Skocz do zawartości

Nawiedzony Dom (wersja ostateczna)


Gość Caspik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Caspik

Poki co pracka olowkiem ale bez PS sie nie obejdzie ;) :D Jeszcze popracuje nad kilkoma bledami ktore juz na pierwszy rzut oka widac. Z przodu planuje jeszcze pokazac stary cmentarz, dookola tego wiktorianskiego budyneczku latajace zjawy, upiory, no i oczywiscie wszystko we mgle.

 

PS.DOPIERO JAK COS SKANUJE TO WIDZE JAKIE TO WSZYSTKO JEST KRZYWE hehe

 

pozdrawiam

 

hauntedhousesmall26uh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Caspik

dzieki za ostrzezenie ;) no ale w PS nie zaszkodzi sprobowac :D Jak cos nie wyjdzie to Ctrl+z hehe Najgorzej jest na papierze - jak cos nie wyjdzie a czesto w moim przypadku sie tak dzieje to trzeba mazac i mazac ,az w koncu widac na wylot hehehe ;p

Bez pierunow to jednak troche ciezko bedzie oddac ten klimat, no ale czas pokaze jak to wyjdzie ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta krzywosc bylaby fajna, nadawalaby mrocznosci, gdyby nie byla przesadzona, troszke naprostuj i bedzie fajnie :) przede wszystkim tu po prawej gdzie jest barierka, ja bym ja podciagnal w gore z prawej strony tak, zeby do horyzontu byla w porzadku...teraz mam wrazenie, ze caly ten dworek kladzie sie na prawa strone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

tlo mazalem jakas minutke, poniewaz nie chcialem pieruna namalowac na czarno wiec postanowilem naszkicowac go i pocieniowac zewnetrzna strone czyli niebo. Pocieniowalem tez zeby uchwycic juz ponury klimat. Kontury sa takie grube zeby latwiej mi bylo w PS malowac. Postanowilem ze skoro nie jestem zaopatrzony jeszcze w tablet latwiej mi bedzie rysowac olowkiem a podmalowywac w foto-szopie. ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz mnie się nawet podoba. Taki powyginane ma swój klimatj. Jak ilustracje z Harrego Pottera. Jeszcze jakby niebo było wykończone wokół całego obiektu bylo by super. Nie mówie o zamalowywaniu ołówkiem całej kartki ale taką otoczke wokół budynku. Najlepiej w miare ciemną. Co do Błustawicy nie wysuj jej ołówkimem tylko gdy zrobisz niebo, naostrz gumke...tak by miała w miare cienki czubek i "wymaż" błyskawice. Powinno to lepiej wyglądać. Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

W sumie nastawilem sie glownie na pokolorwanie w photoshop'ie. Jako ze jestem chory :) i przy kompie prawie nie siedze skorzystalem z sytuacji i wzialem olowek i kartke do reki i heja ;) Mialbyc tylko szkic no ale ze jak tak bardzo lubie cieniowac oloweczkiem nie moglem sie powstrzymac. Szczegoly nieba zrobie dopiero w PS choc nawet jeszcze nie wymyslilem jak ciekawie pokazac to niebo ;) Jesli chodzi o gumke to ciezko mi by bylo ja naostrzyc. Uzywam takiej normalnej gumki szkolnej hehe. Musze sie zaopatrzyc w taka elastyczna gumke, ktora mozna bez problemow deformowac, rozrywac ja i spowrotem laczyc ;) Do sklepu z art. plastycznymi mam zdeczka daleko wiec chyba bede musial kupywac przez neta ;).

ale nie wiem co tu jeszcze chcesz dodawac

Chcę dodac latajace zjawy i upiory, stare suche poprzekrecane i polamane drzewa, zamglony stary cmentarz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

Bawilem sie juz z kolorami i wacham sie pomiedzy kolorem zielonym( taki co na dole) a odcienami blekitu . Poki co wydaje mi sie ze jesli sa razem to sie ze soba troche gryza wiec bede musial pojsc w jeden konkretny kolor. Dom chyba zostanie z takimi odcieniami jakie widac czyli odcienie blekitu. Do nieba i chmur chyba niezbyt bedzie pasowal jasny blekit wiec go zlikwiduje ;)

 

pozdro

hauntedhousepainting8il.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Z kolorkiem zaczyna nabierać wyrazu, bardzo ciekawie się zapowiada. Szkoda że te krzywizny nie są zaplanowane i wyraźniejsze, byłby ciekawy psychodeliczny klmat, nieco przerysowany, jak ze snu. Tak czy inaczej jest fajnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik
(...)Szkoda że te krzywizny nie są zaplanowane i wyraźniejsze(...)

Zalezy ktore krzywizny ;) Te ktore nie zaplanowalem to np. barierka ktora jest "nieco" pochyla hehe , 2 rozne wieze ;/ i srodkowe okna ktore nie sa zgodne z perspektywa ale to poprawie ;)

Reszta wyszla prawie tak jak chcialem m.in krzywe dachy,sciany, deski

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

kolejny maly update ;)

 

te ramy okna zrobie chyba jednak czarne ;) zas...szyby beda mialy refleksy nieba ;)

house24gt.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

no yooker ,posluchalem sie twojej rady i poki co usunalem blyskawice ;) ,a

Ten zawijas kolo wiezy to bedzie zjawa. Tak jeszcze myslalem zeby dom bylo widac prze brame.... oczywiscie taka stara ozdobna z metalowych pretow ;)

 

no i to by bylo na tyle dzisiaj ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

kolejny maly update ;) W grobie planuje namalowac wystajaca reke ,chyba kosciotrupka. Prawa strona nadal jest pusta i cos tam ciekawego musze dac :D ale nad tym jeszcze mysle. Jak narazie wydawalo mi sie ze niebieskiego bylo zdecydowanie za duzo, takze postanowilem troche to urozmaicic dodajac zielony kolor.

 

pozdro

house38ws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

kolejny update,

house43it.jpg

i maly zoom

house4cut1fi.jpg

i jeszcze mam pytanko- Czy zmienic kolor tego stwora nad domem? Bo tak on sie zlewa z niebem (z poczatku o to chodzilo)...ze zmiana koloru wygladaloby to mniej wiecej tak, mniej wiecej gdyz jest on jeszcze troche za jaskrawy

house4kolor9xs.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koloru stworka bym nie zmieniał, robią się "pogromcy duchów" nad samym wyglądem też bym pomyślał bo jakoś tak groteskowo ;] Ogólnie bardzo mi się podoba, fajny cartoonowy klimacik, coś jak "sok z żuka" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w średniowieczu i renesansie było coś takiego jak LUME SACRAE (czy jakoś tak-nie znam łaciny..) czyli światło święte, boskie, padające najczęściej od Jezusa czy to w żłobku czy na krzyżu (poszukajcie ukrzyżowania Rubensa tam to widać). tutaj jest coś w stylu LUME ASACRAE :)

 

a co do pracy, było ładne ale ten duszek psuje cały klimat, nagle wszystko siada i robi siezbyt dosłowne. Ja bym wywalił go a jeśli już musi być to bardziej umowny..jak cień na księżycu(zobacz "nightmare before christmas") albo z mgły go ułóż..niech nie będzie do końca wiadomo czy to duch czy tylko przywidzenie..

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh to moj drugi moze post, ale jak moge cos dodac od siebie to wez usun tego stworka nad domem- wszystko jebie za przeproszeniem- ani on straszny , ani fajnie zrobiony, nie ma ciekawych rysow, bardziej mapet niz jakies straszydlo:] reke szkieletora tez bym wywalil- brak jakichkolwiek postaci pobudza nam wyobraznie- nie widzimy straszydel,ale widzac takie mroczne miejsce sami wymyslamy sobie przerozne stwory... dodaj jakies moze kruki na drzewach. I tak jak ktos wczesniej napisal- skopales perspektywe, krzywe to jak huj a wiec mogles dac mocne krzywizny i zrobic taki komixowy obrazek- a tak kolory dales realistyczne ale sam domek taki nie jest, i to troche dziwnie wyglada... odbicie zielonego swiatla na prawym drzewie troche za mocne- i nie potrzebnie wlozyles ten szary miedzy zielony a czarny - od razu daj przejscie z zielonego w czarny. no to tyle:p ogolnie fajne to nawet~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

dzieki mort za to ze powiedziales mi co to za swiatlo hehe bo nie mialem pojecia- po prostu sie widzialo takie rzeczy w bajkach, filmach itp. Jesli chodzi o stworka to wiekszosc przeglosowala :d zebym go usunal wiec usune, jednakże :D ...sproboje zrobic go tak jak mort to powiedział "albo z mgły go ułóż..niech nie będzie do końca wiadomo czy to duch czy tylko przywidzenie..".

nicponim- nad usunieciem reki sie jeszcze zastanawiam bo mi sie ona nawet podoba. Z pewności masz racje, żę jesli brak jakichkolwiek istot to podbudza to nasza wyobraznie.Z tymi kolorami moze i masz racje, po pewnym czasie zauwazylem ze dom jest wykonany jakby inna technika ;) ale juz tak zostawie, mozliwe ze jak znajde wiecej wolnego czasu sproboje namalowac taki domek ale nie komiksowy - bardziej realistyczny

Vorek-no z tymi pogromcami duchow to prawda :D , tam tez byly takie zielone stworki ;p . A jesli chodzi o "beetlejuice" to mi sie za bardzo z tym nie kojarzy no moze troszke :0 ale raczej bardziej z "Haunted Mansion" Walta Disneya ;)

lolipop-Mi tez sie podobaja te barierki :D, ale sa nieco krzywe hehe bo myszka to ciezko cos prostego rysnac hehe a szczegolnie łuki ;p Ale jest jeszcze feler w barierkacj hehe koncza sie i nie sa wyciagniete za obraz tak jak powinny.

 

ps. mam czasami taki problem ze jak maluje to jak juz jestem w polowie to zauwazam ze maluje z jasnoscia i kontrastem ekranu prawie na 100 hehe i wszystko wyglada gut a kiedy zmniejszam tak do 55x55 to gowno widac ale oczywiscie nie doslownie gowno hehe A kiedy proboje podrecic jasnosc i kontrast obrazu w PS barwy oczywiscie ulegaja "znieksztalceniu" i nie za bardzo wyglada to jak powinno. ;p .IMO powinni usunac regulacje w monitorach bo nie wiem jak malowac , tylko stwarza to niepotrzebne problemy. Jak zapomne sprawdzic regulacje monitora to pozniej kicha ;0

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda :)

Najbardziej podoba mi się wszystko co znajduje się przed zamczyskiem, ale sam zamek też jest fajny ;)

Stworek może być, ale napewno nie zielony, za bardzo się gryzie moim zdaniem.

Pozdro

 

ps. krata przy grobie, ta oświetlona, po prostu wymiata!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

mi tez sie podoba najbardziej dolna czesc pracy :D i to mnie zainspirowalo zeby robic wiecej pracek w tym stylu ;) ale sadze ze to juz nie bedzie styl komiksowy .Bede sie bardziej staral uzyskac bardziej realistyczny wyglad i klimat ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caspik jeszcze taka sugestia-ta ręka wygląda jak kij od szczoty, może niech ona trzyma siępraty albo krawędzi grobu,tak żeby wyglądało jakby to coś wewnątrz wychodziło..a jeśli jużma tak wystawać to niech paluszki zegnie ładnie, bo teraz jakaś sztywna jest za bardzo..

 

dawno nie updatowałeś :)

czekam końca i pozdrawiam!!

 

[edit]

aha, sprostowanie jeszcze: to był żart, lume sacrae(jakkolwiek się to pisze) istnieje ale to drugie to mój neologizm :P

przykład(średni) tego światła-światło padające na postaci pochodzi od Jezusa:

http://www.artchive.com/artchive/r/rubens/rubens_descent.jpg

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

tak sie zastanawiam wlasnie ze jak reka bedzie sie trzymac grobu lub kratki ,nie bedzie jej prawie widac - kratki z przodu zaslaniaja. Mysle ze najlepsze miejsce bedzie ten krzyz nad grobem. Jeszcze mam w planach dac cos po lewej stronie , albo ciag dalszy cmentarza no albo jakies polamane konary drzew ;) Update'ów narazie nie ma bo niestety czasu brakuje :/ ale i tak poki co to daleko zaszedlem :D zawsze po jakims czasie sobie odpuszczalem z powodu takiego ze mi sie to przestawalo podobac lub juz mialem lepszy pomysl na kolejna prace hehe a tu jak widac juz jestem blizej konca niz poczatku :D

 

ps. dzieki ze czekasz do konca mort;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam szczerą nadzieję że tą pracke skończysz :)

chętnie zobacze jak jeszcze dorobisz coś do cmentarza ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

dzieki za nadzieje obo hehe ;) Nad cmentarzem ciagle pracuje bo nie chce zbytnio przekombinowac...

--

eax dal mi dzisiaj jeszcze pomysl taki nie tutejszy ;) zeby wyanimowac to, tzn zrobic z tego tak jakby kadr z bajki - lecace w tle chmury, bujajace sie drzewa, szkielet wychodzi z grobu i zmierza do domu etc. Nie koniecznie musza byc to ruchy jakie napisalem. Sa to jedynie przyklady ktore moglyby ozywic scene. Niezly pomysl to jest jakby nie patrzec :D ale to bym sie porywal z motyka na slonce buehehe no ale nie zaszkodzi sprobowac, w koncu byloby to cos nowego jak dla mnie. Narazie nie wiem za bardzo od czego zaczac ale sadze ze najpierw trzeba by bylo poszukac odpowiedniego softu (bystry jestem :D;) Pamietam ze kiedys bawilem sie takim programem, ale nazwy za bardzo nie pamietam (zaczynalo sie to chyba na M, jakas czteroliterowa nazwa modo czy jakos tak hehe) W koncu kreskowka to jednak jest wysilek. Sa to poki co dalekie plany wiec pobawie sie tym dopiero jak skoncze pracke.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

korzystajac z chwili wolnego czasu zaczalem nadal malowac...Specjalnie dla Synusia :D zmienilem lekko!kolory .. i co wy na to ?

 

ps. reke bede malowal jeszcze raz :)

house5small7hq.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm sweeeet! bardzo na tak jestem, dłoń trochę ginie w całym obrazie ole to fajnie, lubię takie "ukryte" detale,dzieki nim chętniej wraca siędo rysunku(przynajmniej mi)

 

pozdrawiam! i jak już pisałem z niecierpliwością czekam końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

no to w takim razie musze serdecznie podziekowac Synusiowi za bardzo dobra wzkazowke ;)

mort - jak juz pisalem reke maluje jeszcze raz bo dostosowuje sie do twojej poprzedniej wzkazowki tzn zeby reka sie czegos trzymala. Probowalem reke przerobic ale za cholere nie wygladala tak jakbym chcial. Wiec postanowilem ze namaluje ja od poczatku.

lolipop- Do twojej wzkazowki rowniez najprawdopodobnie sie dostosuje. Masz racje ze teraz krzyze wygladaja jak odlane z betonu hehe Zastanawiam sie tylko czy robic na krzyzu taka jakby wypuklona tabliczke z kamienia czy wyryte napisy...hmm bardziej prawdopodobne jest ze zrobie wyryte napisy.

Synus- Jesli chodzi o dynie to calkiem niezly pomysl bo sam sie zastanawialem nad wplecieniem do pracy jakiegos kontrastowego koloru. Jak widac probowalem na ganku ale jakos IMO dziwnie to wyglada ;/ . Malowalem przerozne rzeczy z ktorych ulatnialo sie takie zolto-pomaranczowe swiatlo. Nigdzie to nie pasowalo wiec poki co jest "ukryte". Jeszcze sie zastanawiam czy te dynie powiesic na drzewie na jakims sznurku, czy dac je topiace sie w zielonej mgle. Juz coraz czesciej zaczyna brakowac mi pomyslow co robic dalej. Sadze ze juz zblizam sie ku koncowi ;)

 

ps. Jak tak poprzegladam prace jakis tiger'ow nie tiger'ow to zalapuje takiego dola...ze az mi sie na moje prace nie chce patrzyc. hehe no ale jest coraz lepiej- juz mnie takie cos bardziej motywuje niżeli doluje

 

dzieki za komentarze ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, fajnie :)

Masz zacięcie do tego, bo pracka już jest bardzo dobra, a ty jeszcze ;) hehe

No więc czekam na kolejne odsłony ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspik oglądałeś taki film Tima Burtona "Nightmare before Christmas"? na początku filmu jest scena jak dynie spadają i nabijają się na płot (świecąc się chyba troszkę od środka..może cośw tym stylu? albo na słupkach ganku, i pamiętaj koniecznie musi im się z gęb świecić :)

 

pozdrawiam!

 

ps. może jakiś nietoperzyk wiszący na ganku by się przydał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolipop no staary, to dopiero zmusza do zastanowienia...niby pusty dom,ale kto w takim razie powiesił dynie? :D

 

caspik motywów są tysiace wysil tylko wyobraźnię.. moze strach na wróble cały w krukach które wydziobują mu oczy..nietoperze, cienie, jakiś murek zrujnowany, moze niech sieświatło gdzieś świeci. W drzewie moze być dziupla z błyszczącymi oczami sowy..

 

działaj!

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik
Caspik oglądałeś taki film Tima Burtona "Nightmare before Christmas"? na początku filmu jest scena jak dynie spadają i nabijają się na płot (świecąc się chyba troszkę od środka..

 

nie, nie ogladalem tego filmu i juz zaczynam zalowac ;)

Oczywyscie tylko o swiecacych dyniach myslalem inne nie wchodza w gre ;)

 

motywów są tysiace wysil tylko wyobraźnię

prawda, sa tysiace ale gdzie ja je wszystkie pomieszcze. Juz zaczyna brakowac miejsca ;/ kapliczke cmentarna chcialem gdzies dac ale nie znalazlem dla niej miejsca, a po za tym nie pasowala ;) szkoda ze to nie jest 3d hehe zmienil bym kadr i juz a teraz to juz kosci zostaly rzucone.

Na krzyzu umieszcze swojego nicka :D w koncu i tak musze cos tam napisac. hehe

 

lolipop- IMO dynie to jeden z lepszych pomyslow zeby umiescic dodatkowe zrodlo swiatla , ktore by urozmaicilo prace pod wzgledem kolorystyki ;) i nie tylko ;)

 

obo- czy pracka jest dobra trudno mi stwierdzic bo zazwyczaj srednio podoba mi sie to co robie ja sam ;)

 

a teraz zabieram sie do roboty ;)

 

dzieki za komentarze i potrzebna pomoc :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mort-no wlasnie.i po zastanowienu wychodzi ze mieszkaniec takiego domu raczej ma w piwnicy wilkolaka albo zakopuje ludzi zywcem w ogrodku a nie wiesza dynie na plocie jak dzieciaki na halołin.chodzi mi tylko o sens obrazka:]

Caspik i tak zrobi jak uwaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

lolipop- masz racje zrobie jak uwazam , ale to nie znaczy ze nie bede sie sugerowac waszymi wzkazowkami. Z tymi dyniami to chyba masz racje , ze obrazek nieco straci sens, ale z drugiej strony dzieki nim troche bardziej kolorystycznie praca jest urozmaicona. Jak narazie to wyglada to tak ;)

house67ua.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast tego świecącego okna z boku, dałbym światło z któregoś z przodu i jakiś cień postaci w nim (że niby ktoś lubi na swój cmentarz patrzeć - takie hobby ;) hehe)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, generalnie praca jest calkiem calkiem ale wydaje mi sie ze ostrosc jest przeklamana, bo tak 1plan nieostry (chwast) 2plan ostry(krzyz) 3plan nieostry(balustrada) - ale dynia znow ostra... moim skromnym zdaniem do poprawy...dwor super.. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności