Skocz do zawartości

Jak tego uzywac?


passes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.Kolega przywiozl program Maxwell Render 1.2.2 beta z angli. Zostawil mi go w biurze mowiac zebym sprawdzil jak dziala i wyjechal ponownie do angli...bedzie dopiero za 1m-c..

 

a ja mam problem bo jak tego sie uzywa???

 

zainstalowalem no i co?:mad:

 

Startuje z ikony : Start Maxwell server

pokazuje sie

 

 

-------------------------------------------------------

MAXWELL RENDER (M~R) version 1_2_2a_beta

MAXWELL Console Application version 1_2_1_beta

© 2004 Next Limit Technologies

 

-------------------------------------------------------

 

>> Num processors: 1

 

>> Maxwell Server Mode.

>> Waiting Manager Connection...

 

 

:eek:

i stoi...

i co ja mam dalej robic?

 

mam 3ds 6 i archicad 8.1EN

wtyczke do 3ds mam do archicad 8.1EN nie ma...gdzie ja znalezc?

 

czy to jest jakas wersja sieciowa czy co???

nie mam zbytno czasu sie bawic a mowiono mi ze bardzo dobry program do wizualizacji...no ale nawet uruchomic go nie moge.

 

no nic chyba zostanie mi czekac az kolega wroci i sam poustawia wszystko... ja jestem bardziej cadowiec niz render i te sprawy...

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak znasz englisz to wejdź na www.maxwellrender.com i ściągnij sobie manual w pdf (do wersji beta) jest banalny, krótki i dużo rozjaśnia.

Maxwell to silnik renderujący i w wersji beta najłatwiej go odpalić z poziomu MAXa. Wduszasz F10 i zmieniasz renderer. Wtedy masz dostęp do ustawień samego rendera.

To co odpalałeś ze skrótu to daje możliwość renderowania wcześniej przygotowanej sceny (.mxs) z atrybutami wpisanymi w linii komend, tak też raczej się nie przyda. Walcz jak lew!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz jakos uruchomilem tego rendera... i znalazlem wtyczke do archicada byla na cd ale dalej nie bardzo wiem jak to sie robi zeby wychodzily ladne wizualizacje.

 

na sobote mam oddac koncepsje do inwestora i musze zrobic jakas wizualke...jak sobie z maxwellem nie poradze to bede musial zostac przy archicad albo strace troche wiecej czasu z 3ds...

 

Pozdro i DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli musisz zrobic cos na szybko i nie znasz maxwella to go olej na razie, demonem szybkosci to on nie jest, a mimo wzglednej prostoty cos tam trzeba w nim podzialac zeby wyszlo jako-tako. Na przyszlosc, poszukaj tu na forum, jest kilka postow o maxwellu i wejdz na strone i forum producenta jak pisal zdeno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmm.. obsługa Maxwell'a w sumie ogranicza się do kilku kliknięć.. czego tam można nie rozumieć?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna nie rozumiec zasady dzialania. Mozna dawac za jasne materialy na przyklad, wstawiac niepotrzebnie szyby w oknach, mozna nie wiedziec jak ustawiac kamery, emitery swiatla itd. Moze nie jest to bardzo trudne, ale jednak pare rzeczy trzeba wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności