Skocz do zawartości

Snapowanie vertexów


kuba_333

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dugą metodą, bardzo przeze nie lubianą, jest, mając zaznaczony CV i wciśnięty klawisz V, kliknięcie środkowym mausebuttonem na docelowy CV.

Oczywiście efekt jest ten sam, co w przypadku sposobu Bilay.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o jednoczesnym snapowaniu wszystkich vertexów w celu zamknięcia walca. Widzialem coś takiego w tutorialu Alexa Alvareza (organic modeling) ale nie było to wyjaśnione - widocznie jest to oczywiste. Na czym polega funkcja Bilay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje poly modeling. Używam CPS Tools 3.0 (Connect Poly Shape) i dla obiektów "poly" używam funkcji "polyMergeVertex -d 0,2 -ch 1" - gdzie wartość "0,2" określa minimalną odległość między vertexami aby je połączyć. Hmm na Twoim miejscu wyprowadziłbym bryłę do czegoś pośrodku Twoich oczekiwań i przekonwertował ją na poly.

 

(obrazek)

1 - poly

2 - nurbs

3 - nurbs to poly

 

Modify > Convert > NURBS to Polygons

 

Może to okaże się pomocne: NURBS to Polygons

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś takiego?

cap2oc.jpg

Przechodzisz na poziom isoparm, zaznaczasz tą na krawędzi i wybierasz Surafaces->Planar.

 

Można także to zrobić na etapie tworzenia cylindra: Create -> NURBS Primitives -> Cylinder -> Options i zaznaczyć caps: Top (góra), bottom(dół) lub both.

 

Jeśli to nie to, opisz dokładniej swój problem.

 

EDIT:

 

A może o takie coś chodzi?

snap1jj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tworzą, ale chętnie dowiedziałbym się jak zrzutować vertex który jest zupełnie gdzieś dalej. Chcę żeby ten polygon był płaski ale jak vertexy nie są na jednej płaszczyźnie (wiadomo jak to wtedy wygląda). W AutoCAD sprawa była (o ile dobrze pamiętam) prosta bo wystarczyło ustawić sobie układ współrzędnych w którym wymiary x i y były na tej płaszczyźnie, a wymiar z był prostopadły do niej, po czym zaznaczyć ten vertex i w jego współrzędnej z wpisać '0'. W maxie nie znalazłem opcji definiowania własnych układów współrzędnych.

 

edit:

Jest opcja 'make planar' - zaznaczone polygony rzutuje na jedną płaszczyznę ale jeszcze do końca jej nie obczaiłem. Głównie chodzi mi o to czy jak ustawię w sąsiadujących polygonach pole 'freeze' to czy ich krawędzie się przemieszczą. Czy da się jeszcze jakoś sterować opcją 'make planar? Mam na myśli ... czy da się wybrać płaszczyznę na którą mają być zrzutowane zaznaczone płaszczyzny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności