Skocz do zawartości

Przenikanie przez VRay Light


IQW

Rekomendowane odpowiedzi

http://lakehao.home.comcast.net/vray_tut1.htm

 

odnosnie tego tutka, wszystko cacy tylko ze kiedy dodaje zwyczajne swiatlo (np. Direct ) nie chce mi ono przeniknac przez swatlo VRay'a. VRay zachowuje sie jak sciana blokujac inne swiatla, nie wiem jak wlaczyc mu przenikanie..

 

niby jak wylacze cienie w zwyczajnym swietle to dziala no ale wolalbym zeby te cienie byly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ale VRaya tez chce miec widocznego..

I do tego gdy wylacze cienie to swiatlo(direct) przechodzi nie tylko przez Vraya ale tez przez sciany (widac na podlodze cale kolko swiatla)..a ja chce zeby przeszlo mi tylko przez okno ( zeby na podlodze zostal kwadrat swiatla )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu dał ci rozwiązanie, musisz zaznaczyć "invisible" w opcjach vraylighta który wstawiłeś w oknie bo nie przepuści on światła z directlighta. Niestety Autor tutoriala nie wspomniał o tym i wprowadził cię w lekki błąd

 

z resztą po co ci widoczny vray light w oknie ? ustaw sobie kolor w evoirment na biały i bedziesz miał to samo

 

ps. nie wyłączaj cieni w direct lightcie, czytaj uważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z resztą po co ci widoczny vray light w oknie ? ustaw sobie kolor w evoirment na biały i bedziesz miał to samo

 

od siebie dodam - po ustawieniu tak jak powiedział Marcin, odznacz jeszcze w opcjach Color Mapping - Affect Background, wtedy poza oknem będziesz miał czysto biało :)

 

P.S. - Invisible dla VRayLight nie powoduje, ze ono jest niewidoczne dosłownie, ono staje się "niewidoczne" dla maxa a mimo to świeci :) (Nie wiem czy zrozumiałes bo głupio wyjasniłem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności