Skocz do zawartości

Minibitwa 3: Budynek C.3 [RA]


RA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pierwsze kroki w low poly. :)

 

Narazie tyle, co poniżej. 1498 trójkątów, ale muszę jeszcze zoptymalizowac pewną częśc i coś ze szczegółów może dodam, jak będzie taka potrzeba.

 

 

pikczer0023fl.jpg

 

 

Powodzenia wszystkim.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok, jesli moge ;)

bardzo fajne, ale tutaj tekstura jest na wage zlota. ja bym, juz podczas modelowania, myslal jak chce rozlozyc teksture, w ktorych miejscach i w jaki sposob ja tilowac (a tilowac warto, bo tekstura bedzie mala). Jesli to juz uwzgledniles to ok.

IMHO tarcze moznaby spoko na teksturze zrobic. luk nad brama nie musi byc az tak detaliczny.

ale ogolnie spoko jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajnie sie zapowiada ;)

Aby zaoszczedzic poly, staraj sie "dosuwac" elementy a nie laczyc je meshem. Zyskasz sporo poly. A te miejsca i tak nei beda widoczne na txt wiec mozesz olac to co bedzie na nich namalowane (te zasloniete, albo zafortepianione whatever) ;)

Czymam kciuki, zapowiada sie samkowicie.

 

BTW - tarcze mozesz dac na luzach na alphie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od preferencji

- jak malujesz najpierw 1024 to się narobisz, a połowa detalu i tak pójdzie się kochać przy optymalizacji :] ale z drugiej strony coś tam zostanie - dla niektórych szczytem mistrzostwa jest sub - pixelowy detal, pozostałość po tym co było (to trochę pokręcone, taki mit artystyczny :D)

 

- jak malujesz 512 to od razu wiesz co będziesz w stanie wycisnąć a co nie, ale masz dużo pixel - artowej pracy :)

 

podsumowując - każdy orze tak jak może ;)

 

PS. Ładniutki modelik :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby były takie isolines. Nastawiasz smootha z autosmooth i prevent indirect smooth threshold 0 -> dodajesz meshsmootha z wyłączonym show smooth results. dodajesz materiał ink and paint(ze smoothing groups), i masz izolinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby były takie isolines. Nastawiasz smootha z autosmooth i prevent indirect smooth threshold 0 -> dodajesz meshsmootha z wyłączonym show smooth results. dodajesz materiał ink and paint(ze smoothing groups), i masz izolinie.

 

 

O co chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

model kul, mapownie też, czysto i przyjemnie jak dla mnie, co do textury to chyba lepiej wal od razu 512 mniej starcisz przy zmniejszaniu, tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 70% modelu i dochodze do wniosku, ze mozna o wiele wiecej detali zrobic niz masz ty RA. na samo wciecie wokol wejscia straciles 72 trisy! druga sprawa te kwadraciki > w grze tego nie ebdzie nawet widac! a starciles mase poly... mini detale= textura, poly=ksztalt... tak mi sie wydaje...ale sam zobaczysz jak pokaze model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 70% modelu i dochodze do wniosku, ze mozna o wiele wiecej detali zrobic niz masz ty RA. na samo wciecie wokol wejscia straciles 72 trisy! druga sprawa te kwadraciki > w grze tego nie ebdzie nawet widac! a starciles mase poly... mini detale= textura, poly=ksztalt... tak mi sie wydaje...ale sam zobaczysz jak pokaze model.

Z jednej strony masz rację bo można zachwiać wtedy trochę konstrukcją i ją zniekształcić, poobrywać przez co jest model ciekawszy, ale z drugiej strony nie robimy tego modelu do jakieś konkretnej gry i nie możemy stwierdzać jak duże przybliżenia będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy stwierdzic dla jakiej gry :] Sa to koncpety do HoM&M V, limity tez sa zblizone na moje oko wiec ustawienie kjamry takze mozemy sobie mniejwiecej ocenic, przeciez przy takich limat fpp nie bedzie :D ... no chyba ze sie myle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na screenach widzę spore przybliżenia więc wydaje mi się że RA ma siatkę ok a skoro mamy takie limity a nie inne to trzeba je wykorzystać na maxa. Bo po co ja sam miałbym się w okna i dachówki bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie Ty też na to Tomku wpadłeś czy zjedziesz bezlitośnie od RA ?! :>

Łatwo tak się wzorować na cudzej pracy nie pokazując swojej ?

Ja wiem-moje słowa, atakować z zaskoczenia ale nie bez przesady :)

IMO ja na twoim miejscu szedł bym w stronę realności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności