Skocz do zawartości

OBIEKT 3D: Land Rover Freelander


pg

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec, po okresie ciezkich zmagan z modelingiem bitewnym moge w koncu chwilke odsapnac i sie zrelaksowac:)

 

a jak mozna zrobci to lepiej???(w ramionach lalki juz sie porelaksoalem...choc ciagle mi malo:D)jezeli nie pomodelowac se cos:)

 

z sentymentu (kocham modelwoac samochody:)) oraz w ramach treningu (plany przyszlosciowe...) postanowilem machnac kolejna bryke, tym razem cos wiekszego:)

 

o to wynik pracy (jakies 8-9 godzin, bede staral sie opisywac czas modelingu, bop sam chialem sprawdzic w ile robotogodzin jestem wstanie wymodleowac dobrze wygladajacy samochod) :

 

C&C mile widziane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe, duzy samochod - duze rowki:)

tak serio, nie wiem czy sa za duze, ale takie mi si epodobaja starsznie, nie wiem jak to ujac, ale wizualnei mi pasuja i tyle:)

 

w tym samochodzi ebardziej cene se siatke ktora stowrzylem, jeszcze nigdy tak dobrej nei wymodelowalem:)

 

a oto up date:

 

przod:

1.JPG

 

tyl:

2.JPG

 

 

czas operacyjny + 3-4 godzinki-duzo pierdzielenia sie z detalami:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i up date, zmiany ogolnie nie wielkie, tzn wilekie, ale malo widoczne(detale)

 

do wymodelowania pozostalo mi juz nie wiele, doslownie kilak detali i bedzie \"zewnetrze\" gotowe:)

 

 

3a.JPG

 

 

 

4a.JPG

 

czas pracy: sam nie wiem:) pracuje po pol godzinki co jakis czas, mysle ze kolo 3 godzin

 

ale mam dla was newsa malego... jak tylko skoncze \"zewnetrze\" samochodu to kilkudniowa przerwa na...

 

zrobienei tutka na ten temat, bedzie odstepny na www everow...prosze o opinie wasze na temat tego pomyslu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:)

 

po zakonczeniu pra nad tutorialem zabieram si eza kontynuowanie prac na modelem, aby pozniej na tej podstawie zrobic druga czesc tutoriala:)

 

Oto finalna wersja zewnetrznej czesci samochodu:

 

 

przod_final.jpg

 

 

 

tyl_final.jpg

 

zamieszczam tez efekty pracy z wnetzrem (na arzie jeszcze ubogie ilosciowo)

wnetrze1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotham: a mozesz zamiescic tu link do tej fotki, chcialbym si eprzyjrzec, bo mi się wydaje, ze calkiem dobrze go odwzorowalem...

 

co do miejsca na kierownice to popatrz na fotki, przyjrzeyj sie dokladnie jak wglada to miejsce na kierownice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cholernie mnei ciekawui te lakoniczne stwierdzenie \"dziwny\"...i serio prosze bardzo o rozwiniecie tematu...

 

a model jest rzeczywiscie prosty, a wybralem go z dwoch powodow:

 

ktos kto postanowi skorzystac z tutka, bedzie mial ulatwione zadanie ilatwiej zalapie o co biega w modelowaniu samochodow

 

chialem zrobci cos wiekszego, a te rzuty mialem pod reka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

 

Czyli tak... Co znaczy dziwne:

 

1- Karoseria jest mocno porozchodzona szparki w niektórych miejscach dla mnie sprawiają wrażenie że palec by się zmieścił.

 

2- Druga sprawa, strasznie widać wpływ meshsmootha... Sprawia wrażenie że te płyty karoserii to napompowane baloniki. Brakuje tu ostrości i płynności. Takie klocki...

 

„bo mi się wydaje, ze calkiem dobrze go odwzorowalem...” Jasne że tak, ale całkiem dobrze to nie doskonale.

 

Ajć niedługo trzecia więc mogłem być niedelikatny... Ale wydźwięk miał być pozytywny więc jestem dobrej myśli...

 

 

PS. Odłożyłeś już nóż? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowki byly juz dawno przedyskutowane... wynik taki,z e ...mnie si epodobaja takie, ale wiekszosc mowi, ze sa za duzo, wiecej takich nie zrobie;)

 

ten efekt napompowanych plyt zapewne wiaze sie wlasnie ztymi rowkami i sadze, ze efekt nie bedzi ewidoczny pryz renderach z lakierem

 

i wcale nei byels niedelikatny:)

 

loozak, ,mas zracje, nie poslucham cie:)ale tylko dlatego, ze nie ma sensu przemodelowywac calej karoserii, wiec tak czy siak, wielkei dizki za rady

 

up date:

 

 

wnetrze_6.jpg

 

 

wnetrze_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pg... wszystko cacy - ale ze względu, że lubisz poprawiać i dopieszczać modele masz tu garść uwag:

- górne narozniki szyby przy słupkach się sypły

- zderzak ma płytsze wcięcie po bokach

- dolny wewnetrzny róg wneki na światła jest zbyt łagodny

- garb na dachu jest też zbyt łagodny

- fartuch na gałkę zmiany biegów jest zbyt gipsowy i brakuje mu \"wejścia\" w atrape, nie wiem też czy nie jest zbyt blisko kolumny i nie jest za delikatna gałka

- zatyczki w drzwiach są chyba na próbę?

- lustrko powinno byc odrobinę głebiej

- wycieraczki... hmmm

 

to takie wrażenia laika w dłubaniu samochodów...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no piekny render, ale mi sie w nim nie podobaja szyby t oco jest w srdku, nei wyglada to ladne:(

 

dziki za komentarze, zastosuje sie do nich, ba postaram sie nawet przerobic te szpary:)

 

wlasnie skonczylem deske rozdzielcza:

 

 

wnetrze_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loh,az sie mi goraco zrobilo od tego ostatniego komantarza:)

 

ale tu macie zmiany:

 

boowa...nie wysztki euwagi rozumiem:(

 

- poprawilem jakos renderingu

-przerobilem rowki

-przemodelowalem przednia maske, nadalem jej ostzrejszy ksztalt

 

 

1.jpg

 

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze model zaczyna sie podobac nawet osobom, ktore wczesniej go krytykowaly... takie zmiany zdania po przerobkach ciesza i daja dalsza motywacje:)

 

felgi w takim razie tez zmienei, zrobie bardzej \"bajeranckie\":)

 

a tu kolejny update (dorobilem mase detali przy progu(na arzie tylko przednich drzwi) i plizzzz wilekie WYLAPUJCIE BLEDY W TYM MIEJSCU!!!

 

 

free2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jest świetny , może te szpary jeszcze za wyraźne ( prównywałem ze zdjęciem) , może po nałożeniu materiału (ciemny lakier) nie będą takie mocne ......ja mapowałem zdjęcia we wnętrzu - mój komputer nie pociagnał by takiej siatki ....

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały opis :)

1. jakieś dziwne pofałdowania,

2. taki mały dziubek ci się zrobił :)

3. jakaś taka płytsza jest ta krawędź od tej na przednich drzwiach

4. ta uszczelka jest za ostra, jak nóż prawie :|

...no i mam nadzieję, że dorobisz pedały :D

narazie tyle z mojej strony, ale jest tego trochę więcej :] trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, kto by sie przygladal jakims niedorobkom w takim szczegolowym modelu ?!

 

Jestem totalna lama w materii samochodow i nie widze tutaj zadnych bledow:) Dla mnie r-e-w-e-l-a-c-j-a!

 

Bede mial wiecej do powiedzenia na temat kierowcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności