szczegolowosc, te wszystkie kropki sa fajne :))

Moze za malo cieni albo nei wiem co :) To tylko takie moje subiektywne odczucie.

 

Dzieki Jonasz(to imie mi jakos cos z Biblii przypomina ale jest zapozno zeby pomyslec co takiego i skad).

Tez jestem rownouprawnionym kobietem ;P (Ale bez przesady, wole juz byc normalna kobieta, ulegla madra zona itd itdp ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś daj trochę szacunku dla kobiet, nie wiesz przypadkiem ze ona nosi imię Gracjana. Najwidocniej nie chciało Ci się zaglądac do jej portfolio.

Pokora. :-(

No Fakt. Niezastanawiałem się nawet. Ale ze mnie pajac :) Cóż ktoś musi nim być.

vinegar - Bardzo przepraszam. Ale rysunek I klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, ale się porobiło ;)

 

Radzik: dzięki :) i Tobie również gratuluję ;)

 

Jonasz_Real: ha, dzięki wielkie za obronę mojej "płci" ;) chociaż powiem Ci, że czasem się cieszę jak się mnie traktuje jako faceta, bo często mam wrażenie, że sporo osób patrzy na mnie trochę tak z przymrużeniem oka jak kojarzy "kobieta" + "komputer", więc ilekroć ktoś nie zwraca uwagi na to kim jestem to myślę, że patrzy na pracę bardziej obiektywnie w pewien sposób ;)

 

Ziomuś: no to na piwko jakoś w tym tygodniu to już mus.. :> a co do twarzy i rąk to ciągle nad tym myślę, może jeszcze coś poprawię, ale już chyba mam dość :/

 

Navara: zgadzam się z tą płaskością, powiem Ci, że trochę mnie tu zjadła konwencja całej pracy - bo w zamyśle miała być cała dosyć płaska, ale nie mogłam się powstrzymać przed uwypukleniem wielu miejsc i doszlifowaniu ich, by były bardziej realistyczne, a jednocześnie uparłam się, by pewne fragmenty pozostały tak płaskie jakie miały być pierwotnie.. i wyszło tak "pomieszanie", ale stwierdziłam, że tego typu efekt mi w tej pracy odpowiada ;)

 

Lis: haha, ależ nie ma problemu, serio! :) dzięki za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności