Skocz do zawartości

Minibitwa 3 "budynek" c2


trident

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koniec modelowania, początek tragedji tj. teksturowania :) cała scena ma 1491 trisów. Mam pytanko gdyby ten obiekt miał by iść do jakiejś gierki, to teren (tą dziure) powinienem robić razem z obiektem głównym. Wydaje mi sie że jeśli chodzi RTSy to tak a co np z fpp. Jak się tekie elementy łączy w silnikach... A co do lin to raczej sie nimi tutaj nie będe zajmował, chcę najpierw skila w modelowaniu, i teksturowaniu zrobić, może kiedyś dojdę do animacji... ((( a tak z ciekawości jak taką line najlepiej zanimować, jak powinien wyglądać jej model ???)))

pzdr

dzwigarex7rp.jpg

dzwigarex26am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ten obiekt miał by iść do jakiejś gierki, to teren (tą dziure) powinienem robić razem z obiektem głównym - nie czaje o co Ci chodzi.

 

A co do wsadzania do giery, wszystko zalezy od silnika specyfikacji i umiejetnosci tworcow. Generalnie gry maja edytory gdzie sie wklada ustawia modele (aczkolwiek nie wszystkie studia odrazu na to wpadaja, mimo ze wszystkie inne z tego korzystaja :P - to tak ku przypomnieniu jednemu staremu kumplowi, ktory zapewne to czyta, bo ma tak dosc pracy ze forum zna na wylot :P ). Generalnie czy rts czy fpp dzialasz podobnie, terenu nie dajesz jako jeden obiekt z np. budynkiem ani propsow tez razem nie dajesz. Nawet czesto elementy statyczne i dynamiczne tego samego obiektu dajesz osobno. A animacje tego sznurka ... coz ja bym go zrobil w ten sposob ze mapowanie sznurka by sie przesuwalo o jednego tilla w gore badz w dol (zaleznie od mapowanie, moze byc lewo - prawo) a sam koniec sznurka by sie skalowal, czyli prosto, na keyframe, bez bonesow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, ze teren to jest totalnie inna sprawa i zazwyczaj teren jest totalnie osobna kwestja, zadzi sie wlasnymi prawami. lecz np w war3 wokol budynku np. ludzi sa cegly, a elfow trawka i korzenie, a koncowki tego mini terenu maja alphe i zlewaja sie z wlasciwym terenem mapy ( zrobili tak, poniewaz budynki sie czasem stawia na piachu, czasem na trawie lub innych, chcieli aby najblizszy kawalatek terenu sie fajnie wkomponowywal...

so

zrob albo mini kawalem terenu uznawany jako 1 model lub sam model. ale wez pod uwage, ze z kawalkiem terenu wyglada fajniej niz w przestrzeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nawias powinien chyba zniknac ( ja nie mam nic przeciwko ale ktos moze miec..) relax sprawia, ze kazdy kwadracik (checker)ma dokladnie taka sama wielkosc, a w uv jest tak dobry relax, ze nawet ksztaly siatki Ci przestawi na wlasciwe. kpw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj bardziej nad drewne, teraz mi bardziej przypomina jakies mazy. I zwroc wieksza uwage na szczegoly jak np. boki desek, powinny byc jasniejsze, wtedy bedziesz mial bardziej realistycznie a i detal zwroci oko widza ;) Wozek nie powinien byc metalowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trident omg nie przesadzaj :O to tylko kilka godzin wrzucaj to do tamtego watku nawet jeszcze sondy nie ma ... no ale kij nie wychylam sie bo jeszcze z bicza dostane po grzbiecie , ale mowie Ci wrzuc tam najwyzej Cie wywala do stracenia nic nie masz, a szkoda zeby taki fajny obiekt nie bral udzialu w sondzie :)

 

pozdrawiam i zycze wygranej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i koniec :) drewno wyszło lipne, kłania się brak umiejętności, no i kończone w ostatniej chwili wiec jest wiele niedociągnięć, np. zmarnowana kupa miejsca na teksturce (kamyki, trawa). Pozatym ciesze się ze skończyłem, czekam na nastepną bitwe jak spasuje mi temat to napewno wystartuje... Dzięki wszystkim za comenty.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności