Skocz do zawartości

Minibitwa 3: budynek c.3.[kurt_hectic]


kurt_hectic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i mamy model. chcialbym nie skromnie zaznaczyc, ze jest on bardziej zaawansowany technologicznie niz model RA :P > ludzik moze sobie wejsc na mor i lazic po nim. zrobilem tam schodki i beda tez dzwi w texturce...

(1400 tri, ale bedzie 1500, bo pokopjuje tarcze, oraz te stuffy z muru imitujace detale :))

ren1bud.jpg

ren2bud.jpg

ren3bud.jpg

wirebud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie cienki model, po prostu żenuła! Słaby model i wogle nie tryzma się konceptu, o teksturze to na razie pomarzyć można. Właściwie nie wiem czemu to pokazujesz. Poza tym zmień temat na zgodny z regulaminem :D

 

No dobra tak na serio. Bardzo ładnie i gratulujemy mozliwości wejścia na murek. Pokarz siatke żeby można było zoabaczyć jakich to trików użyłeś żeby być fajniejszymm od RA. Zacne te szczególiki są, ale fajnie jak by Ci się udało zrobić jednak te wystające beleczki na ścianie bo fajnie to wygląda i efektownie.

 

Pozdro :]

 

ps. musiałem zjechać za te przechwałki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda ok, chociaż prawie nie trzyma się konceptu oprócz ogólnego kształtu. Nie będę pisał czego nie ma bo to każdy widzi. Robiąc tarcze tak blisko muru sam przeczysz temu co pisałeś RA (że zmarnował poly na kwadraciki zamiast je namalować, a które dają wg mnie większe wrażenie kształtu budowli) i tworzysz płaskie tarcze blisko muru zamiast je namalować na tym murze.

Dobrze, że zobaczyłem, że dajemy ścianki zwrócone do ziemi bo ja je wszystkie wywaliłem po twoim komentarzu i muszę pokombinować teraz ze swoim modelem od nowa. Nie widziałem poprostu ustawiń kamery w HoM&M V i wydawało mi się, że widok będzie cały czas od góry modelu a tam jest i z poziomu oczu gracza. No cóż, nieuważny robi dwa razy.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woznkt - hehe, widac, ze sledzisz forum. no niestety kiedys tak bylo...

Tores - ale kasuje sie tylko te scianki, ktore dotykaja ziemi! ktorych nie widac! wiekszosc boxow ma tlyko 4-5 scianek bo dotyka innych badz zmiemi- te sie usuwa!

empeck - e tam, textura daje detale... gdyby to byl mode ( a taki mi przypomina) z age of empires 3 to by nawet tych boxow nie bylo widac...

aha jeszcze nieszczesne tarcze. ja je robie w ten sposob dlatego, ze one "nie sa" obiektami tylko sposobem aby nie malowac ich na wlasciwej tex sciany. oraz po to abym potem mogl je latwo copjowac na inne sciany.

-=-=-=-=-=-=-=-

czy to dobry pomysl aby dzwi byly osobnym poly z apha? ( tak jak na rysynku ) > dzieki temu berda gdzie mi sie podoba , a dzieki alphie beda sie wkomponowywac wszedzie...

Untitled-1.jpg

SIATA

Clipboard02.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoj polycount , jaki jest limit?

hyh o 54tris przekroczony :D

anyway kurt moze zmapuj to tym razem tak aby ladną lightmape pierdyknąc a nie tylko ao co bys sie wreszcie nauczyl, w osobnym channelu ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whoa. uzywam takiego samego triku z alfa do mojego budynku (nie wiem kiedy i czy wstawie). uzywam tedo do dodania troche brudu i pekniec. Z punktu widzenia gry pewnie nie ma to sensu bo alfa spowolni wszystko (?), ale ja tam lubie takie eksperymenty.

sam obiekt fajny, ale tarcze w taki sposob troche bez sensu. jako osobne obiekty sa prawie niewidoczne. albo domodelowac, albo na teksturze/alfie.

 

aa. pisales ze bedziesz to w bodypaincie malowal. jest sens? Przeciez prawie wszystko tutaj jest plaskie, nie potrzeba wielkiej wyobrazni przestrzennej zeby to pomalowac w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia gry pewnie nie ma to sensu bo alfa spowolni wszystko (?)

no co Ty yon mamy 2006 rok !

aa. pisales ze bedziesz to w bodypaincie malowal. jest sens? Przeciez prawie wszystko tutaj jest plaskie, nie potrzeba wielkiej wyobrazni przestrzennej zeby to pomalowac w PS.

Tomek wszystko maluje w bodypaincie odkad go znam -jego ulubiony prog :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. wlasnie ja wogole myslalem, zeby gradnienta z alpha walnac zeby symulowal GI :\\\, ale jak wlaczylem cs-a to zauwazylem, ze tam maja strasznie proste modele i textury, a GI sam sie robi ;( > swiatlo+shader.

w!e8 -;) proste, prog jest dobry i tyle. w nowej wersji obluguje normale i inne bajery ( mozna je chyba malowac![?])

yon- zostawmy tarcze w spokoju :P, juz wyjasnilem, ze one sa czescia texturki, a nie modelami:\ jesli wiesz co mam na mysli... potem po prostu bedzie mi latwiej je kopjowac i wogole niz malowac je na scianach (sciany mozliwe, ze beda sie nakladac (uv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i kurde ... nie moge sie doczekac konca, chce zobaczyc ten twoj model na finishu, bo mam sporo obiekcji co do niego, ale moze to tylko wynika z problemami rozszyfrowania textu pisanego przeze mnie.

 

Pozdro ziioom ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowej wersji obluguje normale i inne bajery ( mozna je chyba malowac![?])

yyyy nie rozumiem, jak malować ?

jeżeli już to wypiekać na podstawie wysoko-budżetowej geometrii;)

or... przerobić diffuse i z niej jechać jako prosty dot3bump...

albo i nie. hmm muszę zobaczyć tego bp2.5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem, ocenilem i wywalilem :], bp jest lepszy.

-=-=-=-=-

updejt.

plz skorygujcie moj proces rozkladania uv:

1) flatten map aby automatycznie rozlozylo siatke na srodku

2) wybieram glowne elementy i plane, cylinder czy czymkolwiem je rozkladam i ustawiam obok

3) (i tu nie wiem czy robie dobrze) jak mam 2 takie same elementy to rokladam tylko 1, a drugi wywalam totalnie na bok, a na samym koncu w edit poly kopiuje te dobrze rozlozone

4) relax w deep uv

5) ustawianie wszytkiego na srodku

fin.

((( rozlozenie uv bardzo czesto zajmuje mi tyle samo czasu co wymodelowanie obj. ;()))

dolaczony obrazek jest po pkt. nr.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat jest tak ze uvw zajmuje mi wiecej czasu niz modelling :] Jak mam uv na jednym kanale to spoko, jak na dwoch to mordega :]

1 - nie uzywam

2 - boc i cylinder czasem plane

3 - zgadza sie, ale odpada przy normalach

4 - nie uzywam

5 - ... raczej w najbardziej zarysowanym kwadracie :]

Fin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę zawsze flatten map na początku bo mam przynajmniej wszystkie ścianki poziome i pionowe zeskalowane równo. Następnie zaznaczam odpowiednie punkty i Stitch selectet. Później naciągam ścianki ustawione ukośnie do osi XYZ, żeby checker był równo rozłożony i układam wszystko w kwadracie. To się sprawdza u mnie przy budynkach ale w organice już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten bol, ja tez raczej nie skoncze... a ledwo co zaczalem... hehe

 

a co do techniki malowania... pedzelek uzywam jako support dla dodge i burna, aby nadac wiecej detali i ogolnie troche powywijac... ogolnie mowiac wszystko sie przydaje

 

ja jednak ostatnio pozostaje przy wycinaniu, obskrobywaniu, kopiowaniu, wklejaniu i ogolnie calej tej obrobce, wszelkiej masci zdjec i stuffu imagowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności