Skocz do zawartości

Sprzet pod Maya 5


zdenek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z doborem nowego sprzetu. Pracuje obecnie w Maya 4, ale juz wkrotce bede zmienial na 5. Pracuje na laptopie i niestety nie jest to najlepsze rozwiazanie. Waszym zdaniem jaki desktop jest dobrym i w miare rozsadnym rozwiazaniem do stabilnej pracy przy uzyciu skomplikowanych modeli z wygladzeniem 3 (najwiekszym). Bardzo prosze o wszelkie sugestie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ogolnie to to co powiedzial tomek w miere szybki procek i duzo pamieci. ja polecam jednak atloki, choc jak masz kase to bierz xeona, bo sa lepsze, ale tez i sporo droższe. jaki bedzies mial sprzet zalezy jednak od tego jak dobry jesteś i obisz scenki powyzej 5 mln poly, albo bardzo ci zalezy nakasie to lepiej przyozczedz na dualka, ale jak jeszcze nie amsz takich wymagań to nie ma sensu pakoac ostatniego gorsza w kompa, chyba ze na tym zarabiasz to pox. jak podasz ile chcesz na to przeznaczyć to bedzie mozna sie rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory wielkie dzieki za zainteresowanie sie moja sprawa. Na komputer planuje wydac okolo 4000 zl. Znalazlem ostatnio plyte Abit ic7 875p dual ddr 400. Ale jest to p4. Najbardziej zalezaloby mi na xeonie, ale w tym temacie jestem kompletne nemo. Czy mozna zlozyc komp. na bazie xeona za rozsadne (moze troche wiecej niz 4000zl)pieniadze. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie boceny xeonow sa zabójcze.do tego jeszcze plyty pod to. hmm ja powiem tak za nieco pond 4 tys to ja kupilem duala, dysk 120 giga maxtora, ram, obudowe i zasilacz. no i dwa procki.teraz dalbym za to okol 2.800albo i mniej. jak chcesz jeszcze kupic grafike to odlicz jakis 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze tak. Plyta podana w ostatnim moim poscie do tego p4 (jakies 2.6 z ht),1ghz ram i karta z seri fx. Podaje wszystko w przyblizeniu. Licze sie z wydatkiem wiekszym niz 4000. Szukam po prostu rozwiazania optymalnego, a nie znam sie tak dobrze na sprzecie.Przyszly komputer bedzie obslugiwal tylko Maye plus oprogramowanie pomocnicze. Waszym zdaniem czy podany wyzej zestaw sprosta Mayi (nie wiem jak okreslic skale trudnosci projektow- moze troszke wyzsza niz przecietna). Wielkie podziekowania dla osob starajacych sie mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil tak:

 

Intel 865 PE tylko ze stajni MSI!!!!! (Mozliwosc odblokowania technologi PAT).

Nie oplaca sie kupoiwac Intel 875 bo ta sa wlasciwie takie same chipy.

 

Procek P4 z HT 2.4 GHZ

 

Ram 4 x 256 DDR 400 CL 3 Kingstone lub Geil i odpalil jes w trybie dualnym.

 

I karta GeForce Fx 5900 128 DDR ze stajni MSI. Sam bede mial taka w tym miesiacu i spisuje sie w testach switnie

 

cena:

 

Msi I865 - 500 zl

Pentium 4 Ht 2.4/800 - 900 zl

4 x 256 DDR 400 kingstone CL 3 - 1000 zl

Msi GeForce FX 5900 128 DDR - 2000 zl

 

No i to na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tutaj nie chodzilo zeby sie wzajemnie przebijac ani zeby wypisywac jakies kosmiczne sprzety co sie wyczytalo w zagranicznych serrwisach i teraz chce sie tym pochwalic, ale o to ze pomoc i doradzic koledze co kupic a nie mu tylko bardziej namieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Tomku, Saygonie,Dunde i mORH !!! Wielkie dzieki za czas poswiecanu na odpowiedz na mojego posta. Jak mORH zaznaczyl szukalem dobrego rozwiazania aby osiagnac stabilna prace w Mayi. Mysle, ze sprobuje z P4 ht i plyta MSI. W tym momencie uzywam laptopa i naprawde nie jest to najlepsze rozwiazanie ,nawet dla Mayi 4. Jezeli bedziecie potrzebowac jakiejs czesci nie osiagalnej w Polsce kontaktujcie sie ze mna, moze uda mi sie wam odwdzieczyc za wasza pomoc. Pozdrowiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności